”Lieliskais gadsimts” turpinās! Ekskluzīvi pirmie foto un video

1 komentārs

Sestdienas, 21. aprīļa, vakars būs svētki ”Lieliskā gadsimta” faniem – sāksies seriāla turpinājums ”Lieliskais gadsimts. Kosema”, kas LNT būs skatāms sestdienu un svētdienu vakaros plkst. 21.05. Vai Sultāna pēcnācēja dzīves gājums būs tikpat skarbs un asiņains kā stāsts par Suleimana dzīvi? Skaties.lv piedāvā apskatīt pirmos foto un video no turpinājuma!

Arī šis seriāls ir balstīts uz patiesiem notikumiem un vēsta par brīdi, kad vara par tā laika pasaules ietekmīgāko impēriju nonāca Osmaņu impērijas pastāvēšanas laikā jaunākā valdnieka sultāna Ahmeda I rokās.

Sultāns Ahmeds I ir seriālā ”Lieliskais gadsimts” iepazītā sultāna Suleimana un sultānes Hirremas dēla Selima mazmazdēls, un nāca pasaulē 24 gadus pēc Sultāna Suleimana nāves.

1603. gadā, pēc tā laika Osmaņu impērijas valdnieka sultāna Mehmeda III negaidītās nāves, pie varas nāk viņa tikai 13 gadus vecais dēls Ahmeds I.

Lai arī likumi un pēdējā laika tradīcijas nosaka, ka, lai valdnieks tronī justos drošs un pasargāts, viņam jāatņem dzīvība visiem saviem brāļiem, kuri arī varētu pretendēt uz troni, Ahmeds I lauž šo tradīciju – viņš savam mazajam brālim dāvā dzīvību.

Taču kā uz to skatīsies impērijas pavalstnieki, sultāna ģimene un armija? Vai godās jauno valdnieku par viņa cēlsirdību, vai arī uzskatīs to par vājuma izpausmi?

Jau tagad zināms, ka ies dažādi – būs, kas mēģinās izmantot sultāna pieredzes trūkumu, lai pārņemtu varu impērijā, būs savi uzticami atbalstītāji, kas gatavi atdot par viņu dzīvību, un būs arī paša ģimenes locekļi, kas kaldinās savus slepenos plānus dažādu iemeslu vadīti – lai ģimene noturētu varu savās rokās, lai nodrošinātu nākotni saviem tuvākajiem vai lai paši nokļūtu siltākā vietā.

Centieni īstenot šos plānus ne vienmēr būs izdevīgi arī Ahmedam, un dažkārt pat apdraudēs viņa dzīvību.

Seriāla centrā ir mīlestības stāsts – jaunais sultāns neglābjami iemīlēsies brīnumskaistā meitenē, kuru viņš ieraudzīs attēlotu gleznā. Vēloties iekarot mazdēla Ahmeda sirdi, viņa vecāmāte sultāne Safije liks šo meiteni atrast un nogādāt pilī.

Sultāne gan pati vēl nenojauš, ka šī mazā un it kā nevainīgā dāvana mazdēlam mainīs impērijas vēsturi uz visiem laikiem. Grieķiete Anastasija ar varu tiks atvesta pie sultāna, taču kļūs ne tikai par valdnieka mīļāko sievu, viņa lielāko atbalstu, mierinājumu un padomdevēju sarežģītajā valdīšanas laikā, bet arī par vienu no ietekmīgākajām Osmaņu impērijas sultānēm.

Viņa Ahmedam dāvās dēlus un meitas, kļūs par savu dēlu aizstāvi un organizēs meitām politiski izdevīgas laulības. Viņa gudri un viltīgi lavierēs pa Osmaņu impērijas pils labirintiem, kā arī pasaules politisko skatuvi.

Kā vārdā tas būs – lai palīdzētu sultāna dinastijai pēc iespējas drošāk turēties pie varas pār impēriju, vai tomēr tikai pašas labuma dēļ – skatīsimies jaunajā, aizraujošajā un pārsteidzošiem notikumiem bagātajā vēsturiskajā stāstā ”Lieliskais gadsimts. Kosema” no 21. aprīļa sestdienās un svētdienās plkst. 21.05 kanālā LNT.