”Netflix” jaunajā seriālā ”Mesija” provokatīvā kontekstā izskan Latvijas vārds

9 komentāri

Uzvaras gājienu ”Netflix” šogad sācis seriāls ”Mesija”, kurš ir versija par mūsdienu Jēzus dzīvi. Vērīgie Skaties.lv lasītāji pamanījuši, ka vienā no tā pirmajām sērijām parādījies arī Latvijas vārds, turklāt visai provokatīvā kontekstā.

Kā Skaties.lv ziņo seriāla skatītāji, amerikāņu trillerī Latvijas vārds parādījies brīdī, kad vienā no seriāla ainām varone lasa jaunākās ziņas internetā.

Viens no ziņu virsrakstiem vēsta: ”Krievijas spēki pulcējas pie Latvijas robežas”. Protams, tas ir tikai seriāls, un notikumi tajā ir izdomāti, taču skatītājam interesants šķiet jautājums, kāpēc seriāla veidotāji Holivudā aizdomājušies par Latviju tik provokatīvā politiskā kontekstā.

Kā liecina par seriālu pieejamā informācija internetā, Latvijas un Krievijas attiecību tēma ”Mesijā” vēlāk tiks iztirzāta vēl smalkāk – Amerikas prezidentam būs jāpieņem lēmums saistībā ar Latviju, kas atrodas ASV aizsardzībā. Ārzemju avotos jau asi kritizēts šis akcents sižetā, kas izmantots, lai radītu stereotipiski godīgā un taktiskā ASV prezidenta tēlu, kurš vēlas pārtraukt visus konfliktus un vēlas mieru pasaulē.

”Mesiju” ”Netflix” sācis izrādīt šā gada 1. janvārī, un seriāls jau izpelnījies milzu ažiotāžu visā pasaulē. Tas vēsta par to, kā būtu, ja mūsdienu pasaulē uz Zemes ierastos Jēzus.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO