“Sākumā ar tēvu, tad ar dēlu”, galvenā varoņa nāve un bandītu kari – seriāla “Svešā seja” retrospekcija

3 komentāri

Seriāla “Svešā seja” strauji tuvojas savam noslēgumam – 17. maijā kanālā TV3 varēsim vērot lielo finālu. To, kas paredzēts scenārijā, vēl pagūsim apskatīt, bet pirms tam laiks atskatīties uz to, kas tad seriālā noticis līdz šim.

Madara ar Rihardu, Arta naids, Muižnieku karš

Viss sākās (un, visticamāk, arī beigsies) pilsētiņā, kuras nosaukums tā arī paliks miglā tīts. Taču ir minējums, ka tās lokācija atrodas Vidzemē. Bet tikpat labi tā var būt arī Sēlija. Neskatoties uz apzīmējumu ”pilsētiņa”, tajā dzīvoja pārsteidzoši daudz burlaku, kas rajonā uzkundzējušies ar savām ietekmēm.

Cīņa par vietu zem saules norisinājās starp vīru ar īpaši izteiksmīgām ūsām – Jāni Jansonu un Muižnieku ģimeni Henrija un Riharda izskatā. Jansonam piederēja vietējā mākslas galerija, biljarda klubs, kā arī viens no narkotiku tīkliem. Savukārt Muižniekiem pasaules slavenā plastiskās ķirurģijas klīnika, kuru pārvaldīja Rihards, kā arī lielākā daļa vietējo īpašumu, kas gadu gaitā nonākuši vecā Henrija pārziņā.

Jansons meta kāru aci uz Muižnieku īpašumiem, kas tad arī sastādīja pirmās sezonas lielāko ņigu-ņegu. Tika pat iesaistīti slepkavas, kā, piemēram, Kazimirs, kuru raksturoja kā īpaši nežēlīgu Jansona rokaspuisi (pēc izskata gan nepateiksi), kā arī viņa mīļotā Roksana, uz kuras sirdsapziņas, vismaz spriežot pēc scenārija, bija ne viena vien atņemta dzīvība.

Žanna, nespēdama tikt pāri mīlas likstām, pamatīgi iedzērusi brauca skaidrot ar savu bijušo mīļāko attiecības. Riharda vēsā attieksme panāca to, ka viņa paskrēja zem mašīnas riteņiem un gāja bojā.

Taču laika gaitā Artis pret Rihardu atmaiga, jo uzzināja, ka tieši klīnikas galva ir viņa bioloģiskais tēvs. Viņiem pati izveidojās tīri labs kontakts līdz brīdim, kad Henrijs pirmās sezonas beigās uzdeva saviem rokaspuišiem – Maksim un Riharda dēlam Bruno, no Arta atbrīvoties. Taču abi Muižnieki tomēr paguva apturēt braucienu uz mežu un izglābt mantinieka dzīvību.

Arī Jansons savā galerijā kopā ar Roksanu tika pieķerti ar narkotikām ”uz rokām”, kas ļāva abus ielikt aiz restēm uz ilgu laiku. Nesaprotama procesa rezultātā Henrijam izdevās pārņemt visus Jansona īpašumus, padarot viņu apriņķī par pašu galveno.

Riharda nāve, Madara cietumā un vēl…

Cik pirmās sezonas noslēgums veiksmīgs, tik starpposms, kas, kā teikts scenārijā, bija viens gads, – ne visai. Nelaimes gadījumā bojā iet galvenais varonis Rihards, kas nozīmē, ka gaidāma lielā mantas sadale.

Testamentā ierakstīti ne tikai bērni – jau pieminētais Bruno un viņa māsa Džeina, bet arī Artis un… Madara. Ar to, protams, mierā nav neviens no Muižniekiem, ko visai atklāti cenšas parādīt Henrijs, dodoties pie nelaiķa dēla līgavas nakts vidū un draudot. Taču ar Arti kopīgiem spēkiem viņi noliek pie vietas visus, un kopīgi sāk vadīt Muižnieku klīniku.

Taču, kas tā par ziepju operu, ja viss būtu tik vienkārši, vai ne!? Uzreiz pēc Riharda nāves Madara devās ”pārziemot” sāpes, tikmēr Artis jau bija sev atradis jaunu brūti – ķirurģi Lauru, ar kuru jau tika iekārtota mīlas ligzdiņa Riharda vecajā mājā. Taču veca mīla nerūs, un Artis nespēja pretoties Madaras valdzinājumam, pat neskatoties uz Lauras (izdomāto) grūtniecību. Kāpēc izdomāto? Jo viņas mīla pret Arti ir nekas vairāk par aprēķinu.

Sezona sākās seju, kas tika izrādīta visās Latvijas ziņās – no cietuma izbēdzis īpaši bīstams noziedzinieks, kas, kā izrādās, ir Lauras mīļotais. Uzdodoties par viņas brālēnu, Laura klīnikā Kristapam veica plastisko operāciju, kas ļāva izmukt no policijas. Protams, ka arī viņš izrādījās talantīgs plastiskais ķirurgs un bez liekiem jautājumiem tika pieņemts darbā klīnikā.

Un kas tik šajā sezonā nav noticis – Stefans paspējis saķerties Madarā, Džeina ar citu klīnikas darbinieku Eināru nolēmuši kopā pavadīt visu atlikušoi dzīvi un rādīt pēcnācējus, Bruno nemaz nav Muižnieks, bet gan Ērikas gadījuma sakara rezultāts, Madara nonāk cietumā un vēl, un vēl, un vēl.

”Svešā seja” finiša līniju sķērsos 19. maijā, kad tiks atbildēti visi neatbildētie jautājumi. Turpiniet sekot līdzi notikumu attīstībai kanālā TV3 no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 20:20.