17 komentāri
154 lomas, 113 filmēšanas laukumi: ar īpašu vērienu atgriezīsies seriāls ”Ēnu spēles”
Aktieri Dārta Daneviča un Egils Melbārdis. (TV3 publicitātes foto)

Pēc ilgāka pārtraukuma ar jauno – trešo – sezonu no 3. oktobra otrdienas vakaros TV3 ekrānos atgriezīsies latviešu detektīvseriāls ”Ēnu spēles”. Par projekta vērienīgumu runā skaitļi – seriāla scenārija autors aktieris Artūrs Dīcis ”atdzīvinājis” 154 lomas 113 dažādos filmēšanas laukumos.

Šosezon seriālā ”Ēnu spēles” sagaidāma vēl spraigāka un intriģējošāka sižeta līnija, kas vīsies cauri visām 12 sērijām.

”Rakstot scenāriju ”Ēnu spēļu” trešajai sezonai, vislielākais izaicinājums bija katrā sērijā atrast oriģinalitāti, proti, neuzrakstīt kaut ko, kas jau bijis – gan Latvijas kontekstā, gan arī ārzemju autoru grāmatās un filmās. Arī domāt par to, lai katra sērija būtu skatāma autonomi un vienlaikus būtu viens galvenais stāsts – tas arī nebūt nebija tik viegli,” komentē Artūrs Dīcis.

Dīcis seriālā arī pats ticis pie nozīmīgas lomas, tādējādi īstenojot sevis iecerēto un izjūtot detektīva garšu, kā arī pārliecinoties par sava scenārija pamatīgumu. Dažubrīd tas pat atvieglojis darbu filmēšanas laukumā, jo sarežģītākajās situācijās padomdevējs bija turpat blakus.

Trešajā sezonā galvenajās lomās līdzās Dīcim un jau iepriekš pazīstamajiem Aināram Ančevskim, Dārtai Danevičai un Mārtiņam Eglienam redzēsim arī Latvijas Nacionālā teātra aktierus Egilu Melbārdi un Ditu Lūriņu, kā arī Jaunā Rīgas teātra aktieri Edgaru Samīti.

Visus tēlus ”uzburt” palīdzēja stiliste Kristīne Čakare, katram tēlam atrodot kādu īpašu odziņu, ar kuru tas izceļas.

Seriālā tiks risinātas aktuālas tēmas, piemēram, par to, cik tālu cilvēki ir gatavi iet naudas, slavas un varas dēļ?

Roberts, ko atveido Ainārs Ančevskis, ar saviem domubiedriem cīnīsies ar kādu ietekmīgu vīru un politiķi vārdā Mārtiņš Kronenbergs, ko seriālā spēlēs jaunpienācējs Egils Melbārdis. Bet šī būs tikai viena no daudzajām sižetiskajām līnijām, jo katrā sērijā būs arī savs noziegums, kas detektīviem sagādās lielas galvas sāpes. Taču neatrisināmu lietu nav un nebūs!

154 aktieru lomās redzēsim gan jau iemīļotus un atpazīstamus aktierus no dažādiem Latvijas teātriem, gan, iespējams, nedaudz piemirstus, kā arī pavisam jaunus un vēl neredzētus cilvēkus, kuriem šī bija pirmā pieredze TV kameras priekšā.

Patiesībā var teikt, ka filmējās 155 aktieri, jo kādā no sērijām redzēsim arī četrkājainu draugu – Vācijas aitu ganu suni.

Seriāla komandai liels izaicinājums bijis arī 113 filmēšanas vietu piemeklēšana scenārijam – tika filmēts visos Rīgas parkos, dažādās ielās un pagalmos, kā arī dažāda veida dzīvokļos un mājās. Sarežģītākās lokācijas bija slepenas organizācijas telpas, kā arī nolaistas vai tieši pretēji – ļoti prestižas un dārgas mājas un dzīvokļi.

Skaties seriāla ”Ēnu spēles” jauno sezonu no 3. oktobra otrdienās plkst. 21.00 TV3!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl