3 komentāri

Apspriestā pašmāju seriāla ”Šķiršanās formula” jaunākā sērija, kurā galvenais varonis Oskars Damskis savam dēlam 11 gadu dzimšanas dienā ”uzdāvina” sievieti, nav palikusi bez uzmanības sabiedrībā. Režisors un producents Uldis Cipsts sarunā ar Skaties.lv, cenšoties kliedēt nācijas satraukumu, akcentē, ka galvenā varoņa rīcība nav pareiza, bet ir loģiska viņa raksturam un situācijai.

”Sabiedrības satraukums par ainu, kurā Oskars aizved dēlu pie sievietes un kura daļā skatītāju ierosina seksuālas varmācības fantāzijas, ļoti tiešā veidā parāda, pie kā var novest apspiestas dusmas un apspiesta seksualitāte, sarunā ar portālu Skaties.lv pauž ”Šķiršanās formulas” režisors Uldis Cipsts.

Pēc režisora ieceres, Oskars uzskata, ka seksualitāte ir dziedējoša, un tā tik tiešām palīdz cilvēkiem. ”Oskars ir varonis, kurš man kā režisoram šķiet, ka ir vajadzīgs Latvijas sabiedrībai. Oskars ir atklāts, un viņa dzīvē mēs redzam lietas, par kurām esam paši sev aizlieguši runāt.

Latvijā pārāk lielai daļai cilvēku pirmā seksuālā pieredze ir negatīva vai pat traumējoša. Un tas nav tāpēc, ka mēs par maz kontrolējam erotiku medijos. Tas ir tāpēc, ka latviešu kultūrā ir aizliegums sarunāties par seksu. Tāpat kā aizliegums dusmoties. Un daudziem ir pat kluss iekšējs aizliegums par seksu interesēties.

Oskars mēģina dēlam uzdāvināt ko īpašu, ko tādu, ko būtu vēlējies pats savos 11 gados, kad bija iemīlējies savā skolotājā. Pabūt ar viņu kopā. Apskatīt sievieti nevis kā mammu, bet sievieti kā iekāres objektu.

Turklāt Dāvis bija Oskaram stāstījis par šo vēlēšanos. Iepriekšējā sērijā Dāvis jautāja: ”Tiešām? Es varēšu palikt ar meiteni?”

Un Oskars vēlēšanos izpilda, sniegdams dēlam paša bērnībā nepiepildītos sapņus. Tikai Oskara bērnībā nepiepildītie sapņi un traumas viņu ir padarījušas tādu, kāds viņš ir tagad – nespējīgu mīlēt un būt patiesam,” seriāla ainu ar pārprasto prostitūtu Lauru, kuru atveido Liepājas teātra aktrise Samira Adgezalova, skatītājiem skaidro režisors. Turklāt Laura nav vecākās profesijas pārstāve, bet gan Oskara draugs.

Foto

Viņš norāda, ka aina ar Oskara dāvanu Dāvim skaidri parāda arī to, kā vecāku traumas pārmanto bērni. ”Oskara rīcība nav pareiza, bet ir loģiska viņa raksturam un situācijai,” atzīst Cipsts.

”Jā, nekad neviens 11 gadīgs zēns nebūtu jāved pie meitenes, lai puika sajustos vīrišķīgs un nozīmīgs. Tā ir Oskara bēgšana no realitātes un nespēja ieraudzīt savas dzīves traģēdijas.

Katram 11 gadīgam zēnam būtu vajadzīga mamma, kura, viņu mīlot, ļauj viņam sajusties vīrišķīgam, un tēvs, kurš ir paraugs, kuram sekot un apbrīnot, kurš nevis vārdos, bet savās attiecībās ar mammu parāda, kā patiešām jāmīl sievietes.

Tad izaugtu cilvēki, kuri ieraugot zēnu, kurš paliek viens istabā ar sievieti, savā zemapziņā neieraudzītu seksuālu vardarbību,” rezumē Cipsts.

Video: “Šķiršanās formulas” 9. sērija

TOP komentāri

  • Iecavas Māra
    +2 +1 -1

    Iecavas Māra

    Kas tās par glupībām te tiek kultivētas? Kurš normāls tēvs dēlam dzimšanas dienā pasniegs šādu dāvanu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl