“Vienu brīdi bija doma strādāt par taksistu!” Pirmā lielā intervija ar “UgunsGrēka” uzlecošo zvaigzni Āri Matesoviču

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Pievienot komentāru
“Vienu brīdi bija doma strādāt par taksistu!” Pirmā lielā intervija ar “UgunsGrēka” uzlecošo zvaigzni Āri Matesoviču
Foto: privātais arhīvs

Jau no pirmās “UgunsGrēka” fināla sezonas sērijas viņš redzams nopietnā lomā, bet daudziem radās jautājums – kas viņš tāds ir!? Kaspara lomas atveidotājs Āris Matesovičs savā dzīvē pastrādājis gan “McDonald’s” restorānā, gan arī domājis par taksista darbu, jo vienā brīdī šķitis, ka aktiera arodam jāatmet ar roku. Taču viss izvērties ļoti veiksmīgi, bet kā līdz tam ticis. To jums ar manu palīdzību pastāstīs viņš pats.

Izstāsti saviem vārdiem, kas Tu esi!

Es esmu aktieris! (Smejas.) Pabeidzu pirms diviem gadiem. Varu uzreiz atbildēt uz jautājumu, ko visi grib zināt – kura teātra kurss mēs bijām!? Varu pateikt, ka neviena. Ne mūsējais, ne iepriekšējais kurss nebija gatavots nevienam teātrim. Bet par senāku pagātni – nāku no Lielvārdes, kur dzīvoju līdz 16 gadu vecumam, tad pārvācos uz Rīgu, kur iestājos 64. vidusskolā.

Doma par teātri jau bija sen?

Jā! Pamatskolā darbojos improvizācijas teātra pulciņā, vidusskolā gan bija pauzīte – dejoju tautas dejas un pēc tam iestājos Kultūras akadēmijā. Bet improvizācijas laikā man parādījās interese par tēlošanu, spēlēšanos, iejušanos – sauc to, kā gribi. Mamma mani veda uz Jauno Rīgas teātri, skatījos izrādes un domāju – jā, šādi es gribētu! Vilis Daudziņš ir mana iedvesmas persona. Viņš bija tas, kurš man lika domāt – tik stilīgi, kaut es varētu būt tāds kā viņš! Bet tas bija “bekgraundā”, jo vidusskolā man likās, ka jākļūst par zobārstu, jo tie daudz pelna.

Foto: Āris Matesovičs uz skatuves un ikdienā

Un kā beigās nonāci līdz šai profesijai?

Beigu beigās tomēr paliku pie “aktieriem”, jo tieši tajā gadā, kad beidzu skolu, Kultūras akadēmija uzņēma jaunos. Jau mācību laikā, cik nu kuru kāds bija noskatījis, daudzi bija dabūjuši darbu jau tad. Mans īstais uzrāviens sākās tikai nesen, jo vasarā pēc pabeigšanas manī iestājās panika, nezināju, ko iesākt.

Tad izgāju “Baltic Taxi” kursus, jo šķita, ka aktieru profesijā man nebūs, ko darīt. Tā kā man ļoti patīk braukt ar mašīnu, nolēmu, ka būšu taksists. Gāju jau parakstīt līgumu, bet man kaut kas nepatika tā nosacījumos un teicu, ka man par to jāpadomā. Domāju tik ilgi, kamēr Nastavševs piedāvāja lomu izrādē “Melnā sperma”. Tā nu es kaut kā kuļos kā aktieris. Ļoti raibi, man šķiet!

Es agrāk, vidusskolā, kad gribēju būt neatkarīgais “tīneidžeris”  pats ar savu naudu, deviņus mēnešus nostrādāju “makdonaldā”. Kad vienai no kolēģēm prezentēju savu ideju, ka gribu kļūt par aktieri un stāties Akadēmijā, viņa iesmīkņāja par mani. Re, kā tas beidzās!

Interesants stāsts! Un kā vērtē savu izvēli filmēties “UgunsGrēkā”?

Tā ir brīnišķīga pieredze. Man ir iespēja satikt tādus aktierus kā Uldi Dumpi, Olgu Dreģi – leģendas! Protams, vienmēr būs “heiteri” un kāds, kuram tu nepatiksi. Tas ir jāsaprot un jāpieņem. Vienkārši nostādīju sevi tādā pozīcijā – es esmu aktieris, tā ir pieredze kameru priekšā un strādāt tempā, jo “jāmočī” aina pēc ainas. Es ik pa laikam ieslēdzu televizoru, lai paskatītos uz sevi no malas un tad izanalizēju, kā nākamreiz varētu uzlabot savu rezultātu.

Pieminēji leģendāros aktierus. Kā viņi uzņem jaunos?

Nenormāli jauki! Man šķita, ka Uldis Dumpis varētu būt mans vectēvs. Es ar viņu jutos tik ļoti OK! Man pati pirmā “UgunsGrēka” aina bija jāfilmē ar viņu kopā.

Tad, kad Tu ienāci viesnīcā?
Jā! Ja nemaldos, ar to arī sākām filmēšanu. Mēs pārģērbšanās telpā sēdējām uz tāda maza, nodriskāta dīvāniņa un pārrunājām scenāriju. Likās, ka esam pazīstami jau ilgi. Nav tā, ka es no kāda izjustu kādas negācijas.

Foto: Kaspara tēls seriālā “UgunsGrēks”

Un kā ar atpazīstamību? Parasti “UgunsGrēka” aktieriem dzīvē notiek visādi kuriozi.

Godīgi sakot, šodien [intervija notika 24. februārī – red.] bija pirmā reize. Mani uzrunāja viens jauns džeks, kādi gadi 15: “Tu esi Kaspars… ui, atvaino, Āris!?” Un tad viņš jautāja, vai pēc sezonas beigām būs iespēja nofotografēties ar visiem seriāla varoņiem. Izskatījās, ka viņam dzīvē tas daudz nozīmē. Iespējams, viņam šī tikšanās uzlabo dienu, jo satika to cilvēku, ko televizorā rāda. Forši!

VĒLIES SATIKT UGUNSGRĒKA AKTIERUS? NAV PROBLĒMU!

Un tas ir vienīgais?

Jā, cik tad tas laiks ir pagājis – ļoti maz, bet esmu dzirdējis visādus stāstus. Es pat it kā morāli esmu tam gatavs, bet pagaidām neviens neklūp virsū.

Kas ir latviešu aktiera sapnis?

Ļoti personīgs jautājums. Man šķiet, ka nav tāds definēts latviešu aktiera sapnis.

Labi, pārformulēsim – kas ir Tavs sapnis?

Man tādu ir ļoti daudz!

Daudz?

Jā! Piemēram, es gribētu būt sacīkšu braucējs. Tad es vēlētos kļūt par kaskadieri, par ko pat vienu brīdi sāku padziļināti interesēties.

Vēl viens no lielajiem sapņiem man ir kino, bet tā pie mums īsti nav. Vismaz tāda, kā es to redzu, jo skaidrs ir tas, ka man tā vīzija ir samaitāta. Mēs jau redzam tikai to Holivudu – kur šauj, ekrānā ir lieliska grafika, tādi efekti un šitādi. Man ļoti patīk, kā tas viss izskatās, kādas sajūtas tas raisa. Bet sapņot vajag!

Ko Tu dari ārpus skatuves un filmu kamerām?

Ierunāju balsis dažādiem raidījumiem, trenējos krosfitā, ļoti patīk braukt ar “moci”… Laikam viss!

Motocikli Tev tāda sena aizraušanās?

Jā, pirmais mopēds man bija 13 gadu vecumā. Mēs ar tēti nopirkām divus graustus, un viņš man mācīja, kā tos remontēt. Beigu beigās salikām vienu kārtīgu braucamo. Un kopš tā laika mani ļoti interesē tā tehniskā puse. Man riktīgi patīk brīži, kad varu skrūvēt moci un nosmērēt rokas. (Smejas.)

Tad vēl ir krosfits, jo uzskatu, ka jāuztur sevi formā gan fiziski, gan arī vizuāli. Es gribu uz skatuves izskatīties labi, jo neuzskatu, ka es spēlēju “super-duper” labi. Tāpēc jārūpējas arī par savu izskatu, kas ir iemesls, kāpēc es alkoholu patērēju ļoti maz. Tas visu to attīstību atmet tikai atpakaļ, nav nekāda progresa.

Kā Tev šķiet, kurā brīdī aktieris beidz būt jaunais aktieris?

Ļoti labs jautājums! Es nezinu. Vai tad, kad paliek vecāks? Baigi grūti atbildēt. Man šķiet, ja Tu esi “štatā”, regulāri spēlē izrādes, tad tas notiek pēc pēc pāris gadiem. Es teiktu – 3-5 gadi regulāra darba kā aktierim, tad tu vairs neesi jaunais.

Un ar visām šīm lietām, ko dari, atrodi laiku arī draudzenei?

Zini, nē! Viņa ir kaut kur… aizķērusies! (Smejas.) Es vispār esmu baigais “sēne” uz šīm lietām. Man šķiet, ka nekad neesmu iniciators uz šīm lietām. Tā kā, jā – es esmu brīvs! (Smaida.)

IZLASI: ZANE DAUDZIŅA PAR TO, KAS NOTIKS AR HELĒNAS SKAPI PĒC “UGUNSGRĒKA” BEIGĀM