UgunsGrēka veterānu jaunības kino lomas

1 komentārs
UgunsGrēka veterānu jaunības kino lomas
Foto: TV3 publicitātes foto

Daļa UgunsGrēka aktieru ir ne tikai ilggadēji seriāla atveidotāji, bet arī īstas latviešu kino klasikas leģendas. Ko teiksit par Uldi Dumpi, Olgu Dreģi, Leonu Krivānu un citiem?! Spožas, spožas latviešu kinozvaigznes, kas mirdzējušas ne tikai UgunsGrēkā, bet arī citās kinofilmās.

Skaties.lv nolēma apskatīt kādās filmās šie aktieri ir atstājuši nedzēšamas pēdas latviešu kino vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biklais viesnīcas administrators Miervaldis jeb Leons Krivāns. Filmējies vairāk nekā 20 kinofilmās. Tēlojis arī dramatiskas lomas, taču daudziem noteikti palicis atmiņā ar to, ka tandēmā ar Egonu Maisaku spējuši radīt leģendārus latviešu kinofilmu blēžus.

Burvīgā Olga Dreģe. UgunsGrēkā viņai tāda blēdīga loma, bet kino spēlējusi visdažādākās lomas, taču vienmēr apburoša.

Viltīgā Mirdza jeb Indra Burkovska. Izteikta latviešu kino astoņdesmito gadu drāmas aktrise, kaut vai filmās Aveņu vīns vai Aizaugušā grāvī viegli krist. Ir vērts vēlreiz noskatīties.

Jānis Jarāns – Induļa lomas atveidotājs. Vienmēr mazliet komisks.

Zentiņas lomas atveidotāja Regīna Devīte. Piedalījusies gan tikai vienā īsfilmā – Salaveča personiskā dzīve. Acīmredzot liktenis ieplānojis mūža lomu nospēlēt UgunsGrēkā! Bet kur Zentiņa, tur arī Mildiņa.

Rūdolfs Plēpis, Andris Bērziņš un Voldemārs Šoriņš – latviešu aktierskolas grandi.

Un Aivara lomas atveidotājs Uldis Dumpis. Starp citu, vai zināji, ka aktiera otrais vārds ir Reinis? Nenoliedzami viena no košākajām latviešu kinozvaigznēm. Pēc Nacionālā kino centra datiem aktieris savā profesionālajā darbībā bijis ārkārtīgi ražīgs. Viņš piedalījies vairāk nekā 60 kinofilmās!

TOP komentāri

  • Ruta...
    +1 +1 0

    Ruta...

    .....latviešu filmas ir daudz,nemaz nevar jau visas atcerēties,tāpēc varētu televīzijā parādīt arī vecākas filmas,nevis rāda vienas un tās pašas....!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl