Kas ir seriāla UgunsGrēks teātris? – 2. daļa

Komentāri
Kas ir seriāla UgunsGrēks teātris? – 2. daļa
Dailes teātris. (Foto: Lita Krone/LETA)

Kulta seriāls UgunsGrēks skatītāju mājās un citos TV ekrānos viesojas jau 12. sezonu jeb gandrīz 780 sēriju garumā. Portāls Skaties.lv 5 rakstu sērijās apskatīs, kuru varētu dēvēt par UgunsGrēka teātri jeb no kura teātra šajā sezonā nāk visvairāk aktieru. Kādas ir Tavas prognozes?

Jaunākajā seriāla UgunsGrēks sezonā ir pārstāvēti seši Latvijas teātri. Pirms tam apskatījām, kādus spēlmaņus varam redzēt no Valmieras Drāmas teātra, tagad kārta pienākusi Dailes teātrim. Tur pašlaik, pēc mājaslapā pieejamās informācijas, izrādēs uzstājas 54 aktieri, no kuriem septiņi piedalās Latvijas populārākajā seriālā:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • Ģirts Ķesteris seriālā atveidojis divas lomas  – aklo Leonu, kurš pašlaik mitinās Vācijā, un viņa dvīņubrāli Fēliksu, kurš seriālā redzams joprojām  – tāpat kā iepriekšējā rakstā, arī šoreiz kā pirmo atrādīsim tēlu, kurš noteikti konkurē uz seriāla, iespējams, pazīstamāko tēlu. Runa gan nav par Fēliksu, bet gan Leonu, par kuru leģendas un visādi asprāšu izdomājumi internetā klīst vēl šobaltdien. Viņa lielākā sasniegumi bijuši Harija Liepiņa balva (2008), Metaxa balva (2007/08), Spēlmaņu nakts balva nominācijā Labākais aktieris otrā plāna lomā (2000/01), Spēlmaņu nakts balva nominācijā Gada labākais aktieris (1994). Atzīts arī par labāko vīriešu lomas izpildītāju Starptautiskajā teātru festivālā Baltijskij dom (Sanktpēterburga, 1993), un nesen ticis apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeni.
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

  • Ilze Vazdika seriālā atveido Mildu – ar šo arī UgunsGrēka TOP 3 tēlu apskats ir noslēdzies, jo Milda noteikti pievienojas uz kandidatūru par seriāla populārākajiem varoņiem. Taču dzīvē Ilze nav vis nekāda Milda, jo viņai ir milzīga pieredzes bagāža gan uz skatuves, gan ārpus tā. Pēdējā laikā tikusi arī pie šādiem tādiem apbalvojumiem – Spēlmaņu nakts balva nominācijā Labākā otrā plāna aktrise (2007), Latvijas Profesionālo aktieru apvienības balva Āksta cepure (2006), bet 2010. gadā arī viņa viesojās pie prezidenta, lai saņemtu Triju Zvaigžņu ordeni.
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

  • Artūrs Dīcis seriālā atveido bandītu Ediju – šis varonis noteikti seko uzreiz aiz trijnieka, jo pagājušajā sezonā ļoti nepatīkami pārsteidza visus UgunsGrēka fanus ar savu nežēlastību. Īsts “burlaks”! Taču īstajā dzīvē ļoti talantīgs aktieris, kurš raksta arī kritiķu atzītas lugas. 2010./2011. gadā ticis nominēts Spēlmaņu nakts balvai kā Gada jaunais skatuves mākslinieks. Uz skatuves spēlējis ļoti pazīstamus tēlus, piemēram, Romeo un Volfgangu Amadeju Mocartu, bet 2012. gadā tieši pēc viņa notīm (lasīt – scenāriju) tika aizvadīta Spēlmaņu nakts balvas pasniegšanas ceremonija.
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

  • Leons Krivāns seriālā ir viesnīcas portjē Miervaldis – vēl viens vīrs, kurš ļoti daudzām paaudzēm saistās tikai un vienīgi ar teātra skatuvi, bet mazliet jaunākiem cilvēkiem viņš vienmēr būs Žanis Vimba no seriāla Sirdsmīļā Monika, kas, iespējams, pat sniedzas pāri pašreizējam tēlam Latvijas populārākajā TV seriālā.
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

  • Aldis Siliņš seriālā ir pārdzīvojumu un arī naudas bagātais Donāts – viņš ir viens no tiem, kuriem UgunsGrēkā atvēlēta ne tā tīrākā cilvēka loma, jo Donātu vienmēr piemeklē kāda ķibele – sākot ar naudas problēmām un beidzot ar meitas pazušanu. Savas gaitas  uz skatuves Aldis uzsāka vēl, students būdams. Vēl nepabeidzis Dailes teātra studijas, jau periodiski parādījās “uz dēļiem”, un tā līdz pat šim brīdim mūsu asociācijas, ja piemin viņa vārdu, ir tikai un vienīgi ar Brīvības ielas māju un Latvijas kulta seriālu.
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

  • Olga Dreģe seriālā spēlē vienu no bagātākajiem tēliem Lidiju Āboliņu – vēl viena kundzīte, kura, tāpat kā Leons Krivāns, dažiem vairāk asociējas ar seriālu Sirdsmīļā Monika, kurā tēloja Žaņa Vimbas sievu Hildu. Arī viena no tām, kas saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni, bet no 1993. līdz 1996. gadam pamanījusies arī iesēsties Saeimas krēslā. Viņa izpelnījusies arī tādas balvas kā Madonas novada augstākais apbalvojums – Madonas novada pašvaldības Goda diploms un goda zīme Par spilgtu un neaizmirstamu ieguldījumu Latvijas teātra un kino mākslā, par Madonas novada un dzimtā Sarkaņu pagasta mīlestību un tā daudzināšanu (2013), Lilitas Bērziņas balva (2003), Latvijas Republikas Ministru kabineta atzinības raksts par pašaizliedzību un panākumiem Latvijas Valsts un tautas labā (1998), Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieces goda nosaukums (1988) un Latvijas PSR Nopelniem bagātās skatuves mākslinieces goda nosaukums (1973).
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

  • Kristaps Rasims – šim puisim UgunsGrēka tēls Jezups velkas līdzi pat uz mājām, jo viņu tā saucot pat dēls. Smejoties, protams! Lotgoļu puika, kurš spēlē arī populārajā grupā Bez PVN, kas nozīmē – Kristaps darbojas ne tikai uz teātra, bet arī muzikālās skatuves.
TV3 Publicitātes foto

TV3 Publicitātes foto

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl