Komentāri
Martinsone, pirms kļuvusi par aktrisi, studējuši ķīmiju. Daudz laimes jubilejā, Sirdsmīļā Monika!
Sirdsmīļā Monika toreiz un tagad. Foto: F64-LNT publicitātes foto

Šodien, 16. augustā, 64. dzimšanas dienu svin Dailes teātra aktrise un seriāla Sirsdmīļā Monika zvaigzne Mirdza Martinsone.

Uz Dailes teātra skatuves Martinsones jaunākā loma ir izrādē Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks, kur viņa atveido Soņu. Kopumā aktrise piedalījusies vairāk nekā 80 izrādēs. Aktrise vairākkārt nominēta Spēlmaņu nakts balvai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Esot talantīgai aktrisei, Martinsonei lomas piedāvātas arī citos teātros – 80. un 90. gados noslēpējusi divas lomas arī Rīgas Krievu drāmas teātrī.

Mirdza Martinsone aktrises talantu apliecinājusi arī uz lielā ekrānā. Pēc galvenās – Džinnijas – lomas Aloiza Brenča filmā Mirāža (1983) viņa kļuvusi pazīstama bijušajās PSRS valstīs, tādēļ filmējusies arī ārpus Latvijas. Starp viņas zināmākajām lomām pašmāju kino ir Nameda Jāņa Streiča filmā Likteņdzirnas (1997), Anna A. Brenča filmā Vecā jūrnieka ligzda (1989), Meža māte Gunāra Pieša filma Sprīdītis (1985), Dina Arvīda Krieva filmā Aveņu vīns (1984).

Mirdza Martinsone pirms pievēršanās skatuves mākslai pēc vidusskolas beigšanas bija iestājusies LVU Ķīmijas fakultātē. Paralēli studijām universitātē iestājusies Rīgas kinostudijas Tautas kinoaktieru studijā, kuru beigusi 1971. gadā. Šajā pašā gadā uzņemta Dailes teātra 5. studijā, kuru beigusi 1974. gadā, vienlaicīgi iegūstot Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes beigšanas diplomu.

Martinone bijusi aktiera Mārtiņa Vērdiņa sieva. Abi izaudzinājuši divus bērnus.

Jau septembrī LNT ekrānos nonāks iecienītā seriāla Sirdsmīļā Monika jaunākās sērijas, kurā galveno lomu atveidos šodienas jubilāre.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl