1 komentārs
Arnis Krauze: Vienmēr apbrīnoju “UgunsGrēka” scenāristus par viņu izdomu!
Foto: Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Jau nākamnedēļ seriāls “UgunsGrēks” piedzīvos savu kulmināciju – lielo finālu. Pēdējā nedēļā tā veidotāji saviem skatītājiem piedāvā vēl pēdējo debiju – vienā no sērijām, atveidojot pats sevi, parādīsies TV3 Ziņu žurnālists Arnis Krauze. Piedāvājam nelielu sarunu ar viņu par un ap šo notikumu.

Kad tu sāki skatīties “UgunsGrēku”?

Esmu diezgan pārliecināts, ka jau no pirmās sērijas. Taču tās notikumi no manas atmiņas ir gandrīz pagaisuši. Vien atminos, ka viesnīcā bija īsts ugunsgrēks un jau pirmajā sērijā bija redzami daudzi ilggadējie seriāla varoņi – Leons, Aivars, Zenta, Mildiņa, Gunārs un citi, bija arī Mārtiņš Freimanis.

Vai uzskati sevi par kvēlu “UgunsGrēka” fanu?

Vārds ”fans” manā gadījumā ir krietni pārspīlēts, jo tā gluži nav, ka ik vakaru skrienu uz mājām, lai līdz ar seriāla pirmajiem kadriem jau sēdētu pie televizora. Bijuši periodi, kad seriālu neesmu skatījies mēnešiem, tomēr ar anotāciju palīdzību sižeta līnijai esmu centies pasekot. Vienmēr apbrīnoju scenāristus par viņu izdomu radīt jaunus un negaidītus sižeta pavērsienus.

Pats gan seriālam esmu sekojis ne tik daudz satura, kā aktieru dēļ. Šī skatītājiem ir bijusi lieliska iespēja kopumā redzēt ap 200 Latvijas aktieru, kas dažādās sezonās ir piedalījušies seriāla tapšanā. Novērtēju, ka režisore Inta Gorodecka ir piedāvājusi lomas arī aktieriem no Liepājas, Valmieras un Daugavpils teātriem. Jaunākās paaudzes skatītājiem, kuri varbūt pat nekad nav bijuši teātrī, ar seriāla starpniecību ir redzējuši un iepazinuši daudzus leģendārus mūsu skatuves māksliniekus. Svarīgi arī, ka jaunajiem aktieriem “UgunsGrēks” bijis labs tramplīns un pirmā filmēšanas pieredze viņu karjerā.

Vai latvietis ir gatavs dzīvei bez “UgunsGrēka”?

Latvietis ir liels teātra un mūsu aktieru cienītājs, tādēļ pašmāju seriālus noteikti turpinās skatīties arī pēc “UgunsGrēka”. Tomēr neapšaubāmi, ka daži no varoņiem ļaudīm jau bija kļuvuši gandrīz vai kā ģimenes locekļi vai labi paziņas un būs ļoti žēl no tiem šķirties.

Ticu, ka vienu savu mīļāko tēlu ir grūti nosaukt, bet vai ir kāds, kurš tev seriāla pastāvēšanas laikā patiesi kaitinājis?

Ne gluži kaitinājis, bet ļoti nepatīkams man bija Solveigas tēls, kuru atveidoja lieliskā Liepājas teātra aktrise Anita Kvāla. Manuprāt, Solveiga bija pārāk nešpetna un ļauna, indēja visus uz nebēdu.

Kā tu gribētu, lai noslēgtos “UgunsGrēks”?

Protams, gribētu lai beigas ir laimīgas, lai vismaz pēdējās sērijas visi varoņi paliek pie labas veselības.

Kameras priekšā aktiera lomā savus spēkus izmēģināji pirmo reizi. Vai gribētu vēl kādreiz to atkārtot? Kādā seriālā pats vēlētos filmēties, ja būtu tāda iespēja?

Mana filmēšanās tomēr vairāk bija joks, nevis nopietnas pretenzijas uz aktiera karjeru. Par seriālu zvaigzni es pavisam noteikti nekļūšu, jo mans aicinājums ir žurnālista darbs, kuru veicu ar lielu prieku.

Foto: Arnis Krauze “UgunsGrēkā”

TOP komentāri

  • hf_18
    +1 +1 0

    hf_18

    kaut ko tik nenosakāmu filmēt ir tiešām apbrīnojami, beidzot rādīs Viņas Melo Labāk

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl