Dzīvi pašmāju seriālos satricina kolorītākie ļaundari – abus spēlē liepājnieks Marģers Eglinskis

8 komentāri
Dzīvi pašmāju seriālos satricina kolorītākie ļaundari – abus spēlē liepājnieks Marģers Eglinskis
Privātais arhīvs

Otrdienas, 24. oktobra, vakarā ar epizodisku, bet spilgtu lomu latviešu detektīvseriālā ”Ēnu spēles” uzmirdzēja aktieris, kura izcilo spēli pašmāju seriāli fani jau paspējuši novērtēt ”Svešajā sejā”. Gan Egonu, gan Kazimiru atveido bijušais Liepājas teātra aktieris Marģers Eglinskis, kurš nu aktiera gaitas turpina kā brīvmākslinieks.

Ļauns, bet simpātisks – tā īsi var raksturot gan pļāpīgo Egonu, gan slepkavnieciso Kazimiru. Jautāts, vai bieži uz teātra skatuves nākas spēlēt kolorītus varoņus šā vārda tipiskākajā nozīmē, aktieris Marģers Eglinskis portālam Skaties.lv kautrīgi atzīst: ”Tas vairāk jāprasa skatītājiem, vai viņiem mani varoņi šķiet kolorīti”.

Izrādās, aktierim mājās nav televizora, tādēļ savu tēlojumu abos TV3 seriālos no malas nav sanācis novērtēt. Tiesa, labus un atzinīgus vārdus viņš saņēmis gan no bērniem, gan citiem sava talanta cienītājiem.

Kā gadījies, ka lieliskais aktieris teju vienlaicīgi, turklāt līdzīgās lomās piedalījies divos TV projektos?

”Kad seriāliem meklē jaunas sejas, veidotāji sāk apskatīt, kas ir tuvāko lokā. Vispirms mani uzaicināja uz ”Ēnu spēlēm” – palūdza nofilmēties vienā mazā epizodē. Jau pēc nedēļas piedāvāja filmēties ”Svešajā sejā”. Tā es tur ietrāpījos,” stāsta Eglinskis.

Pagājušās nedēļas izskaņā ar apsaitētu galvu un netīriem nodomiem seriālā ”Svešā seja” ienāca Muižnieku ģimenes ciešākā konkurenta Jansona padotais – nežēlīgais slepkava Kazimirs. Savu darāmo – nonāvēt Muižnieku klīnikā paslēpto Valentīnu – viņš paveica nevainojami. Taču ar to viņa gaitas seriālā tikai sākās.

Arī Jansona darbinieki zina, ka ar Kazimiru joki ir mazi. Tieši viņš ir tas, kurš pēc bosa pavēles soda darbiniekus par viņu kļūdām vai nodevību. Īsumā – Kazimirs, lai arī neliela auguma vīrelis, tomēr iedveš cilvēkos bailes.

Arī seriālā ”Ēnu spēles” Eglinska atveidotais Egons nav nekāds paipuisītis. Viņš ir uz vienu roku ar negodīgiem ļaudīm, kuri aptin ap pirkstu laukos dzīvojošos pensionārus, lai iegūtu viņu īpašumus.

Lai arī komunikabls, tomēr svešiniekiem Egons par sevi var atstāt nepatīkama tipa iespaidu. Arī detektīvu komandu, kura ieradusies laukos izvēdināt galvas, nav izņēmums.

Turklāt mirkli vēlāk Egons pat mēģina nonāvēt Beāti (Dārta Daneviča), kura viņu devās izsekot.

Video: Egons “Ēnu spēlēs”