Ekskluzīvi: 12 interesanti jautājumi seriāla Viņas melo labāk producentam

Pievienot komentāru
Ekskluzīvi: 12 interesanti jautājumi seriāla Viņas melo labāk producentam
Foto: Facebook.com/rimvydas.martinaitis

Kad beidzot esam sagaidījuši siltumu un varam baudīt vasaras priekus, pirms spraigākajiem notikumiem seriālā Viņas melo labāk portāls Skaties.lv uz sarunu aicināja tā producentu Rimvīdu Martinaiti, kurš atklāja ne tikai to, kurš ir viņa mīļākais varonis, bet arī cimperlīgākos aktierus filmēšanas laukumā, vai beidzot šosezon sagaidīsim pirmdzimto un to, kāpēc latviešu versija ir labāka par lietuviešu.

Intervija noritēja krievu valodā, tāpēc tiem, kuri grib dzirdēt sarunas oriģinālo versiju, spiediet uz video un klausieties, kas sakāms kulta seriāla Viņas melo labāk producentam!

Kurš ir jautrākais no seriāla tēliem?

Visi mums tādi jautri, kā kurā sērijā. Es teiktu, ka Marta, Baiba, Roberts. Tie, kuri ir jautri, pat prot jautri raudāt. Baibas un Martas tandēms ir tāds spilgtākais.

Un no aktieriem?

Visi! Mēs visi esam viena komanda, tāpēc kādu izdalīt ir ļoti grūti. Aktieris viens pats neko izdarīt nevar, nepieciešama ir komanda.

Vai kādam no seriāla tēliem ir arī prototips realitātē?

Ir, ir! Tas jau no dzīves viss arī ir rakstīts. Seriālā ir apskatīta kāda maza Lietuvas miestiņa ikdienas dzīve. Romāns tika radīts, pamatojoties uz eksistējošiem personāžiem, īstām draudzenēm ar nelielu pasakas un dzejas pieskaņu. Seriāla pirmajā sezonā ir atspoguļota Lietuva 80. gados.

FOTO

Vai iespējams atklāt arī šo cilvēku vārdus?

Es to nezinu, šo noslēpumu glabā scenārists, viņš ir tas, kurš aprakstīja šo reālo situāciju tā laika Lietuvā.

Ar ko atšķiras seriāla lietuviešu un latviešu versija?

Atšķiras diezgan, jo mēs ar seriāla radošo komandu tā uzņemšanai ejam cauri jau otrreiz. Manuprāt, latviešu versija mums ir izdevusies labāka. Atšķirība starp versijām varētu veidot apmēram 30 procentus. Versijas atšķiras ar humoru, seriāla filmēšanas vietu, arī seriāla komanda ir nedaudz cita. Tomēr būtiskākās lietas paliek tās pašas, jo sižetiskā līnija netiek mainīta.

Vai paredzēts, ka seriāla laikā kāds mirst?

Šobrīd to nevaru atklāt, bet dzīvē taču arī mirst cilvēki, tāpēc – kāpēc gan ne seriālā?

Cik grūti vai viegli bija piemeklēt seriāla galvenās varones?
Grūti bija, jo jau bijām pieraduši pie lietuviešu aktrisēm, tāpēc bija grūti sevi pārvarēt un tās pašas varones iztēloties citādākas. Tika aizvadīti vismaz kādi seši “kastingi”. Latvijā toreiz vēl nevienu nepazinām, tāpēc esam priecīgi, ka esam trāpījuši desmitniekā.
Vai nav gadījies tā, ka kāds aktieris vēlas filmēties seriālā, tāpēc tā sižets viņam jāpielāgo?

Lietuvā tieši tā arī ir noticis, bet Latvijā – nē, jo šeit vadāmies pēc lietuviešu versijas. Daudzi aktieri vēlējās filmēties pēc otrās sezonas, kad seriāls kļuva par pirmo skatītāko visā valstī. Arī Latvijā mēs konsultējamies ar aktieriem, tomēr daudz no scenārija atkāpties nevaram.

Vai seriālā gaidāms arī kāds pirmdzimtais?

Jā, un ne viens vien. Jums gan nedaudz nāksies pagaidīt! Lietuvā mēs vienu bērnu – seriāla varoni – filmējām trīs dažādās pilsētās, tāpēc tie arī bija trīs dažādi bērni – aktieri.

Arī pats esat filmējies kādā no seriāla sērijām. Vai bieži uzņematies otrā plāna lomas?

Nē, tā bieži negadās. Šoreiz tā smieklīgi sanāca, ka tajā pašā ainā filmējos arī lietuviešu versijā, jo nevēlējāmies speciāli kādu meklēt un vilkt uz mežu. Tā kā filmēšana notika dziļos laukos četras dienas, bijām noslēgti no ārpasaules, tāpēc nācās vien man pašam šo lomu uzņemties.

Vai tev pašam ir mīļākais seriāla varonis?

Jā, Džeims Bonds.