Saxophonia atklāšanā skanēs emocionāli piesātināta mūzika

Komentāri
Saxophonia atklāšanā skanēs emocionāli piesātināta mūzika
Rīgas Saksofonu kvartets. Publicitātes foto

Festivālu Saxophonia 12. februārī Lielajā ģildē ieskandinās vitālas enerģijas un lirisku melodiju, karstasinīgu ritmu un aizkustinošas emocionalitātes piesātināta programma, kurā saksofona spēles meistaru – franču saksofonista Filipa Geisa un Rīgas Saksofonu kvarteta virtuozitāte savīsies ar Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumu diriģenta Kaspara Ādamsona lasījumā.

Kā vēsta Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica, koncertā Rīgas Saksofonu kvartets atskaņos tieši viņiem veltīto Riharda Zaļupes koncertu saksofonu kvartetam un orķestrim 4+4 Squared. Dzirdēsim arī Filipa Geisa – atzīta saksofonspēles un improvizācijas meistara, erudīta pedagoga un komponista – skaņdarbus Sir Patrick, Sparkling fantasy un United colors. Geiss savā daiļradē tiecas nojaukt stilistiskās robežas, radoši kombinējot klasiskās mūzikas tradīcijas ar svinga un džeza mūzikas elementiem, tautas melodijām un pat rokmūziku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Koncerta programmā iekļautas arī Leonarda Bernsteina Simfoniskās dejas no pasaulslavenā mūzikla Vestsaidas stāsts un uvertīra no operetes Kandids.

Festivāla atklāšanas koncertā pie diriģenta pults būs Kaspars Ādamsons, kas nominēts Lielajai mūzikas balvai 2014 kategorijā Gada jaunais mākslinieks.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs. Festivālu Saxophonia organizē Latvijas Koncerti.

Lasi vēl