Seriāla ”#VisiMājās” aizkulises: Lelde Dreimane jūtas kā spiegu filmā

2 komentāri
Seriāla ”#VisiMājās” aizkulises: Lelde Dreimane jūtas kā spiegu filmā
PUBLICITĀTES FOTO

No 4. maija video platformā ”Go3”, savukārt no 11. maija kanālā TV3 pie skatītājiem dosies Latvijā pirmais tuvplānu seriāls ”#VisiMājās”. Ņemot vērā jauno seriāla formātu, tas sniedzis vēl nebijušu pieredzi ne tikai seriāla autoriem, bet arī aktieriem. Aktrise Lelde Dreimane dalās savā pieredzē par to, kas bijis neparastākais un interesantākais filmēšanas laikā.

Par spīti ārkārtējai situācijai valstī, modernās tehnoloģijas ir tās, kas palīdz notikt un īstenoties radošiem projektiem. Seriāls ”#VisiMājās” ir viens no spilgtākajiem piemēriem. Filmēšanas pamatsastāvā ir seši aktieri, no kuriem tikai viens ir atradies Rīgā, turklāt pašizolācijā pandēmijas dēļ. Vistālāk no galvaspilsētas filmēšanas laikā atradušās aktrises Elīna Vāne un Ieva Puķe – Valmierā.

Seriāla uzņemšanas laikā tiešsaistē notikusi ne tikai tā epizožu filmēšana, bet arī scenāriju pārrunāšana, mēģinājumi, rekvizītu saskaņošana, kā arī kostīmu izvēle un grima uzlikšanas konsultācijas.

”Šī man ir pavisam nebijusi pieredze – esmu pati sev grima māksliniece, friziere, stiliste un operators. Tomēr, ņemot vērā, ka šobrīd atrodos pašizolācijā, šāda seriāla filmēšana manam pašreizējam dzīves ritmam ir perfekti piemērota – tāds kā aktiera darbs no mājām.

Jāatzīst gan, ka šī seriāla filmēšana ir savdabīgs process, un man kā aktrisei kas jauns, kur, protams, neiztiekam bez kurioziem. Piemēram, kad uzsākam filmēšanu, režisors lūdz mūs visus reizē sasist plaukstas, bet tas ir ļoti grūts uzdevums, jo katram jāizrēķina, kad jāsasit plaukstas, lai interneta aiztures dēļ tas patiešām notiktu visiem kopā.

Turklāt, tas, kā nododu kameru producentei, ir pavisam amizanti – tā tiek dezinficēta, ielikta maisiņā, uzkārta uz manas sētas, un producente piebrauc un paņem to, pat nesatiekot mani. Sajūta kā spiegu filmā,” atklāj aktrise Lelde Dreimane.

Par tehnoloģiju izmantošanu filmēšanas procesā stāsta seriāla režisors Māris Martinsons: ”Šoreiz filmēšana bija unikāla pieredze ne tikai man, bet arī visai komandai, jo tās laikā ļoti intensīvi izmantojām dažādus tehnoloģiskus risinājumus.

Taču, godīgi sakot, šādam ”online” uzņemšanas formātam ir savas priekšrocības – filmēšanā mazāk laika veltām tam, lai parunātos par dzīvi, bet vairāk – efektīvam darbam.

Man ir liels prieks, ka visi izaicinājumi, kas mūs skāra, ļoti veiksmīgi atrisinājās. Visizaicinošākais filmēšanas gaitā bija ”sadraudzēties” ar ”GoPro” kamerām – pašiem aktieriem vienmēr bija jākontrolē, vai viss darbojas un ir ieslēgts, jāfiksē kameru leņķis, jāpārbauda, vai netīšām nav ieslēgtas ”timelapse” un ”fotografēšanas” funkcijas, jāpārliecinās, vai kameru atmiņas kartē pietiek vietas un tamlīdzīgi.”

Viņš piebilst, ka ik dienu filmēšana notikusi, komandai saslēdzoties ”Webex” lietotnē, kur vienlaikus darbojās ne tikai režisors, bet arī aktieri, operators, producente un ik pa laikam arī kostīmu māksliniece un citi. Brīdī, kad notikusi epizodes uzņemšana un galveno varoņu darbība, visi pārējie komandas dalībnieki lietotnē izslēguši skaņu un attēlu, lai maksimāli radītu sajūtu, ka aktieri filmēšanas procesā saspēlējas.

No 4. maija seriāls ”#VisiMājās” būs redzams TV3 video satura platformā ”Go3”, bet TV3 ēterā tas būs skatāms no 11. maija katru pirmdienu plkst. 21:05.