Aigars Grauba: Ja mums būtu normāli ”autobāņi”, laukos dzīvotu daudz vairāk cilvēku

17 komentāri
Aigars Grauba: Ja mums būtu normāli ”autobāņi”, laukos dzīvotu daudz vairāk cilvēku
DĀVIS ŪLANDS/ F64

Seriāla ”Viss pa jaunam” galvenais varonis, Daiņa Grūbes atveidotais Dāvis, TV3 ekrānos izdzīvo piedzīvojumu, kas sākās, viņam no lielpilsētas pārvācoties uz dzīvi laukos, kamēr Rīgā paliek draudzene. Seriāla režisors Aigars Grauba sarunā ar Skaties.lv atklāj, ka pats savulaik mēģinājis apvienot dzīvi laukos un Rīgā, taču atdūries pret skarbu patiesību – Latvijas bedrainajiem ceļiem.

”Viss pa jaunam” ir stāsts par to, kā iegrozās veiksmīga jauna vīrieša ikdiena, izlemjot pārvākties uz Latvijas laukiem. Grauba sarunā ar Skaties.lv spriež, ka šāds sižets Latvijai ar tās nelielajiem apmēriem nemaz nevarētu būt tik nepopulārs.

”Pats esmu mēģinājis pārcelties uz laukiem ar dažādām sekmēm. Protams, laiki arī ir mainījušies, piemēram, būtiski uzlabojusies interneta pieejamība, kas nozīmē, ka cilvēkiem visu laiku nav jāatrodas ofisā.

Ja mums būtu labi ceļi, es domāju, ka laukos dzīvotu daudz vairāk cilvēku. Sliktie Latvijas ceļi ir galvenais, kas traucē cilvēkiem dzīvot ārpus Rīgas,” uzskata Grauba.

Kur īsti atrodas Skaistkalni, kur dzīvo seriāla Dāvis? Lasi TE!

Un tie nav tukši vārdi – viņš var padalīties pieredzē.

”Mēs ar sievu kādu laiku dzīvojām Raunā un praktiski gadu no turienes braucām uz darbu. Tie ir 103 kilometri. Ja es šo attālumu varētu nobraukt stundas laikā kā Vācijā, ļoti iespējams, ka es vēl šobaltdien dzīvotu Raunā.

Taču tā kā ceļš ir tik slikts, ka brauciens vienā virzienā aizņem divas stundas…

Ja mums būtu normāli ”autobāņi”, domāju, ka daudzi cilvēki izvēlētos braukt dzīvot uz laukiem. Juris Žagars, piemēram, dzīvo Cēsīs un braukā uz Rīgu,” skaidro Grauba.

Kā smejas režisors, arī ”Viss pa jaunam” Dāvis savā ikdienā ”bauda” tās pašas problēmas, ko visi tautieši – arī viņš slikto ceļu dēļ no Skaistkalniem nevar ikdienā izbraukāt uz Rīgu pie sirdsdāmas, un tas arī ir seriāla intrigas pamatā.

”Ja man būtu teikšana, valstij vajadzētu nodarboties tikai ar aizsardzību un ceļu būvniecību. Ja valsts grib, lai attīstās Latvijas lauki un cilvēki tur dzīvo, mums ir vajadzīgi ceļi, jo attālumi Latvijā nav lieli, bet mums nav iespēju nokļūt tur ātri,” iesaka Grauba.

Viņš gan uzsver – nav tādas konkrētas receptes, kā labāk – iedvesmoties no ”Viss pa jaunam” un pārcelties uz tēva mājām vai uz mūžiem iekonservēties Rīgā.

”Seriāls ir seriāls. Diez vai man vajadzētu kādam ieteikt sekot vai nesekot Dāvja piemēram. Kam lemts un kas grib, tam tāpat sanāks,” tā režisors.

TOP komentāri

 • Jerico-joe Kvantss
  +6 +6 0

  Jerico-joe Kvantss

  Autobāņus vajadzētu iekļaut reģionu attīstības plānojumā..un nejau kaut kādi līklōču 2 joslu ceļi, bet normālas auto trases loģistikai un reģionālajai attīstībai un resursu optimizācijai un tūrisma paātrinājumam un apjoma kāpināšanai..kā arī industrializācijai un apdzīvotības izlīdzināšanas veicināšanai..bet nu par Vācijas līmeni mēs varam tikai sapņot..
 • Klons
  +5 +5 0

  Klons

  Tak ne tas vien. Arī cenas lauku īpašumiem ir fantastiskas. Par māju, kas jau divdesmit gadus ir bez jumta un ir nojaucama - prasa paprāvas naudiņas.
 • Aiva Ādamsone
  +3 +3 0

  Aiva Ādamsone

  Bet, ja mums būtu normāli režisori- nebūtu kauns par pašmāju kino (ir, protams, izņēmumi). Tā kā- ja katrs labi darītu savu darbu, mēs dzīvotu pa šiko! :-))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl