Komentāri
EKSKLUZĪVI: Šķiršanās formulas režisors atklāj, kurš būs patiesais psihopāts seriālā!
Foto: Gints Ivuškāns/F64

Daudzi no jums ar nepacietību jau gaida rītvakaru, kad kanālā TV3 varēs vērot jaunā seriāla Šķiršanās formula jaunāko sēriju. Tikmēr piedāvājam nelielu interviju ar tā režisoru Uldi Cipstu, kurš pats gan nekad nav saskāries ar šķiršanos, taču to piedzīvojuši daudzi viņa draugi.

“Esmu apmierināts ar to, ka ir bauda skatīties uz lielisko attēlu, aktierspēli un stāstu. Maniem bērniem, pat mazajiem, ļoti patīk skatīties seriālu. Visa noskaņa ir tieši tāda, kā es iedomājos, strādājot pie Oskara tēla, kā arī esmu saņēmis daudz iedvesmojošu komentāru no draugiem un kolēģiem par to, ka mums ir izdevies radīt īpašu stāstu, kurā iedziļinoties ir iespējams arī iegūt sev dzīvē visai noderīgu pieredzi. Mūsu darbam ir bijusi jēga, un tas priecē,” gandarīts ir režisors.

Foto

Viņš portālam Skaties.lv pastāstīja, ko pats domā par šķiršanos. “Tā atrauj tev gabalu. Var pat teikt, ka izrauj. Tas ir ļoti sāpīgi un briesmīgi. Tas traumē.” Cipsts uzsver, ka katrā zaudējumā var un vajag atrast jaunas attīstības iespējas. “Taču es pārstāvu to paaudzi, kura tai vietā, lai nopirktu 10 plastmasas rotaļlietas un pa vienai mestu laukā, izvēlas vienu dārgu, bet labu, un ja tā salūzt, tad nes to salabot. Tā ir arī ar attiecībām. Ja ir situācija, ka vairs nevar neko salabot, tad no tā vismaz ir jāmācās un jāizmanto pieredze, lai beidzot atrastu mīlestību, kura nebeidzas ar šķiršanos. Ar jēdzienu ”atrast”, saprotot pašaizliedzīgu, uzmanīgu un rūpīgu mīlestības izaudzēšanu, nevis laimestu loterijā,” paskaidro seriāla Šķiršanās formulas idejas autors, kurš pats ir laimīgi precējies ar sievu Diānu, un viņu ģimenē aug pieci bērni.

Jautāts, ko viņš domā par apgalvojumu, ka mīlestība ir tikai ķīmiska reakcija, atbild nedaudz skarbi: “Tiem, kas tā saka, es tad gribētu atbildēt, ka tad arī, mīļie, jūs paši esat tikai ķīmisku elementu savienojums, pie tam sastāvošs galvenokārt no ūdens. Bet cilvēks tomēr ir daudz kas vairāk. Pat fizikas likumi visumā apbrīnojamā kārtā ir tieši atbilstoši tam, lai varētu eksistēt saprātīga dzīvība, un attiecīgi, lai mēs spētu mīlēt. Tā kā var teikt ka viss bezgalīgais kosmoss ir uzbūvēts, lai mīlestība eksistētu.”

Foto: Šķiršanās formulas filmēšanas laukumā

Jautājām arī nelielu seriāla galvenā varoņa Oskara raksturojumu. Precīzāk, jautājām to, vai viņš ir domāts kā psihopāts: “Nē, viņš ir traumēts intelektuālis, kurš baidās būt patiess pret sevi un mīlēt pa īstam. Psihopāts seriālā ir Artūrs.” Ivara Krasta atveidotas varonis nebaidās mīlēt, bet neprot savas jūtas izrādīt, un tas ir tas, kas viņu pamazām salauž. Oskars ir savādāks, Oskars domā, ka ar racionālu prātu var visu atrisināt, un diez vai vēlētos vēlreiz piedzīvot nervu sabrukumu, kā tad, kad pats piedzīvoja šķiršanos. Cipsts norāda, ka viņam ir bijusi pārāk sāpīga pieredze ar sievietēm, kas traucē viņam uzticēties. “Taču var gadīties, ka atrodas kāda būtne, kurai pietiktu mīlestības un pacietības Oskaru mainīt,” noslēpumaini sarunu noslēdz režisors, kurš sezonas turpinājuma sola daudz pārsteigumu un interesantu pavērsienu scenārijā.

Seriāla Šķiršanās formula trešo sēriju skaties jau rītvakar, kā arī turpmāk otrdienās plkst. 21:00 kanālā TV3!

Lasi vēl