“Mēs būsim absolūti citādāki vecvecāki kā oriģinālversijā, varbūt pat labāki!” Zane Burnicka par lomu “Radiņos”

5 komentāri

Ilgi gaidītais pašmāju seriāls ”Radiņi” savu debiju TV3 piedzīvos jau ŠOVAKAR! Komiskais un sirsnīgais seriāls stāstīs par četriem vecvecākiem, kas pieskata savu vienīgo mazmeitiņu. Vecmāmiņas Rasmas lomas atveidotāja Zane Burnicka Skaties.lv atklāj interesantākās filmēšanas nianses un personiskos izaicinājumus.

Jaunā seriāla filmēšana izvērtusies par jautru un piedzīvojumiem pilnu procesu. Aktrise atceras, ka katra filmēšanas diena bijusi visai amizanta, bet īpaši prātā palicis brīdis, kad oktobrī bijis jāfilmē vasaras pikniks. Plānoto silto un saulaino kadru vietā tie sanākuši visai slapji un drēgni. Tomēr, lai arī ārā bijuši vien +5 grādi, aktieri prasmīgi vajadzīgās epizodes tomēr notēlojuši.

”Mani gribēja vest uz slimnīcu,” Normunds Laizāns par atgadījumu ”Radiņu” filmēšanas laukumā

Seriālā vienu no galvenajām lomām ieņem mazmeitiņa Kate, ko attēlo Rasa Estere Ērgle, kas jau ir guvusi pieredzi uz Valmieras Drāmas teātra skatuves. Katei seriālā gadās sastrādāt ne mazums nedarbu – gan tīši, gan netīši. Taujāta, vai Zane Burnicka atceras kādu nedarbu no savas bērnības, aktrise atsauc atmiņā reizi, kad ar savu brālēnu pa logu ārā metuši klucīšus. Visu jautrāku padarījis fakts, ka bērni dzīvojuši sestā stāva dzīvoklī Brīvības ielā.

Kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem filmēšanā aktrise min tieši iejušanos vecmāmiņas tēlā, jo pašai vēl nav mazbērnu. “Parasti cilvēkiem tiek dots vismaz pusgads, lai aprastu ar domu, ka tu būsi vecmāmiņa. Man šai domai tika atvēlēta nedēļa – no kastinga līdz filmēšanas sākumam”. Lai arī Zane Burnicka no sava tēla seriālā varētu daudz ko mācīties, bet pati tomēr būtu citādāka vecmāmiņa kā Rasma. “Es domāju, ka pati būšu brīvāka vecmāmiņa, kad par tādu kļūšu,” komentē aktrise.

Interesanti, ka aktrise, vēl pirms vispār nojautusi, ka filmēsies seriālā “Radiņi”, skatījusies ukraiņu seriālu “Radu būšana”, no kā adaptēta pašmāju versija. Zane Burnicka uzskata, ka viņas tēls ukraiņu versijā visu dara ģeniāli, taču viņa nevēlas lai abas aktrises tiktu salīdzinātas. “Mēs būsim pilnīgi, absolūti citādāki – varbūt pat labāki”.

Seriāla “Radiņi” pirmizrāde jau ŠODIEN 21.00 kanālā TV3!