Septiņi ieteikumi pirms velosezonas atklāšanas

Komentāri
Septiņi ieteikumi pirms velosezonas atklāšanas
Foto: Kristaps Bergfelds, Flickr

Lai divriteņu sezonas atklāšana nebūtu nepatīkamu pārsteigumu pilna, aktīvās atpūtas veikala Gandrs un Sportland veloeksperti un Rīgas Velo nedēļas rīkotāji sagatavojuši ieteikumus, kas būtu jāņem vērā pirms sezonas atklāšanas.

“Pirms sezonas atklāšanas ir jāveic velosipēda pilna apkope, lai, pārvietojoties ielās vai dodoties brīvdienu izbraucienos ārpus pilsētas, varētu justies droši un komfortabli. Vislabāk to veikt velodarbnīcās, nododot divriteni prasmīgu velomeistaru rokās. Tāpat arī aicinu rūpēties par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, izvēloties piemērotus velosipēda aksesuārus: lukturus, atstarotājus, labas pamanāmības veloapģērbu, un, protams, veloķiveri drošai braukšanai,” iesaka veikala Gandrs veloeksperts Jānis Brakovskis.

Ieteikumi, kas jāievēro pirms velosezonas atklāšanas

1. Atkārto ceļu satiksmes noteikumus! Viens no ērtākajiem veidiem, kā atsvaidzināt savas zināšanas, ir CSDD teorijas eksāmena vairākkārtēja aizpildīšana Ceļu satiksmes un drošības direkcijas mājaslapā csnt.csdd.lv.

2. Pārbaudi velosipēda tehnisko stāvokli pats.

  • Riepu spiediens – tam jābūt vismaz 3 atmosfēras, un visērtāk to pārbaudīt kādā no degvielas uzpildes stacijām.
  • Bremzes nedrīkst sprūst, nedrīkst būt ierūsējušas.
  • Ķēdei jābūt ieeļļotai un jāgriežas neķeroties, kā arī tajā nedrīkst būt pērnās sezonas netīrumu.
  • Velosipēdam ir jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) atstarotājiem un riteņu spieķiem; priekšpusē, zem stūres – jābūt baltam, bet aizmugurē, zem sēdekļa – sarkanam atstarotājam.
  • Ja plāno pārvietoties ar velosipēdu arī dienas tumšajā laikā, priekšā noteikti jābūt baltam gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanam mirgojošam.
  • Velosipēdam, ar kuru plāno braukt, visām skrūvēm jābūt stingri pievilktām. Nekas nedrīkst karāties, skrāpēties vai kustēties.
  • Sēdeklim jābūt ērtam un stabili nostiprinātam braucējam ērtā augstumā.
  • Aprīko savu velosipēdu ar zvaniņu vai skaņas signālu, kas palīdzēs Tev gājējiem ziņot par ceļa došanu.
  • Pārbaudi savus velosipēda aizsarglīdzekļus – ķiverei jābūt bez bojājumiem, ceļu un elkoņu sargiem – jāder kā uzlietiem. Padomā arī par atstarojošo vesti, jo autovadītāji priecāsies, ja Tevi uz ielas varēs pamanīt.
  • Stūrei jāgrozās viegli un precīzi, jābūt stingri piestiprinātai pie velosipēda rāmja.

3. Ja ziemā neesi braucis ar velosipēdu vai arī plāno šogad tikai uzsākt velobraukšanas sezonu, rūpīgi iepazīsties ar veloceliņu karti, kā arī populārākajiem velomaršrutiem Rīgā un tās apkaimē. Vairāk informācijas meklē velovietas.lv/velomarsruti!

4. Biežākos maršrutus, ko plāno veikt ar velosipēdu (uz darbu, veikalu, pie draugiem), pirms tam izbrauc brīvdienu pēcpusdienā, kad ir mazāka satiksme – varēsi uzņemt braukšanas laiku, saprast viltīgākos un bīstamākos pagriezienus un zināsi, kā izvairīties no bedrēm.

5. Ieplāno savam velosipēdam kaut vai nelielus, bet uzlabojumus – zvaniņš, groziņš, jauni pedāļi, krāsains zīmējums – jebkas, kas Tavu iemīļoto velosipēdu atsvaidzinās jaunajai sezonai.

6. Velobraucējiem, īpaši Rīgā, vajadzīgas īpašas iemaņas un veiklība – pirms dodies ielās, izveido un izbrauc šķēršļu trasi, lai būtu drošs, ka ekstrēmā situācijā pēc ziemas guļas spēsi precīzi un ātri reaģēt.

7. Neaizmirsti par divriteņa saslēdzējatslēgu!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl