Juris Žagars: Apzināti lūdzu, lai man seriālā nepiešķir nevienu no vadošajām lomām

Zane Dumbre

Autors: Zane Dumbre

''Skaties Izklaide'' redaktore

8 komentāri
Juris Žagars: Apzināti lūdzu, lai man seriālā nepiešķir nevienu no vadošajām lomām
PUBLICITĀTES FOTO

TV3 debitējis ilgi gaidītais pašmāju seriāls ”Viss pa jaunam”. Daudzi seriālu gaidīja Jura Žagara dēļ – viņš tajā atveido rajona ietekmīgo vīrieti Albertu Rubīnu, kurš vietējos iedveš bailes. Sarunā ar Skaties.lv aktieris atklāj, kāpēc pēc ilgas pauzes izlēmis atgriezties seriālu industrijā un piekritis lomai, un ko skatītājiem sagaidīt no stāsta.

Skatītāji runā – ja pats Žagars piekritis filmēties seriālā, tam jābūt labam. Atklājiet, kāpēc piekritāt lomai? Vai ieinteresēja stāsts, izcilā radošā komanda, pats tēls?

Vienmēr esmu bijis ļoti skeptisks un ļoti atturīgs, ja runa par seriāliem. Mani pārliecināja fakts, ka tas ir adaptēts seriāls. Ir jau redzams tas gala produkts, kāds tas ir bijis portugāļu variantā. Mani pārliecināja tas, ka portugāļu seriālā ir labi aktieri, un ka Aigars Grauba saprot, kas ir kas.

Ejot uz seriālu, neviens aktieris nedomā par mākslu. Jo tāds ikdienas seriāls pēc būtības nemaz nevar būt mākslas produkts.

Mēs domājam par to, lai mēs uztaisītu labu, interesantu komerciālu produktu. Un šajā gadījumā es ticu Graubam, jo viņš saprot, ka kino vai seriāli – tā ir komercija.

Mēs šeit nenodarbojamies ar mākslu, mēs nodarbojamies ar izklaidi. Un, ja tā izklaide ir kvalitatīva, – kāpēc ne? Īpaši, ja tu ar to izklaidi vēl vari nopelnīt naudu.

Pirms piekritāt, vai paskatījāties seriāla portugāļu variantu?

Noskatījos atsevišķas sērijas, un tas arī bija tas, kas mani pārliecināja. Jo tomēr viens no pašiem, pašiem, pašiem galvenajiem momentiem seriālā ir scenārijs.

Un, ja scenārijs ir pārbaudīts un ir pārliecinājušies, ka viņš strādā, tad
Portugālē, kur seriāls bijis ārkārtīgi populārs, un tad es pieņemu, ka arī šeit viņš varētu būt labs.

Pašmāju kultūras gardēži mēdz pavīpsnāt par to, ko nupat pats pieminējāt – seriāli, tā jau nav nekāda māksla. Daļai sabiedrības ir tas stereotips, ka dalība seriālā it kā pazeminās mākslinieka prestižu. Ko Jūs par to domājat?

Es esmu komerciāli orientēts cilvēks. Es zinu, ko nozīmē radīt pārdodamu produktu. Uzskatu, ka arī teātrī kritērijs ir tas, vai tevi skatās.

Ir komercija un ir māksla. Tu negaidi no seriāla, ka tā būs māksla. Bet ja tā ir cienījama komercija un ja tu ar savu profesiju vari nopelnīt cienījamu naudu, domāju, ka tas absolūti nav nekas slikts, no kā būtu jākaunas vai no kā būtu jāvairās.

Tā lielākā nelaime ir tad, ja cilvēki gatavi to darīt par velti un dzīvo ilūzijās, ka tā būs māksla (smejas). Tad tas ir dubultblefs.

Tad tas stereotips, ka ar mākslu jeb teātri nopelnīt nevar, bet seriāli ir aktiera peļņas avots, ir patiess?

Nepiekritīšu. Arī teātrī var nopelnīt ļoti labi. Es katrā ziņā nesūdzos. Vadošie aktieri ir labi apmaksāti.

Vienmēr saku tā – ja tu ar savu darbu, savu profesiju vari nopelnīt labu naudu, tad tas nav nekāds kauns.

Bet mums kaut kā no padomju laikiem iesēdies, ka pelnīt ar aktiera vai mūziķa profesiju – tas ir kaut kas slikts. Tas galīgi nav nekas slikts, tas ir absolūti normāli.

Un, kā es saku, ja tu kādu periodu filmējies kādā labā seriālā, tas ir labs treniņš. Bet ja ”iesēdies” seriālā pārāk ilgi, tas var būt diezgan traumatiski tavai aktiermeistarībai.

Es to saucu par seriāla organiku. Ja tu katru dienu stundām esi kameras priekšā, tu vienkārši pierodi nespēlēt neko. Tu neko neuzspēlē, bet tajā pašā laikā arī neko nenospēlē. Un tas paradums ieviešas arī teātrī, kur tev kaut kas ir jānospēlē, bet tu vairs nevari piespiest savas smadzenes tā strādāt.

Tāpēc vienmēr ir kaut kāds limits, cik ilgi tu vari būt seriālā.

Un cik ilgi pats plānojat ”aizkavēties” seriālā?

Es domāju, ka laiks, kuru tur būs mans varonis, ir adekvāts, ņemot vērā, ka ilgi neesmu bijis seriālos.

Nav bail, ka teātrī, kad parādīsieties uz skatuves, no skatītāju rindām skanēs kliedzieni: ”Re, kur tas no seriāla!”?

Es to jau esmu pieredzējis. Bet tas draud galvenokārt tiem, kas ir tiešām vadošajās lomās.

Ja filmējies seriālā, tas, protams, tieši tā arī ir – tev pakaļ skrien bērni, kuri kopā ar vecmāmiņām skatās seriālu. Man tā ir bijis. Tas bija briesmīgi, cik atceros (smejas).

Arī Ķesterim tas bija. Tas nav nekas ne slikts, ne labs – tā ir blakne, ar ko jāsamierinās, ja spēlē ikdienas seriālā.

Jau pirms oficiālās ziņas, ka būsiet aktieru sastāvā, virmoja baumas, un daudzi teica – oo, Žagara dēļ vien būs vērts skatīties!

Es apzināti lūdzu, lai man seriālā nepiešķir nevienu no vadošajām lomām.

Tīri fiziski laika ziņā, un es arī domāju, ka man vairs nevajag būt galvenajā lomā ikdienas seriālā. Es domāju, ka tas vairs man nav gaumīgi. Grūbem tas ir atbilstoši, viņam tādu vienu lomu tieši vajag.

Latvieši parasti ir labi informēti par to, kas notiek pašmāju seriālos, bet kautrējas atzīties, ka skatās. Vai jākautrējas no tā, ka esi seriālu cienītājs?

Katram ir sava izklaide, savi paradumi. Varbūt izklausīsies pārspīlēti, bet es, Dieva Goda vārds, gadu neesmu ieslēdzis televizoru. Es patiešām nezinu, kas tur notiek.

Savukārt mana mamma televīziju skatās visu laiku. Mēs esam tik dažādi vienas ģimenes ietvaros.

Bet seriālu skatīšanās nav nekas slikts. Un, ja tas ir kvalitatīvs komerciāls produkts, tad kāpēc ne? Ja seriālu mēģina kādam iesmērēt kā mākslu, tad gan tas ir nožēlojami.

Bet es zinu, ka Grauba to nedarīs – viņš ir profesionāli komerciāli orientēts cilvēks.

Pieslēdzies arī tu! Baudi ”Viss pa jaunam!” darba dienu vakaros TV3!

Jaunāko informāciju par seriālu meklē TE!