“Atpūta? Kāda atpūta? Tas paliek vecumdienām!” Seriāla “Viņas melo labāk” zvaigzne Andris Bulis atklāti par savu noslogoto grafiku

1 komentārs
“Atpūta? Kāda atpūta? Tas paliek vecumdienām!” Seriāla “Viņas melo labāk” zvaigzne Andris Bulis atklāti par savu noslogoto grafiku
Foto: F64

Vasaras gaidītākais notikums kanālā TV3 jau aizvadījis savu pirmo nedēļu, kurā svarīgo lomu nav zaudējis arī Māris. Portāls Skaties.lv aicināja viņa lomas atveidotāju Andri Buli uz sarunu, kurš atklāja, ka jau pavisam drīz varēsim viņu piedēvēt kādam no Latvijas teātriem.

Mūsdienās pastāv uzskats, ka vienā vietā nedrīkst ilgi aizsēdēties. Tu seriālā “Viņas melo labāk” esi no pirmās sezonas. Kā tu tiec galā ar šo uzskatu?

Šis ir tas seriāls, kuru es pats ik pa brīdim cenšos paskatīties. Un bieži smejos, jo būšu godīgs – gatavojoties filmēšanai, lasu tikai savas ainas. Un tas ir tikai normāli, jo tad katru dienu man būtu jālasa piecas, sešas sērijas. Uzzinot par satura līnijām, kas notiek paralēli, bieži vien smejos, jo uzzinu tās pilnīgi no jauna. ”Viņas melo labāk” nav tas gadījums, kurā muļļājās četri aktieri, un viss notiek uz riņķi, un tu viņus redzi katru dienu. Šeit ir tādas sērijas, kurās tevi nemaz neparāda, tad ir tādas, kurās vairāk parādies, tā kā tas sadalījums ir ne tik blīvs, lai kristu sev uz nerviem. Es nekādā veidā nevarētu teikt, ka nogurstu, un filmēšanas process mums ir tik interesants.

Kas tev no šī procesa visvairāk patīk?

Man ļoti patīk strādāt ar Sigi (”Viņas melo labāk” režisors – red.), kurš aktieriem ļoti daudz palīdz, plus viņš zina scenāriju, jo Lietuvā ir pats gan viņu spēlējis, gan filmējis. Tas ir tāds foršs treniņš, un būsim godīgi – Latvijā ikdienā nefilmē tik daudz, lai neizmantotu tādu iespēju kā praksi pie kameras. Ar divām kamerām filmējot, jāsaprot, kā neaizsegt partneri, neiziet gaismā utt. Es to visu uztveru kā foršu, patīkamu procesu.

Tev jau no pašmāju aktieriem ir viena no lielākajām pieredzēm kameru priekšā.

Pateikšu godīgi – baigi pagūst ”ierūsēt”. Ziemas periodā nebiju filmējies kādus četrus mēnešus, un tad es aizbraucu uz Pēterburgu, kur atmosfēra bija diezgan nervoza, un jārunā daudz teksta. Pagāja kāda pusstundiņa, kamēr ieej atpakaļ ritmā. Kā man kolēģi teica, par meistaru šajā profesijā nepiedzimst. Tu vari būt talantīgs, bet meistarību apgūst.

Kas vispār jauns notiek tavā dzīvē?

Man ir četri jauni, lieli projekti, bet par tiem diemžēl vēl nevaru teikt, jo tie nav sākušies.

Latvijā?

Viens ir tepat pie mums, vēl vienā, kā jau teicu, tikko Sanktpēterburgā – nofilmējos tādā četru sēriju seriālā. Tad drīzumā filmēšos filmā un augustā sāksies darbs kādā no Latvijas teātriem, bet neko vairāk nevaru atklāt.

Mana ziņkāre ir debesīs! (Abi smejas.) Bet štatā?

Nu izskatās, ka štatā, bet nekas vēl nav zvanīts.

Tad jau bez darba nesēdi!

Aktieru profesijā ir baigi jāgrib nesēdēt bez darba. Ir tādi periodi bijuši, kad divus mēnešus ir tikai ierastie televīzijas un studijas darbi, un tad iesēdies tādā nervozitātē, bet tagad man sakrita tik daudz darba, ka galīgi nesūdzos. Man prasīja – kad tev atvaļinājums sākās? Es parēķināju, ka janvārī. (Smejas.)

Bet vismaz būs!
Nu janvārī vienkārši nav jaunu projektu. (Smejas.) Bet šajā profesijā ir tā – ja tu nestrādā, kāds cits jau tavā vietā strādā. Tā nav grāmatvedība, kur, ja nenodod atskaites, viss stāv uz vietas. Kāda atpūta? Atpūsties var pārlidojumos vai pārbraucienos lasot grāmatu, tā ir atpūta! Gribētos jau uzspēlēt ”bīčiņu”, bet visam savs laiks. Vecumdienās varēs iet bumbu sist, kad nevarēs vairs tekstu atcerēties.
1 komentārs