Šekspīra pirmizdevums beidzot izstādīts Londonā

Komentāri
Šekspīra pirmizdevums beidzot izstādīts Londonā
Foto: Samuel John, Flickr

Londonā uz dažām dienām atvests rets Šekspīra pirmizdevums – to uzskata par vissvarīgāko grāmatu angļu literatūrā. Pagājušajā gadā to atrada Francijas bibliotēkā. Grāmata tur bija mierīgi nogulējusi divus gadsimtus.

1623. gadā iespiestais sējums satur 36 Šekspīra lugu pirmpublicējumus. Kopumā savas dzīves laikā rakstnieks bija radījis 38 lugas, tādēļ var apgalvot, ka šajā sējumā ir gandrīz visi Šekspīra darbi. 18 no tiem, turklāt, ieskaitot arī Makbetu, šis ir vienīgais pirmizdevums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grāmatu veidojuši Šekspīra draugi un teātra kolēģi Džons Hemings un Henrijs Kondels, un tiek uzskatīts, ka Šekspīra daiļrade saglabājusies, tieši pateicoties šim izdevumam.

Pērn vērtīgo sējumu atklāja bibliotēkā nelielā Francijas pilsētiņā Sentomērā netālu no Kalē. Bibliotekāri bija iecerējuši veidot izstādi par vēsturiskajiem sakariem starp šo Francijas reģionu un Lielbritāniju un sev par lielu pārsteigumu atklāja šo vērtīgo sējumu. Grāmata bibliotēkā bija mierīgi nogulējusi 200 gadus.

Šīs nedēļas sākumā Šekspīra pirmizdevumu nogādāja ar vilcienu uz Londonu, uz Globe Theatre telpām, kur to pētīja vēsturnieki, mākslas zinātnieki un mediji. Taču jau nedēļas beigās to atgādās atpakaļ uz Franciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl