Dārta Daneviča: Seriālam ”Svešā seja” ir ļoti uzticami skatītāji

1 komentārs
Dārta Daneviča: Seriālam ”Svešā seja” ir ļoti uzticami skatītāji
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Ar spraigiem notikumiem finālā šonedēļ no skatītājiem atvadīsies TV3 seriāls ”Svešā seja”. Īsi pirms pēdējās filmēšanās portālam Skaties.lv viena no galveno lomu atveidotājām – Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča – atzina, ka patiesībā jūtas nobijusies no tā, cik ļoti skatītāji mīl savus aktierus un tēlus.

”Kad pirms vairākiem gadiem pirmo reizi filmējos pie Intas Gorodeckas gan ”UgunsGrēkā”, gan ”Ēnu spēlēs”, tad sociālo tīklu pasaule nebija tik aktīva. Šodien ir ļoti daudz seriāla fanu, kuri paši veido video un kolāžas un publicē internetā. Tā ir atgriezeniskā saikne.

Viens ir reitingi, kas nav bijuši pietiekami apmierinoši, ko varētu skaidrot ar latviešu problēmu ātri pieņemt lietas un ārkārtīgi konservatīvu skatu pret visu jauno.

Bet no otras puses – seriālam ir tiešām ļoti uzticami skatītāji. Un tas ir tik apbrīnojami.

Es pat jūtos nedaudz nobijusies no tā, cik ļoti viņi mīl savus aktierus un tēlus. Viņi cītīgi seko līdzi un ļoti iedziļinās aktiermeistarības lietās, sižeta pavērsienos. To ir ļoti patīkami uzzināt. Es nekad nebūtu iedomājusies, ka kādam tas ir tik ļoti saistošs.

Esmu ieguvusi ārkārtīgi daudz skatītāju stāstus – tas ir skaistākais šajā visā. Protams, arī jaunus kolēģus, ar kuriem esmu satikusies ”Svešajā sejā”,” par atgriezenisko saikni, kas veidojusies starp seriāla veidotājiem un skatītājiem un komandas vidū, gandarīta ir Daneviča.

Jautāta, vai situācijas, kādās nonāca viņas atveidotā varone, un spēja tās atrisināt, bijušas gana pamācošas arī pašas privātajā dzīvē, skatuves māksliniece, stāsta: ”Man prieks, ka šajā seriālā gana daudz uzmanības pievērsts, lai labie un sliktie tēli nebūtu tik krasi.

Es vienmēr klusībā cerēju, ka man tēls nebūs naivs, kas nesaprot, kas notiek apkārt, un, no malas skatoties, gribas iesaukties: ”Hei, attopies!”. Ir epizodes, kad mana varone nenotic vai apšauba, vai vēlas izdibināt patiesību, ir cīnītāja. Tas ir apsveicami.

Mēs dzīvē ļoti ātri mēdzam padoties. Mums vairāk vajadzētu nenolaist rokas pirms laika.

Man šķiet, ka Madara ir stiprāka nekā daudzi no mums. Kaut arī tā nešķiet pēc izskata vai pirmajām reakcijām. Bet viņa ir stiprāka,” stāsta Madaras lomas atveidotāja.

Ar filmēšanos seriālos Daneviča savu karjeru vēlētos saistīt arī turpmāk, tomēr tas neesot atkarīgs no viņas: ”Kad mūs, aktierus, uzrunā, tad mēs gūstam šo iespēju.

Es, protams, ļoti ceru, ka mana seja nav visiem apnikusi. Seriāli ir forša pieredze. Laiks rādīs, vai esmu kādam vajadzīga nākamajos projektos. Bet, protams, ka es, visticamāk, neattiekšos.”

Kā norāda Daneviča, filmēšanās TV seriālos nav pamatojama tikai ar finansiālo apsvērumu.

”Darbs uz skatuves nav tas pats, kas darbs ar kameru. Tas ir ātrs darbs. Seriāls, salīdzinot ar filmu, ko var filmēt gadiem, ir ātrs skrējiens. Tur vajadzīga arī diezgan liela tehniskā meistarība. Man ļoti patīk strādāt šādā formātā – spēt izdarīt lietas ātri, precīzi un nekļūdīties, izdarīt ar pirmo reizi, profesionālajā jomā sev kaut ko pierādīt. Tas ir forši,” teic Daneviča.

Dailes teātra aktrisei vasaras darbu grafiks pamazām pildās, bet viņa apņēmusies izbrīvēt laiku arī atpūtai.

”Plānoju kaut kur aizbraukt, kaut vai pa Latviju, bet gribu izvēdināt galvu. Kā arī būs Dziesmu svētki. 8. jūlijā, kad ir Dziesmu svētku noslēguma diena, man būs dzimšanas diena.

Droši vien vasara paies, apciemojot savējos, baudot svētkus. Vasara parasti paskrien tik ātri. Tad laiks rit citādāk nekā ziemā,” tā Dārta Daneviča.

Seriāla ”Svešā seja” noslēgumu skaties 17. maijā!

Dažādā Dārta Daneviča