Dzīve kā kaislību pārsātināts seriāls: ”Lieliskā gadsimta” Sultānes Mātes stāsts

5 komentāri
Dzīve kā kaislību pārsātināts seriāls: ”Lieliskā gadsimta” Sultānes Mātes stāsts
Publicitātes foto

Viens no ”Lieliskā gadsimta” izteiksmīgākajiem personāžiem noteikti ir Sultāne māte. Kurš pateiks, ka valdonīgajai un nesatricināmajai turku skaistulei, aktrisei Nebahatai Čehrei jau pāri 70? Aktrises dzīvesstāsts pats ir seriāla cienīgs – tajā ir grūta bērnība, kaislīga laulība ar varmāku, aborts un skaistuma karalienes tituli – kā labākajos turku seriālos!

Grūtā bērnība un tēva trūkums

Nebahata nupat nosvinējusi savu 73. dzimšanas dienu. Aktrise dzimusi 1944. gada 15. martā, pilsētā pie Melnās jūras – Samsunā.

Nebahatai vēl pavisam maziņai esot, no sirdstriekas nomira viņas tēvs, un ģimene pārvācās uz Stambulu. Viņas mamma apprecējās atkal, taču drīz sekoja šķiršanās un atkal jaunas kāzas.

Kā vēlāk intervijās atzinusi Nebahata, viņa bēnībā bijusi kautrīgs un savrups bērns, un tēva pāragrā nāve viņu stipri iespaidojusi. Mazā Nebahata ļoti izjutusi īstā tēva trūkumu, un viņai esot bijis ļoti grūti pieņemt mātes vairākas atkārtotās laulības.

Turcijas skaistuma karaliene un viņas neglītais, neuzticīgais karalis

Kautrīgais bērns izauga par izcilu skaistuli – vien 15 gadu vecumā Nebahata devās uz Londonu, lai pārstāvētu Turciju konkursā ”Miss Pasaule”.

Kā vēlāk atzinusies Nebahata, viņa pusaudža gados nemaz nav jutusies skaista un konkursā piedalījusies pēc mātes vēlēšanās. Liels bijis meitenes pārsteigums, kad viņa tika atzīta par ”Miss Turciju” un nosūtīta uz pasaules konkursu.

Jaunā ”Miss Turcija” un valsts pārstāve pasaules konkursā tolaik bija liels notikums. Nebahata kļuva par vietējo zvaigzni un saņēma piedāvājumus filmēties.

Nebahat Çehre 1959 #nebahatçehre #nebahatcehre #yeşilçam #beyazperde #nostalji @nebahatcehreee

A post shared by Nebahat Çehre Fan Club (@nebahatcehrefanclub) on


Meitene iepriekš nebija izrādījusi nekādu interesi par aktrises profesiju, un pēc nofilmēšanās pirmajā projektā atzinās, ka viņai nemaz nepatika pašas atveidotā varone – samaitāta, izlutināta bagātniece.

Daiļā Hirremas atveidotāja pametīs ”Lielisko gadsimtu” – lasi te!

Taču nākamo piedāvājumu – advokātes lomu – viņa pieņēma ar prieku. Un maisam gals bija vaļā – Nebahata kļuva par vienu no pieprasītākajām Turcijas aktrisēm, un piedāvājumi filmēties bira kā no pārpilnības raga.

1964. gadā, 19 gadu vecumā, Nebahata atveidoja galveno sieviešu lomu kādā vietējā projektā un, kā pati vēlāk atzinās, ”no pirmā skatiena iemīlējās” ekrāna partnerī, 30 gadus vecajā Džilmazā Gūnijā.

Filmēšanas nedēļas Nebahata vēlāk raksturoja kā īstu svētlaimi un Gūniju jau sauca par savu dzīves vīrieti. Diemžēl svētlaime izrādījās īsa – atklājās, ka ”dzīves vīrietim” jau ir cita.

Lai atgūtos no sāpēm, Nebahata devās uz ASV, lai pārstāvētu valsti vēl vienā skaistuļu konkursā, un atgriežoties mājās viņu gaidīja filmēšanās piedāvājumu kaudze. Nebahata vēlreiz kāpa tajā pašā upē un piekrita piedāvājumam, kurš paredzēja darbu kopā ar Gūniju.

Kamēr abi filmējās, Gūnija otra mīļotā palika stāvoklī un dzemdēja viņam bērnu – meitiņu Elifi. Taču šoreiz Nebahata nebēga – viņa piekrita kāzām ar Gūniju. Neparasto pāri iesauca par ”skaistuma karalieni un neglīto karali”.

Mīlas dēļ mesties pretī braucošam vilcienam

1967. gada 30 janvārī pāris svinēja kāzas. Viņu laulība bija īsa, bet, kā vēlāk zināja teikt pāra tuvinieki, ”traka”.

Mēļoja, ka kaislības nereti sita tik augstu vilni, ka skaistā Nebahata dabūja arī pamatīgi ciest no vīra dūres.
Par kādu abu strīdu pat ir vesela tautas leģenda: Nebahata, sakašķējusies ar vīru, sēdusies vilcienā un braukusi un kādu attālāku pilsētu pie radiem.

Gūnijs, to uzzinājis, sēžas auto, apsteidz vilcienu un tuvākajā pārbrauktuvē vienkārši apstādina auto uz vilciena sliedēm.

Vilciena vadītājs pamana auto, kaucošiem riteņiem un izmisīgi taurējot, pēdējā brīdī paspēj nobremzēt. Bet Gūnijs mierīgi izkāpj no auto, iekāpj vilcienā, satver savu Nebahatu un nogādā atpakaļ Stambulā.

#nebahatçehre #nebahatcehre

A post shared by Nebahat Çehre (@nebahatcehrefans) on

1968. gada aprīlī šis kaislīgais stāts beidzās ar šķiršanos. Taču abi turpināja sūtīt viens otram emocijām piesātinātas mīlas vēstules, paužot nožēlu par postu, ko viens otram nodarījuši ar savu kvēlojošo mīlu.

Gūnija dzīve pēc šīs laulības gāja uz leju – viņš nokļuva cietumā, kur pavadīja atlikušā mūža lielāko daļu, bet 1984. gadā mira no vēža.

Savukārt Nebahatas zvaigzne turpināja mirdzēt tikai arvien spožāk. Vēlāk intervijās aktrise dēvējusi pirmo vīru par dzīves un profesijas lielo skolotāju. Viņa tā arī neieradās uz bērēm un neesot pat apmeklējusi Gūnija kapu. Taču aktrise regulāri satiekas un ir lieliskās attiecībās ar Gūnija meitu Elifi, kas piedzima citai sievietei toreiz, kad abi vēl tikai gatavojās precēties.

Mīla ar basketbolistu un aborts

Pēc šķiršanās Nebahata nofilmējusies neskaitāmās Turcijas filmās un seriālos. Septiņdesmitajos gados, kad Turcijas filmu industrijā bija iestājusies krīze, Nebahata piepelnījās kā dziedātāja, kas viņai arī izdevās varen labi.

Šajā laikā viņai izveidojās attiecības ar Turcijas basketbolistu Javuzu Demiru. 1976. gadā pāris mija gredzenus. Kā vienmēr atzīmējusi Nebahata, viņas abi vīri bijuši pilnīgi pretēja rakstura cilvēki. Atšķirībā no Gūnija, Demirs bijis izcili nosvērts un mierīgs.

Nebahata palika stāvoklī, taču, saprotot, ka attiecības ar Demiru ir uz izjukšanas robežas, sekoja aborts. Kā vēlāk taisnojās Nebahata, viņa pati stipri izjutusi tēva trūkumu bērnībā un nav spējusi iedomāties, ka pašam bērnam būs jāizcieš līdzīgs liktenis.

1979. gadā laulība tika šķirta. Kā vēlāk skaidroja Nebahata, viņi varētu būt bijuši lielisks pāris, taču aktrise esot vairāk vientuļniece, kamēr Demirs bijis ļoti aktīvs.

“Visi šie ceļojumi un nemitīgie viesi mani nomāca. Sapratu, ka šis nav mans dzīvesstils,” tā Nebahata.

Demirs nomira 2006. gadā, un uz viņa bērēm aktrise ieradās. Apglabājusi abus savus vīrus, daiļā Nebahata pati joprojām ir spēka un slavas plaukumā – nekas neliecina par to, ka viņa vēlētos pamest šovbiznesu vai tuvotos spēku izsīkumam – gluži otrādi.

Nebahatas seja labi zināma arī Latvijas seriālu draugiem. Pavisam nesen Latvijā izrādīja vēl vienu turku superseriālu ar Nebahatu – ”Kārdinājuma varā”, un nu viņa mūs priecē ”Liekliskajā gadsmitā”.

Un lai arī aktrisei jau 73, viņa joprojām turpina aktīvi filmēties, tā ka mums ir visas iespējas sagaidīt viņu vēl kādā projektā.

Izlasi arī smukā Balībeja dzīvesstāstu!

Foto