“Pat bērēs ir humors,” aktieris Juris Hiršs par filmēšanos “Radiņos”

Pievienot komentāru

Pirmizrādi piedzīvojis ilgi gaidītais seriāls “Radiņi”, kurā par vienīgās mazmeitiņas atzinību sacenšas četri vecvecāki – viens no tiem ir Juris Hiršs, kurš iejuties vectētiņa Ivara lomā. Aktieris intervijā ar Skaties.lv atklāj amizantākās filmēšanas procesa detaļas un salīdzina sevi ar seriāla tēlu.

Hiršs atzīst, ka filmēšanas laukumā gadījusies ne viena vien amizanta situācija. Vispozitīvākās emocijas aktierim sagādājusi viņa netradicionālā filmēšanās partnere – cūka. “Ar viņu filmējāmies vienu dienu, bet man bija žēl, kad mēs ar viņu šķīrāmies. Es viņu iemīlēju uzreiz – ātrāk kā cilvēku”. Spilgtā atmiņā palicis arī gadījums, kad otra vectētiņa lomas atveidotājs Normunds Laizāns krietni apskādēja galvu. ”Mani gribēja vest uz slimnīcu,” Normunds Laizāns par atgadījumu ”Radiņu” filmēšanas laukumā

Hiršs seriālā tēlo vienkāršu un sirsnīgu maizes pārdevēju no laukiem. Aktieris atzīst, ka pat sācis domāt līdzīgi kā viņa tēls seriālā. “Ļoti lielā mērā esmu sācis domāt līdzīgi viņam. Nejaukās situācijās cenšos pieiet ar humoru. Atvainojos, bet pat bērēs ir humors – viņu tikai vajag drusciņ pavilkt ārā un atrast”.

Aktieris vērtē, ka seriālā mazmeitiņas Kates nedarbi, salīdzinot paša bērnībā sastrādāto, ir vien “bērna šļupsti”. Piemēram, Juris ar draugiem ne reizi vien kāpis uz jumta piecu stāvu augstumā. “Ja tu gribēji būt kārtīgs čalis, tad tev bija jānostāv uz slīpā jumta un jāatlaiž no tā rokas”. Tāpat aktieris lecis no otrā stāva loga un darījis citus asins stindzinošus nedarbus.

Interesanti, ka Juris savulaik ar sievu skatījies seriālu “Radu būšana”, no kā adaptēti “Radiņi”. Savā starpā runājuši – kāpēc gan latvieši nevar vienkārši paņemt un uztaisīt paši savu variantu. “Paiet gadi un izrādās, ka ir latviešu variants un man vēl piedāvā strādāt ar to. Tā bija laimīga diena, kad es to uzzināju,” aktieris pateicas liktenim par fantastisko iespēju.

Seriāla “Radiņi” burvība slēpjas tā labestībā un pozitīvismā. Lai arī seriāla tēli kašķējas, tas notiek caur savstarpēju mīlestību. “Viss ir tā ļoti jauki. Aktieri nedrīkst būt nejauki, ļauni un histēriski pa īstam. Tā, manuprāt, ir šī seriāla skaistākā īpašība,” seriālu komentē Hiršs.”Lai arī ir konflikti, tas nenozīmē, ka mēs nevaram dzīvot ar prieku un izbaudīt to. Dzīve nav mums pasniegta, lai mēs strīdētos, lamātos un mocītu cits citu, bet, lai baudītu,” spriež aktieris.

Skaties sirsnīgo komēdijseriālu “Radiņi” pirmdienu vakaros 21.00 kanālā TV3!