No netradicionāli orientēta ”UgunsGrēka” varoņa līdz spēcīgai lomai ”Nemīlētajos”. Ģirta Rāviņa ekrāna ceļojums

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

2 komentāri
No netradicionāli orientēta ”UgunsGrēka” varoņa līdz spēcīgai lomai ”Nemīlētajos”. Ģirta Rāviņa ekrāna ceļojums
PUBLICITĀTES FOTO

Latviešu seriāls ”Nemīlētie” jau izpelnījies plašu skatītāju atzinību, un viens no intriģējošākajiem tā tēliem ir Ģirta Rāviņa atveidotais Normunds Vanags. Valmieras Drāmas teātra aktierim šī nav pirmā pieredze pašmāju seriālā, taču šoreiz viņa loma atšķiras no iepriekš seriālos darītā. Sarunā ar Skaties.lv Rāviņš atklāj, ka iepriekš samierinājies ar ”jautrā mājkalpotāja” vietu ekrāna stāstos, nu ar interesi analizē savu neviennozīmīgo tēlu, kura prototips, starp citu, ļoti iespējams, staigā pa Lietuvu.

Skandalozais Margota Vilkābeles uznāciens

Valmieras Drāmas teātra aktiera Ģirta Rāviņa seja jau šķitīs kaut kur redzēta arī pašmāju seriālu cienītājiem. Un skatītāji nekļūdīsies – Ģirts savulaik filmējies kā ”UgunsGrēkā”, tā ”Svešajā sejā”.

””UgunsGrēks man bija pirmā seriālu pieredze, tur man bija neliela ārsta loma,” sarunā ar Skaties.lv atceras Rāviņš, smejoties, ka viņa varonis bijis ”ar noslieci uz netradicionālu orientāciju”.

Neparasto Margota Vilkābeles uznācienu ”UgunsGrēkā”, kas seriāla vēsturē iegājusi kā pirmā un vienīgā vīriešu mīlestības ainiņa ”UgunsGrēkā”, aktieris atceras kā jauku pieredzi.

Kādu laiku Rāviņš pabijis arī ”Svešajā sejā” kā pavārs Orests. Kā, atskatoties uz savu iepriekšējo pieredzi seriālos, spriež aktieris, tās bijušas lomas ar komiskiem elementiem.

”Meksikāņu seriālos parasti ir galvenie mīlētāji, un tad ir mājkalpotāji – otrā plāna tēli, kas seriālā uztur humora noti un ļauj skatītājam atpūsties no galvenās, nopietnās sižeta līnijas.

Vienu brīdi man likās, ka es seriālos pildu šādu lomu,” tā aktieris. Un tad nācis Normunda Vanaga tēls ”Nemīlētajos”, kas jau ir kas no pavisam “citas operas”.

”Neviens nav piedzimis par nelieti.”

Savu nokļūšana ”Nemīlētajos” Rāviņš skaidro filozofiski.

”Vienmēr dzīvē pastāv tādas nejaušības, kas ir stipri maskētas likumsakarības. Tas ir par mani un ”Nemīlētajiem”.

Uzrunāja tas, ka seriāls balstīts uz patiesa stāsta, apziņa, ka tepat blakus Lietuvā dzīvo cilvēks, kurš šim visam izgājis cauri, uzrakstījis par to grāmatu, no kuras izveidots seriāls,” atklāj Rāviņš.

Viņš seriālā atveido Normundu, galvenā varoņa Artūra brāli, kuram pieder vairāki autoservisi un kurš mēģina nopelnīt naudu legālā veidā. Normunds prot apiet likumus, tomēr pats baidās uzņemties nelegālas lietas.

Normunds ieskatījies Dārtas Danevičas atveidotajā Ingā, un seriāla fani spriež, – šis pāris vismaz šobrīd šķiet absolūti nesaderīgs.

Kā, runājot par savu tēlu seriālā, teic aktieris, ”ļoti daudz dzīvē nosaka ne cilvēka raksturs, bet gan laiks un vide, kurā atrodamies, kodeksi, pēc kuriem dzīvojam”.

”Neviens bērns nekad nav piedzimis par nelieti. Mēs visi piedzimstam par brīnišķīgiem cilvēkiem, bet dzīves laikā mums jāizdara izvēle.

Un šīs izvēles veikšana ir visdramatiskākais.

Mums visiem ir savas vēlmes, savi sapņi, bet ar to piepildīšanu jābūt uzmanīgiem. Reizēm mūsu sapņu piepildīšana skar citus cilvēkus un viņu sapņus.

Un tad nākas izvērtēt, cik tavi sapņi ir lieli un cik lielu postu to piepildīšana var nodarīt apkārtējiem. Jāizvērtē, cik daudz esam gatavi ziedot par savu vēlmju piepildīšanu.

Un ko mēs darīsim, ja mūsu vēlmes piepildīsies?” jautājumu, kas liks aizdomāties ne tikai seriāla kontekstā, uzdod Normunda lomas atveidotājs.

Katrā ziņā – viņam sava ”Nemīlēto” loma šķiet ļoti interesanta, un īpašu sajūtu stāstam un tēlam piedod apziņa, ka tepat blakus, Lietuvā, dzīvo cilvēki, kas ir prototipi visiem šiem notikumiem, Jautājums, kas ir šo tēlu prototipi, ir viens no kaimiņu zemes ”Nemīlēto” versijas lielākajām aizkadra intrigām.

Skatītāji sveicina tramvaja pieturā

Tikmēr tepat Latvijā skatītājiem pietiek ar apziņu, – ekrānos baudāms jauns, lielisks pašmāju seriāls, un mums vismaz uz kādu laiku radušies jauni varoņi, kuru gaitām just līdzi. Kā Rāviņa atveidotajam Normundam. Aktieris smejas, ka, lai gan seriāls ēterā pavisam neilgi, viņš kā Normunds jau tiek atpazīts ielās.

Jā, aktieris apzinās, ka loma vietējā seriālā ir kā popularitātes sprādziens jebkuram aktierim, lai cik gadus viņš būtu aktīvi darbojies teātrī.

”Seriāls – tas ir kā ātri iekurināta grandioza popularitāte. Tā ir iespēja ātri sasniegt ļoti lielu auditoriju, un, filmējoties seriālā, jāapzinās, ka tevi vērtēs, par tevi runās, tevi atpazīs,” labi zina aktieris.

Viņš smejoties atklāj, ka, lai gan ”Nemīlētie” tikko ieskrējušies, tas jau ir jūtams. Pagājušonedēļ, pieturā gaidot tramvaju, aktieris piedzīvojis to, kā garāmbraucošo automašīnu pasažieri ver vaļā logus, lai sveicinātu un pastāstītu, ka viņu redzējuši.

Aktierim nav iebildumu pret atpazīstamību, bet tai pat laikā viņš apzinās, – popularitāte – tā ir ļoti gaistoša un trausla parādība.

”Bet tas ātri nodziest. Kā parādīsies cits seriāls, kurš kļūs populārāks, tā citi aktieri atkal gūs šo popularitāti.

Un es varēšu iet ar savu kolēģi, jaunā seriāla aktieri, pa ielu blakus, un cilvēki nāks mums klāt, lai nofotografētos ar manu kolēģi.

Es būšu tas, kuram iedos kameru, lai nofotografētu savu kolēģi, jaunā seriāla aktieri, kopā ar skatītājiem,” popularitātes nepatstāvīgo un trauslo raksturu ļoti trāpīgi raksturo Rāviņš.

Skaties dzīves drāmu ”Nemīlētie” kanālā TV3 no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 21.05! Video satura platformā Go3 visas nedēļas epizodes jau pirmdienās!