Kurš gan tos vairs atceras?! 6 spilgtākie atmiņas zaudēšanas gadījumi latviešu seriālos

1 komentārs
Kurš gan tos vairs atceras?! 6 spilgtākie atmiņas zaudēšanas gadījumi latviešu seriālos
TV3 publicitātes foto

Ar galvenā varoņa Intara Rešetina atveidotā Oskara Damska atmiņas zudumu otrdienas, 6. decembra, vakarā noslēdzās seriāla ”Šķiršanās formula” pirmā sezona. Atmiņas zaudēšanu kā sižeta samezglojumu vai pavērsienu pašmāju seriālu veidotāji iemīļojuši arī iepriekš. Portāls Skaties.lv apkopojis sešus košākos piemērus.

Atmiņas zudumu kā sižeta samezglojumu vairākkārt par labu atzinuši arī TV3 seriāla ”UgunsGrēks” veidotāji. Kā vienu no spilgtākajiem gadījumiem TV pārraides uzticīgākie skatītāji noteikti atminas 2011. gada otrās puses jeb sestās sezonas sākuma notikumu, kad pēc komā pavadītā laika pamodās aktrises Maijas Doveikas atveidotā Elizabete. Seriāla varonei atgriešanās dzīvē nāca ar skaudru atklāsmi – viņa neatpazina pat savu tēvu…

Kādā no seriāla iepriekšējām sezonām ar atmiņas zudumu ”sirga” Normunda Bērza atveidotais Cēzars. Viņš naktīs staigāja kā mēnessērdzīgs un no rīta par savām nakts gaitām neko neatcerējās.

Foto: Elizabete un Vadims “UgunsGrēkā”

Tautas iemīļotajā seriālā bijuši arī gadījumi, kad varoņi, lai panāktu sev labvēlīgu situācijas risinājumu, izlikušies, ka viņus piemeklējis atmiņas zudums. Viens no šādiem tēliem ir aktiera Jakova Rafalsona atveidotais kazino īpašnieks Vadims Felzenbahers.

Šovasar spraigus mirkļus faniem bija sarūpējuši seriāla ”Viņas melo labāk” veidotāji. Valmieras Drāmas teātra aktiera Māra Bezmera atveidotā memmesdēliņa Roberta debija zvejnieka ampluā noslēdzās traģiski – viņš tika pasludināts par bojā gājušu.

Kamēr Margarita nekādi nespēja pieņemt ziņu, ka viņas draugs gājis bojā, Roberts izrādījās dzīvāks par dzīvu, bet bija zaudējis atmiņu. Šo apstākli steidza izmantot puiša māte, kura nekādi nespēja akceptēt Roberta un Margaritas attiecības.

Foto

Seriāla ”Šķiršanās formula” pirmās sezonas noslēgumā Oskars bija pieņēmis būtisku lēmumu – veikt aneirisma operāciju. Lai arī operācijas iznākumu nespēja garantēt pat Oskara sievas Annas mīļotais Edgars, vīrietis tomēr gūlās zem skalpeļa.

Operācija izrādījās veiksmīga, tomēr pēc pamošanās viņš neatpazina ne bijušo sievu Annu, ne tagadējo mīļoto Martu. Par laimi, šis atmiņas zudums izrādījās mirklīgs.

Foto: ”Šķiršanās formulas” finālsērija

Video

Tūkstošgades sākumā – no 2002. līdz 2003. gadam – LNT darbdienu vakaros izrādīja latviešu seriālu ”Ferdinands Lieliskais” ar aktieri Jāni Jarānu galvenajā lomā. Seriāla notikumi risinājās kādā Rīgas dzīvojamās ēkas dzīvoklī, kurā amizantu, komisku un nereti arī traģisku situāciju netrūka.

Kādā no sērijām Ferdinanda kaimiņš laipni padalījās, kā iespējams pēc iespējas ātrāk apgūt jaunas zināšanas, proti, esot kāda Gūtenberga metode, kas paredz, ka uz galvas uzliktai grāmatai jāuzsit ar ķieģeli. Visas zināšanas galvā tiekot iedzītas tajā pašā brīdī.

Ferdinands nebūtu viņš, ja par metodes iedarbību nepārliecinātos pats. Rezultātā viņš zaudēja atmiņu. Ģimenes locekļi steidza izmantot situāciju un iemācīja Ferdinandam sakopt māju un skatīties sievas Helēnas iecienītākos seriālus… Skaidrības labad gan jāpiebilst, ka atmiņas zudums nebija ilgstošs.