Vai skaistuma vārdā gulties zem skalpeļa? Ko par plastiskajām operācijām domā ”Svešās sejas” zvaigzne Vita Vārpiņa

0 Komentāru
Vai skaistuma vārdā gulties zem skalpeļa? Ko par plastiskajām operācijām domā ”Svešās sejas” zvaigzne Vita Vārpiņa
TV3 publicitātes foto

TV3 seriāla ”Svešā seja” viena no darbības vietām ir privātā plastiskās ķirurģijas klīnika, kuras pakalpojumus jau steigušas izmantot vairākas seriāla varones. Vai skaistuma uzlabošana ar plastisko operāciju palīdzību ir mūsdienu ”lāsts”, Skaties.lv jautāja Dailes teātra aktrisei Vitai Vārpiņai, kurai seriālā uzticēta Ģirta Ķestera atveidotā plastiskā ķirurga Riharda Muižnieka bijušās sievas Ēriku loma.

Plastiskā ķirurģija ir ”neizbēgams pagājušā gadsimta sasniegums, kas tikai turpināsies un attīstīsies”, saka aktrise Vita Vārpiņa. ”Tas ir ļoti likumsakarīgi, jo sabiedrība pieprasa jaunus, skaistus cilvēkus. Mums dzīves ilgums palielinās, un, protams, cilvēki grib ilgāk izskatīties jauni un skaisti.

Būtiski ir nepārkāpt robežu, jo tad, ja 80 gados āda ir gluda kā zīdpapīrs, bez neviens grumbas, un cilvēks nevar normāli pasmaidīt, tas izskatās, maigi sakot, dīvaini.

Labs plastiskā ķirurga darbs, manuprāt, ir tāds, ka mēs to īsti neredzam – ka mēs redzam glītu seju vai kādu citu ķermeņa daļu, bet tiek saglabāta katra cilvēka īpatnība, ka visi nav pēc viena ģīmja un līdzības.

Nav noslēpums, ka tagad arī Latvijā ir diezgan daudz nenosakāma vecuma sieviešu, kuras izskatās kā Bārbijas kopijas. Un tas ir skumji, jo man šķiet, ka nevajag visām vienādas mandeļu veida acis, lielas lūpas, lielas krūtis un garus, blondus pieaudzētus matus. Mums katram ir savs skaistums un sava īpatnība, ko, protams, var mēģināt saglabāt, bet ne pārveidot tādā nozīmē, ka mēs visas kļūstam līdzīgas.

Es skatos uz kolēģēm Dailes teātrī un ar apbrīnu par daudzām varu teikt, ka prasme novecot skaisti, sevi kopjot, bet ar pašcieņu – tas ir jāprot.

Varbūt labi, ka Latvijā aktieri nav tik situēti, lai kļūtu par biežiem plastisko ķirurgu pacientiem. Jo, ja mēs paskatāmies ārzemju zvaigznes uz lielajiem kino ekrāniem, tad, godīgi sakot, es domāju, ka ne vienmēr tas rezultāts ir veiksmīgs,” pārdomās par plastisko ķirurģiju sarunā ar portālu Skaties.lv dalās aktrise Vita Vārpiņa.

Vai aktrise pati kādreiz varētu ļauties plastiskā ķirurga skalpelim? ”Mana atbilde ir: es nezinu.

Dzīve ir ļoti mainīga. Arī mūsu uzskati, mūsu spriedumi, mūsu vēlmes – vismaz manas – ļoti ātri mainās.

Es nenoliedzu, ka tas varētu notikt. Šobrīd man šķiet, ka tam nav ļoti liela nepieciešamība un es tam neesmu gatava. Bet nekad nesaki nekad. Jā, tas ir ļoti iespējams,” atklāj aktrise.

Foto: TV3 publicitātes foto

Tāpat Vārpiņa Skaties.lv akcentē: ”Brīdī, kad sieviete ir laimīga kā sieviete, kad viņa ir iemīlējusies, kad viņa ir labi izgulējusies, tad acis mirdz un grumbiņas ir daudz mazāk redzamas, un mūs tā neuztrauc.

Ļoti būtiski ir saglabāt jauneklīgu domāšanu, interesi par dzīvi, par to, kas notiek. Un ļoti svarīgs ir kustību prieks – spēja un patika visu laiku būt kustībā, jo tas ļoti atspoguļojas mūsu ārienē, arī mūsu sejās.”

Vārpiņai saglabāt jaunību palīdz atvases: ”Man ir divi nepilngadīgi bērni. Tas neļauj vismaz domāšanā un fiziski novecot, jo man visu laiku ir jāsaprot, kā viņi domā, kā viņi jūtas, un jākustas viņiem līdzi. Varbūt, ka tā ir mana recepte.”

0 Komentāru