”Jums sirdis lūzīs no tā mīlasstāsta!” Aktieris Andrejs Alens: no Jaunzēlandes caur Amsterdamu uz ”Nemīlētajiem”

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

2 komentāri
”Jums sirdis lūzīs no tā mīlasstāsta!” Aktieris Andrejs Alens: no Jaunzēlandes caur Amsterdamu uz ”Nemīlētajiem”
LAURIS VĪKSNE

Māra Kļavas lomu ”Nemīlētajos” atveidot aktieris Andrejs Alens – puisis, kura vārdu aktiermākslas lauciņā līdz šim dzirdējis tikai retais, bet kurš jau tiek slavēts kā ļoti talantīgs. Sarunā ar Skaties.lv Andrejs atklāj savu neprātīgo stāstu, kā pēc aktiermākslas studijām izlēmis, ka ”negrib sēdēt teātrī”, četrus gadus izceļojies pa pasauli un nu, trillera cienīgu notikumu pavadīts, atgriezies Latvijā uz palikšanu.

Ceļojums pa Eiropu izvēršas darbā Jaunzēlandē

”Tas bija pirms apmēram četriem gadiem, 2016. gada beigās vai 2017. gada sākumā. Es biju studējis Kultūras akadēmijas režisoru un aktieru kursā. Biju pafilmējies pāris seriālos, projektos, dažās krievu filmās, kaut ko padarījis Ģertrūdes ielas teātrī.

Sapratu, ka studējot esmu tā nosēdējies tajās telpās un man tas ir noriebies. Izdomāju, ka negribu tā ”sēdēt teātrī” un kopā ar draudzeni izlēmām doties ceļojumā,” sarunā ar Skaties.lv savu stāstu uzsāk aktieris.

Ceļošana allaž bijusi viņa kaislība. Viens pats ar autostopiem viņš savulaik izbraukājis visu Eiropu. Toreiz, pirms četriem gadiem, arī viss sācies kā ceļojums pa Eiropu, tiesa, konkrēts atgriešanās laiks nav bijis uzstādīts.

”Četrus mēnešus divatā ceļojām pa Eiropu, un tad ar draugu palīdzību nokļuvām Jaunzēlandē,” stāsta Andrejs, atklājot, ka, ja dodies uz Jaunzēlandi ar mērķi uzkavēties ilgāku laiku, tas nemaz nav tik vienkārši – jākārto vīzas.

Vīzas nokārtotas un viss izvērties tā, ka Andrejs Jaunzēlandē iekārtojies gida darbā un palicis tur pusotru gadu. Kā teic Andrejs, ja patīk darbs ar cilvēkiem, vēsture un kultūra, gida darbs ir ļoti pateicīga nodarbe.

”Vadājām cilvēkus pa kalniem, paši kļuvām par dabas cilvēkiem,” atceras aktieris. Pēc Jaunzēlandes laika paceļots vēl pa Indiju, Singapūru, un pirms pusotra gada, pēc divarpus gadus ilgas ceļošanas, atgriezušies mājās.

48 stundas, lai atgrieztos Latvijā

”Toreiz atgriežoties, manī vēl nesaslēdzās tas, ka jāpaliek Latvijā, sirdī vēl biju iekšā piedzīvojumā. Man piedāvāja darbu Lapzemē, aiz polārā loka, un es piekritu,” nākamajā piedzīvojumā meties Andrejs.

Tur pavadīta ziema, vadājot cilvēkus ar sniega močiem un izbaudot patiesu aukstumu. Siltākam laikam iestājoties, Andrejs devies strādāt uz Amsterdamu, un tad visu pasauli pārņēmusi ”Covid-19” krīze.

”Kamēr ceļoju pa pasauli, piedāvājumi Latvijā strādāt profesijā man nāca visu laiku – ja esi tajā aktieru lokā, regulāri saņem kādus piedāvājumus. Piemēram, uz Latvijas simtgadi bija tik daudz piedāvājumu, tapa daudzas filmas.

Nebija tā, ka man negribētos filmēties, taču es nepārdzīvoju, ka man jāatsaka,” stāsta Andrejs.

Piedāvājumu filmēties ”Nemīlētajos” viņš saņēmis, esot Amsterdamā. Tūrisma industrija bija pirmā, kas cieta ”Covid-19” krīzes dēļ, un Andrejs sapratis – ir laiks atgriezties mājās.

Proves ”Nemīlētajiem” notikušas virtuāli, un Andrejs kravājis somas ar apziņu, ka dodas uz Latviju, lai filmētos un šoreiz – uz palikšanu. Aprīļa beigās bija ieplānots atgriezties. Lidmašīnas biļetes bijušas nopirktas, bet, braucot uz lidostu, paziņots, ka lidojumi atcelti un tiek slēgtas robežas.

”Neviens neko nesaprata. No Ārlietu ministrijas bija informācija, ka būs iespēja atgriezties ar īpašajiem reisiem. Tad pēkšņi izrādījās, ka reisu tomēr nebūs un 48 stundu laikā tiks slēgtas robežas.

Lai atvestu mani mājās, mans tēvs ar automašīnu man devās pretī no Latvijas,” atceras Andrejs. Tēvam bijušas tikai 48 stundas laika, viņš braucis bez apstājas.

Trīs diennaktis uz tilta iestrēgušā auto

Viss ritējis, kā plānots, mājupceļā pie stūres pārsēdies Andrejs, lai abi varētu braukt bez apstājas un paspētu mājās pirms tiek slēgtas robežas.  Uz Polijas un Vācijas robežas abu ceļš apstājies.

”Robeža tika aizslēgta. Ārlietu ministrija ziņoja, ka esot ”koridors”, kurā mašīnas ar konvoju tiks izvestas pāri robežai. Tie visi bija meli, nebija nekāda ”koridora”.

Trīs dienas simtiem mašīnu ar latviešiem un lietuviešiem vienkārši stāvēja, iestrēgušas uz milzīga tilta. Apkārt tikai autobānis, viss apstājies, pat atpakaļ netiekam. Pārtikas nebija.

Saņēmu ziņas no Latvijas draugiem, kuri brīnījās – ziņās taču stāsta, ka viss ir kārtībā! Es biju tas, kurš izlēma apzvanīt Latvijas medijus un pastāstīt, kāda ir reālā situācija, kāds haoss notiek uz robežas,” atceras aktieris.

Pēc medijos saceltās trauksmes, automašīnu rinda beidzot ”iekustināta”. Andrejam beidzot izdevies atgriezties mājās.

”Traģēdija nospēlēja man par labu.”

”Smejos, ka ”Covid” traģēdija nospēlēja man par labu. Nedrīkst jau teikt, ka ”pateicoties ”Covid””, bet, jā, vīrusa izraisītās krīzes dēļ beidzot esmu Latvijā. Un esmu te uz palikšanu.

Sajūta tāda, ka viss noticis īstajā laikā. Savu piedzīvojumu ceļu esmu izgājis, tagad vēlos palikt Latvijā un darboties aktiermākslā,” paziņo Andrejs.

Un ”Nemīlētie” ir lielisks projekts, ar kuru iezīmēt savu atgriešanos. Seriālā Andrejs atveido Māri Kļavu, galvenā varoņa Artūra labāko draugu. Pēc abu izdomāta un realizēta nozieguma nokļūst kriminālpolicijas rokās, tomēr Māris nenodod savu draugu. Kad Artūrs nonāk cietumā, rūpējas par viņu un viņa ģimeni, kurai brīvībā bez Artūra klājas grūti.

Kā spriež Andrejs, lai gan stāsts ir par kriminālām intrigām, viņš Māra tēlu nesaredz kā negatīvo varoni.

Starp citiem aktieriem, kuru vidū ir arī daudzi Latvijas aktiermākslas ”smagsvari”, Andrejs noteikti nejūtas, kā zaļknābis, kurš tikko atbraucis no ārzemēm, lai kaut ko pamēģinātu seriālā.

”Jau no pirmās dienas esam labi draugi ar visu kolektīvu. Jūtos ļoti labi starp visiem aktieriem,” gandarīts par lielisko komandu ir Andrejs.

”Es garantēju – jums sirdis lūzīs no tā mīlasstāsta.”

Skaties.lv jau ienākušas vairākas ”Nemīlēto” sieviešu kārtas skatītāju ziņas, kurās tiek pausta sajūsma par jauno, simpātisko aktieri, kurš savā ”Instagram” profilā nekautrējas izrādīt arī labi trenēto augumu. Uz jautājumu, vai viņš ir gatavs liktenim, kas nereti piemeklē jaunus, simpātiskus seriālu aktierus – dāmu pastiprinātai uzmanībai un Latvijas jaunā sekssimbola titulam, Andrejs izplūst sirsnīgos smieklos.

”Nezinu gan, vai tik traki būs! Kaut gan… Būs viens pavērsiens, kas ļoti patiks skatītājām.

Man būs seriāla skaistākā mīlas intriga. Tas būs kaut kas ļoti, ļoti skaists.

Lai arī šobrīd šķiet, ka galvenie mīlētāji ir citi, seriāla visskaistākā mīlas intriga tomēr vēl tikai būs, un tās centrā būs mans varonis.

Es garantēju – jums sirdis lūzīs no tā mīlasstāsta,” skatītājiem pačukstēt var Andrejs.

Taču viņa privātajā dzīvē nekādas sirdis nelūzīs – Andrejs ir aizņemts puisis, tāpēc seriāla fanes ārpus ekrāna stāsta no viņa uz nekādām kaislībām var necerēt.

”Esmu nopietnās attiecībās un ar nopietniem plāniem par palikšanu Latvijā. Viss ir salicies pareizi,” par dzīves līkločiem, kas īstajā laikā atgriezuši mājās, spriež Andrejs.

2 komentāri