”Ēnu spēļu” scenāristam Dīcim dullu ideju netrūkst: Jāparokas zemapziņā, lai nāk ārā ļaunie

1 komentārs
”Ēnu spēļu” scenāristam Dīcim dullu ideju netrūkst: Jāparokas zemapziņā, lai nāk ārā ļaunie
TV3 publicitātes foto

Kopš oktobra sākuma TV3 atgriezies latviešu detektīvseriāls ”Ēnu spēles”. Trešajā sezonā tas piedzīvojis īpašu vērienīgumu un vēl intriģējošāku sižeta līniju. Par to liels nopelns Dailes teātra aktierim un scenārija autoram Artūram Dīcim. Portālam Skaties.lv viņš pastāsta, kur smēlies iedvesmu sižetam, kas atzinīgi novērtēts īstu detektīvseriālu fanu vidū.

”Ēnu spēļu” scenārija autoram Artūram Dīcim vislielākais izaicinājums bijis katrā sērijā atrast oriģinalitāti, proti, izvairīties no tā, kas jau bijis – gan Latvijas kontekstā, gan arī ārzemju autoru darbos. Te talkā nākusi paša pieredze un fantāzija.

Kā portālam Skaties.lv atklāj Dīcis, viņš bieži saskāries ar viedokli, ka Latvijā jau tā īsti nekas nenotiek un līdz ar to ikdienā radušās problēmas ir niecīgas.

”Tāpēc man gribējās caur seriālu mēģināt maksimāli pacelt problēmas, par ko mēs daudz nerunājam.

Ceturtajā sērijā darbība norisināsies Latvijas laukos, kuros paliek veci cilvēki, kuriem ir mazi iztikas līdzekļi – supermaza pensija, ar kuru viņiem jāizdzīvo. Uz tā rēķina veidojas labvēlīga augsne, lai viņus apkrāptu,” portālam Skaties.lv tuvāko notikumu fonu seriālā ”Ēnu spēles” atklāj Dīcis.

Pēc nedēļas – seriāla piektajā sērijā – tiks aktualizēta rasisma tēma.

Scenāriju Dīcis rakstījis, izejot no problēmām, kas svarīgas šķiet pašam. ”Un jāparokas zemapziņā, lai nāk ārā ļaunie. Tad jau atliek viņus savaldīt,” tā Dīcis.

Kā vēsta ”Ēnu spēļu” jaunās sērijas anotācija, atpūtu laukos satricinās divas pensionāru slepkavības. Aizdomās tiks turēts Andra tēvs. Rūķītis būs pārliecināts, ka viņa tēvs nav vainīgs un apņemsies to pierādīt.

Spraigajiem notikumiem detektīvseriālā ”Ēnu spēles” seko līdzi ik otrdienas vakaru plkst. 21:00 TV3 un TVPlay!

Video: atpūtu laukos satricina divas pensionāru slepkavības

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl