Viņas melo labāk režisors: Kad mani izved no pacietības, varu uzsist arī ar kulaku!

Pievienot komentāru
Viņas melo labāk režisors: Kad mani izved no pacietības, varu uzsist arī ar kulaku!
Foto: Toms Norde

Pēc horoskopa viņš ir Ūdensvīrs. Divreiz precējies, un ir tēvs trim bērniem. Viņš ir cilvēks, kurš darbu uzskata par baudu, un viņam patīk labi joki. Pēc viņa domām, – izveidojis labāko iespējamo radošo komandu un ir gatavs pierādīt sevi ne tikai ar vienu seriālu, bet ar vēl kādu televīzijas projektu un, iespējams, pat paša režisētu teātra izrādi Latvijā. Lai gan lietuvietis, nedaudz varam viņu uzskatīt arī par “savējo” – šīs nedēļas žurnāla Rīgas Viļņi izdevumā lasāma intervija ar seriāla Viņas melo labāk režisoru Sigitu Rački.

Lai gan vīrieši dažkārt melo profesionālāk par sievietēm, Lietuvā ražotais seriāls Viņas melo labāk arī latviešu variantā akcentē sievišķā dzimuma melīgās spēlītes, un to visu ļoti veiksmīgi vada neviens cits kā lietuviešu režisors Sigits Račkis.

“Es esmu aktieris un komunicēju kā draugs”

Aktrises par režisoru ir sajūsmā, jo Sigitas ir tas, kurš pats visas lomas varot priekšā nospēlēt, taču viņš stingri pieturas pie principa – ja režisē, nekad nespēlē! “Daudz izrāžu esmu iestudējis Lietuvā, man piedāvāja lomas, taču tas ir nesavienojami: kā es varu skatīties acīs partnerim, runāt ar viņu un vienlaikus viņu pamācīt, kas būtu jādara uz skatuves!?” Režisors uzskata, ka arī aktieri viņu tādā veidā nespēšot uztvert kā filmas diriģentu.

“Es aktieriem gribētu būt draugs, bet, kad vajag, draudzība beidzas. Īsti režisori ievēro distanci,” strikts savos uzskatos ir Račkis, taču nenoliedz, ka arī viņš ir aktieris un komunikācijā ar saviem padotajiem ir kā draugs. “Kad mani izved no pacietības, tad gan situ ar kulaku pa galdu.”

FOTO

Seni “čomi” ar Arni Līcīti

“Mēs iepazināmies, kad viņš atbrauca uz Lietuvu filmēties filmā Spēlē bez trumpjiem.” Tas noticis tālajā 1981. gadā. Puiši savā laikā gāzuši daudz “podu”, tieši tāpēc arī Sigita pirmais jautājums, kad bija jāizvēlas aktieru komanda seriālam, skanēja aptuveni šādi: “Vai Arnis Līcītis vēl ir dzīvs?” Viņus varot uzskatīt par seniem “čomiem”. “Kad visu nakti esi jautrojies, nākamajā rītā ir visai grūti piespiest sevi strādāt. Mīlestība, vīns…,” atklāts ir Račkis, kurš nedaudz mūs ieved arī tālaika kino aizkulisēs. “Caurām naktīm staigājām. Filmas režisoru tik ļoti nokaitinājām, ka viņš mūs ieslēdza viesnīcas numuriņā un nelaida laukā. Tad mēs ar draugu izveidojām no dvieļiem virvi un laidāmies lejā no otrā stāva, bet Arnis mūs gaidīja augšā.”

Tieši Līcītis šajā piedzīvojumā ticis atstāts par dežurantu, lai brīdī, kad puiši atgriežas ar šņabi, viņš abus varētu uzvilkt augšā. “Nebija jau spēka, jo visu laiku smējāmies, ka Arnis mūs nespēj uzvilkt. “Lūk, tādu garšīgu piedzīvojumu režisors ar savu aizliegumu mums sagādāja.”

Par melošanu un aktieru nāvēm

Lietuviešu režisors un kādreizējais aktieris uzskata, ka sieviešu pārākums par vīriešiem melošanā nav viennozīmīgs. “Mēs arī ļoti labi protam melot. Tieši šodien tādu epizodi ar vīriešu melošanu filmējām.” Jautāts par gadījumu Lietuvā, kad viens no vietējā seriāla aktieriem nomira, viņš nedaudz palabo: “Viņš nevis vienkārši nomira, bet izdarīja pašnāvību, pakārās. Es visu dzīvi ar viņu kopā nostrādāju…”

Seriāla kolektīvs noteikti jāsaglabā

Domājams, daudzi skatītāji vēlas zināt, cik ilgu mūžu kulta seriāla Viņas melo labāk paredz pats režisors. Uz to viņš atbildēja noslēpumaini: “Es jau esmu tādā stadijā, ka vairs neko neplānoju. Es pat vēl nezinu, ko darīšu pēc šā seriāla: vai būs darbs, vai nebūs… Vairs nav interesanti. Agrāk kaut kā centos plānot vairākus gadus uz priekšu. Varbūt iestudēt kādu izrādi.” Račkis atklāj, ka “metis riņķi” arī Latvijas teātriem ar domu par kādu izrādi, taču viņš esot pārāk kautrīgs, lai piedāvātos.

“Mums seriālā ir ļoti laba radošā grupa. Esam tā sadziedājušies,” iedvesmots ir režisors, kurš atzīst, ka iepriekš viņam tādas grupas nekad nav bijis. “Šis kolektīvs noteikti jāsaglabā. Tādas komandas veidojas gadiem. Labs saimnieks labam zirgam taču vienmēr sagādā auzas.”

Pilnu interviju ar režisoru lasi šīs nedēļas Rīgas Viļņi izdevumā!