10 komentāri

Šogad absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju un jau ar atmiņā paliekošu lomu debitējusi jaunā latviešu seriālā. TV3 seriāla ”Svešā seja” Džeinas atveidotāja Elīna Avotiņa sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta, cik pārsteidzoši īss bijis jaunās aktrises ceļš līdz šai lomai.

Piedāvājumu filmēties jaunajā latviešu seriālā Elīna uzņēmusi kā pārsteigumu.

”Kad man piezvanīja un piedāvāja filmēties, es vispār biju laukos. Viņi teica, ka manī kā no Māras Ķimeles kursa ir ieinteresējušies, vai es gribētu atbraukt uz provēm. Es teicu: ”Protams, jā! Bet ātrākais, kad es varu būt, ir rīt.” Tajā brīdī biju Taurenē.

Viss notika necerēti ātri. Iepriekšējā dienā biju iemācījusies dialogu. Norunāju. Tur viss tik baisi – visi skatās uz mani, kameras… Tad man pavēstīja: ”Visticamāk, mēs ar jums sazināsimies.” Un pēc 15 minūtēm man jau zvanīja, ka esmu dabūjusi lomu. Tas bija ļoti pacilājoši,” sarunā ar portālu Skaties.lv atceras Elīna, kurai loma seriālā ”Svešā seja” ir pirmā lielā aktrises pieredze.

Tēva Riharda Muižnieka, kuru seriālā atveido aktieris Ģirts Ķesteris, vadītās plastikas klīnikas sekretāre-lietvede Džeina Muižniece ir koķeta, aizrautīga, bezrūpīga, vieglprātīga. Viņas devīze – dzīve ir domāta, lai baudītu. Jautāta, ko aktrise tēla izveidošanai paņēmusi no sevis, Elīna atzīst, ka tā ir humora izjūta.

”Džeinas teksti ir ļoti dzēlīgi un ar ļoti labu humoru. Tas ir lielākais, ko es no sevis esmu ielikusi Džeinā, lai viņa nav tikai ļaunā vai tikai sliktiņā, lai viņa neatbilst tikai vienam stereotipam, lai viņa ir dažāda un krāsaina. Humora izjūta tik tiešām palīdz dažādās situācijās.

Protams, Džeina ir cilvēcīga. Es viņu negribēju attēlot kā histēriķi. Viņa pārdzīvo. Visi cīnās par savām ģimenēm, un Džeinai ģimene ir ļoti būtiska. Viņa cīnās par tēta, par mammas laimi, par opi,” savu tēlu komentē Elīna.

Džeina no Vitas Vārpiņas atveidotās mātes Ērikas Muižnieces mantojusi sievišķīgās īpašības, tostarp vēlmi pucēties. Aktrise neslēpj, ka viņas stila izjūta dzīvē krietni atšķiras no tās, kā seriālā pasniegta viņas varone.

”Tā viņa ģērbjas, un viņa var atļauties ģērbties, kā viņa grib. Jo viņai nav nevienas autoritātes, kas varētu viņai kaut ko norādīt. Ja, viņa ir izdomājusi, ka vilks baltu blūzi un lateksa svārkus, tad viņa to darīs, un viņai pilnīgi vienalga, ka tur ir klienti un ka klīnikas prestižam vajadzētu izvēlēties ko citu. Bet nē. Un viņa to var atļauties,” sava tēla vizuālo pusi komentē Elīna.

Iespēju spēlēt kopā ar virkni pieredzes bagāto aktieru, jaunā aktrise īpaši novērtē.

”Profesionālajā ziņā es ļoti no viņiem mācos, piemēram, kā strādāt ar kameru. Es neko tādu nezināju. No lielajiem aktieriem var mācīties uz ainas beigām nekustēties un palikt statiskai. Ir teiciens: labāk ir mazāk. Tas ļoti attiecināms arī uz kino un televīziju – pārlieku nežestikulēt, neizrādīties,” profesionālos knifiņus atklāj Elīna.

Video: Elīna klīnikas sekretāres-lietvedes lomā

TOP komentāri

  • Melisa
    +11 +11 0

    Melisa

    Elīnu reiz redzēju uz kāda mazā teāra skatuves. Tur viņa bija patiešām pārliecinoša. Seriālā ne vienmēr jaunajam aktietiom ir iespēja parādīt savu varēšanu. Viņa taču teica, ka šī ir viņas pirmā filmēšanās pieredze un viņa daudz ko mācījusies no vecākiem kolēģiem.
  • Helēna Štrandere
  • Baibux

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl