Latviešu mūziķi iesaka: mīļākās filmas un seriāli

0 Komentāru
Latviešu mūziķi iesaka: mīļākās filmas un seriāli
PUBLICITĀTES FOTO

Filmas un seriāli var kalpot ne tikai par izklaidi, labs kino var pavērt durvis arī uz jaunu pasauli. Latvijā pazīstami un jauni mūziķi atklāj, kuras ir viņu iecienītākās filmas un seriāli, ko viņi iesaka baudīt arī saviem faniem.

Kā Skaties.lv atklāj dziedātāja Katō viņa ir diezgan liela šausmu filmu cienītāja. ”Tāpēc varu ieteikt divus seriālus no šī žanra, kurus skatījos ”Netflix”, – ”Bates Motel” un ”The Hounting Of The Hill House”. Nemainīgi turpinu priecāties par seriālu ”Friends”, to varu skatīties simtiem reižu. ”Gray’s Anatomy” – uzskatu, ka šim seriālam pamatā ir lielisks mīlas stāsts,” norāda skatuves māksliniece.

Grupas ”The Bad Tones” dalībnieki atzīst, ka pēdējā laikā vairāk skatās un atbalsta latviešu kino: ”Mums ir daudz lielisku režisoru un viņu komandas.”

”Tas, ko parasti meklējam kino, ir ”dvēseliskums”, kas var izpausties dažādos veidos. Pēdējā laikā populārajā filmā ”Džokers”, mūsuprāt, ”dvēseliskumu” atspoguļo galvenās lomas atveidotājs, kas ar sirdi un dvēseli ir nodevies tēlam.

Vēl viena filma, kas ir atstājusi meistardarba sajūtu, ir poļu filma ”Aukstais karš”, kurā viss, sākot ar scenāriju un beidzot ar filmas montāžu, skaņu, krāsu, šķiet ”dvēselisks”,” klāsta mūziķi.

Starp Aleksandras Špicbergas mīļākajām filmām ir pašmāju ”Vella kalpi” un ”Purva bridējs”, kā arī Holivudas grāvējs ”Forests Gamps”, savukārt Ziemassvētki nav iedomājami bez ”Viens pats mājās”. Kā seriālu, ko ieteiktu ikvienam, Aleksandra min ”Labo ārstu,”, kas, starp citu, latviešu valodā un bez maksas skatāms arī vietnē skaties.lv/seriali!

Grupas “Bur Mani” soliste Elza Rozentāle faniem iesaka paskatīties dokumentālās filmas par viņu mīļākajiem mūziķiem: ”Tas būs vesels piedzīvojums un izveidosies lielāka izpratne, kāpēc konkrētais mūziķis ir radījis savu mūziku tieši tādu, kāda tā ir. Man ļoti tuvas ir ”What happened, Miss Simone”, ”Quinsy” un ”Amy”.”

Jānis Irbe pats skatās un citiem iesaka seriālu “Labais ārsts” un filmu “Klases salidojums”.

Imantai Dimantai no seriāliem mīļākie ir vecie labie ”Friends”, ”Sainfeld”, bet no filmām dziedātāja noteikti iesaka redzēt Latvijā radītos iespaidīgos filmu vēstījumus – ”Dvēseļu putenis”, ”Tēvs nakts” un citas kino lentes.

”Bad Habits” iecienītākais seriāls ”After Life”, mīļākā filma –”Brave Heart”, bet lietainā laikā viņi iesaka noskatīties 1995. gada romantisko drāmu ”Medisonas apgabala tilti”.

Muzikālās apvienības ”Duets Sandra” dalībnieku iecienītākais seriāls ir pašu mājās radītais ”Viņas melo labāk”, savukārt grupas ”DaGamba” mūziķu – pasaulslavenais “Černobiļa”.

Anete Porga un Gunārs Cauņa saviem faniem iesaka redzēt seriālu ”Lie to me”: ”Tas māca, kā un kam pievērst padziļinātu uzmanību, kontaktējoties ar cilvēkiem viņu verbālās un neverbālās izpausmēs. Ļoti interesants seriāls!”

Dināra Rundāne iecienījusi Harija Potera gan filmu, gan grāmatu sēriju. “Grāmatas pat interesantāk,” piebilst dziedātāja.

Arī starp Aminatas visu laiku mīļākajām filmām ir kinolentes par Hariju Poteru. Tāpat ir vairāki seriāli, ko skatās pati un iesaka citiem: ”Game of Thrones” (izņemot pēdējās sezonas pēdējo epizodi), ”Dark” (2017-2019), ”Tchernobyl” (2019), ”See” (2019), ”Beasts of no nation” (2015) un ”Apocalypto” (2006).

Kā atzīst Normunds Rutulis, kino viņš skatās daudz un regulāri: “Tāpēc grūti izcelt kādu konkrētu darbu. Bet prātā nāk “Beautiful Mind”, “The Kings Speech” un “Seven Pounds”.”

Grupai ”Sonntags Legion” pēdējā laika ieteikums ir brāļu igauņu filma ”November”, kas ir arī ieskats mūsu maģiskajā reālismā.

Mārča Auziņa mīļākā filmas ir ”Solaris”, bet grupa “Indygo” labprāt skatās skaistas un smieklīgas ironijas no ”Monty Python” sērijas.

Laura Rizzotto pēdējā laikā TV seriālus skatās daudz vairāk nekā filmas. ”Man ļoti iepaticies jaunais šovs ”The Morning Show”, kurā piedalās Dženifera Anistone, Rīza Viterspūna un Stīvs Karels. Šim šovam ir negaidīts sižets un aktieri ir lieliski.

Esmu arī liela seriāla ”Grejas Anotomijas” fane (tā ir vienkārši klasika) un ”Jane The Virgin”, kurā apvienots situācijas komēdiju humors un Latīņamerikas telenoveles sižeti. Tas ir jautrs, viegls un romantisks šovs tieši manā stilā. Seriālu ”Grejas anatomija” latviešu valodā un bez maksas baudi arī vietnē skaties.lv/seriali!

Grupa ”Triānas parks” iesaka filmas ”Fight Club”, ”Requiem for a Dream”, ”Melanholia” un seriālus ”Black Mirror”, ”Stranger Things”, ”Fargo”.

Markus Riva atzīst, ka ir dokumentālā un vēsturiskā kino cienītājs: ”Nesen ”Netflix” noskatījos mini seriālu ”Pēdējais Cars”. Šobrīd esmu aizrāvies ar seriālu ”The Morning Show”.”

Kristīnes Kuropatņikovas viena no mīļākajām filmām ir romantiskā komēdija ”Breakfast at Tiffany’s” ar satriecošo Odriju Hepbernu galvenajā lomā un dziesmu ”Moon River”, kas saņēma ”Oskara” balvu un tika atzīta par labāko, oriģinālo dziesmu. Labprāt noskatītos to vēlreiz.

Patrisha atzīst, ka iecienījusi ”Netfilx” seriālus, kā arī filmas. ”Mani mīļākie seriāli ir ”Fargo” un ”Black Mirror”, esmu noskatījusies arī ”Stranger Things” – ļoti patika. Šobrīd esmu tuvu beigām seriālam ”13 Reasons Why”.

Mana visu laiku mīļākā filma ir ”The Revenant”. Manuprāt, šis ir lauciņš, kuru, tā teikt, vajag ”eksplorot”, jo filmu apraksts un titulbilde bieži nav tik pievilcīga un ieinteresēt spējīga,” klāsta dziedātāja.

”Jauno Jāņu orķestra” mūziķi iecienījuši fantāzijas filmas un seriālus, un protams, filmas par vēsturi.

Vēsturisku filmu cienītājs ir arī Jānis Stībelis, kurš kā pēdējā laika iespaidīgāko kino darbu atzīst ”Dvēseļu puteni”, bet viņa mīļākais seriāls ir ”See” (”Redzēt”).

Sanijas Būmanes mīļākās filmas ir ”Ēd, lūdzies, mīli”, ”Atmiņu klade” un pašmāju kino klasika ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, bet grupas ”Singapūras Satīns” iecienītākie seriāli ”The Office”, ”BoJack Horseman”,” South Park”.

Visi grupas ”Sudden Lights” dalībnieki ir Kventina Tarantīno filmu cienītāji un viņa jaunākā filma ”Reiz Holivudā” nav palikusi bez uzmanības. Tāpat mūziķi tikai labus vārdus var teikt par pašmāju ”Dvēseļu puteni”, bet no seriāliem pēdējā laikā iecienītākais ir ”Breaking Bad”.

Grupas ”Astro’n’out” mīļākie seriāli ir ”The Good Place” un ”The Good life” (”Netflix”).

Elizabete Gaile saka, ka vairāk filmu cilvēks – seriālus īpaši nekad nav daudz skatījusies. ”Dažas no filmām, kuras noteikti ieteiktu noskatīties, ir ‘’Shawshank Redemption’’, ‘’Rebel in the Rye’’, ‘’The Pursuit of Happiness’’, ‘’The Theory of Eveyrything’’ , ‘’Green Book’’ , ‘’McQueen’’.”

Kashuks atzīst: ”Neesmu baigais fans filmām. Bet pārsvarā uz paģirām kāda komēdija, kur nav baigi jāiespringst.”

Intars Busulis: ”Dārgie fani, es neesmu nekāds seriālu zinātājs, tāpēc iesaku jums skatīties seriālus, kas jums patīk. Šo to ik pa laikam esmu paskatījies, bet jāatzīst, ka pārāk daudz laika tam nesanāk. Pāris, kas nāk prātā, ir seriāli ”Lost” un ”The Knick”.”

0 Komentāru