Modele Diāna Kubasova sapņo nosvinēt tradīcijām bagātus Līgo svētkus

1 komentārs
Modele Diāna Kubasova sapņo nosvinēt tradīcijām bagātus Līgo svētkus
Personīgais arhīvs

Modele, skaistuma konkursu dalībniece Diāna Kubasova lielāko savu dzīves daļu pavada dažādos ceļojumos, gan atpūtas, gan saistībā ar modeles profesiju. Arī šogad Līgo svētki tiks sagaidīti ārpus Latvijas robežām. Diāna darba braucienā devusies uz Parīzi un nedomā svinēt Līgo.

Pagājušajos divus gadus Diāna Līgo svinēja Barselonā. Skaistule saulainajā pasaules nostūrī pina arī vainadziņus. Vienu gadu ar Spānijai raksturīgajiem ziediem, bet nākamajā draugi atveduši Līgo svētkiem raksturīgos ziedus no Latvijas.

Spānijā Diāna sējusi arī sieru un iepazīstinājusi ar šo Latvijas svētku garšu savus spāņu draugus.

Skaistuma karaliene nav alus mīļotāja, bet, ja unikālie zāļu svētki tiek svinēti Latvijā, viņa vienmēr izdzer mazu kausiņu ar vieglu alutiņu.

”Šogad Līgo svētkus nesvinēšu, neievērošu nekādas tradīcijas. Izbaudīšu mirkli, kad var atpūsties un apskatīšu Parīzi, kas ir viena no manām mīļākajām pilsētām. Apvienoju atpūtu ar darbu, jo piedalīšos pāris foto sesijās,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Diāna.

Skaistule zina, ka svinēt gada īsāko nakti un garāko dienu nav tikai latviešu unikāla tradīcija. Svētkus par godu šim notikumam svin daudzās valstīs, piemēram, Skandināvu valstīs, Spānijā. Protams, tradīcijas ir citas, bet svinēšanas fakts nemainīgs.

Diānai Līgo nav īpaši tuvi svētki, jo tos reti kurš svin pēc senajām tradīcijām, mūsdienās Līgo ir pārvērtušies par parastu tusiņu ar daudz alkohola.

”Mans sapnis ir uzrīkot tradicionālas svinības, kur visi būtu tautastērpos, vai stilizētos tērpos, kur tiktu ievērotas visas tradīcijas. Vairākus gadus plānoju rīkot šādu sanākšanu, bet vēl nav izdevies. Ceru nākamgad būs brīvs brīdis svētkiem. Tad arī Simona ar vīru atbrauktu un mēs varētu iepazīstināt Radžu ar latviskajām tradīcijām,” nobeidz Diāna.

1 komentārs