Komentāri
Sekot līdzi Bila Klintona vizītei Rīgā nu iespējams arī tiem, kuri tolaik vēl nebija dzimuši
Foto: StudioTempura, Flickr

Rīgas Kino muzejs turpina latviešu kino vakaru ciklu Diagnoze – kino, reizi mēnesī – mēneša pirmās ceturtdienas vakarā – izrādot latviešu filmas un kinožurnālus. Pavasara pirmais kinovakars jau šonedēļ, kad tiks izrādīti dokumentāli kadri no ASV prezidenta Bila Klintona viesošanās Rīgā 1994. gadā.

Pavasara sezonā paredzēti trīs kinovakari: 5. martā, 9. aprīlī un 7. maijā. Seansu sākuma laiks – nemainīgi 18.30, norises vieta – LKA Rīgas Kino muzejs, Peitavas ielā 10 (ieeja no Alksnāja ielas).

5. marta seansā skatītājiem tiks piedāvāta kino žurnālu izlase no 1990. gadiem, informē Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina. Gatavojoties Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 25. gadam, Rīgas Kino muzejs piedāvā ieskatīties kinožurnālos no 1990. gadu sākuma. Starp seansā iekļautajiem materiāliem redzami tādi vēsturiski kadri kā 1990. gada 4. maija sēde, 1991. gada naudas reforma, 1994. gadā notikusī Bila Klintona vizīte Rīgā. Tāpat seansā būs redzams arī Ilonas Brūveres režisētais kino žurnāls par dzejnieku un tulkotāju Uldi Bērziņu, kā arī režisora Daiņa Kļavas veidotais kino žurnāls par tramvajiem, mūziķiem un vēlmi lidot.

Bila Klintona vizīte Rīgā, kinožurnāls Latvijas hronika, Nr. 8, 1994. Foto no Rīgas Kino muzeja arhīva

Nākamajā cikla Diagnoze – kino seansā 9. aprīlī Rīgas Kino muzejs piedāvās latviešu animācijas klasiķa Arnolda Burova restaurēto filmu izlasi, godinot režisora 100. jubileju.

Ieeja uz filmu vakariem ir bez maksas.

Filmu ciklu Diagnoze – kino atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl