Komentāri
Sandis Šteinbergs un LNSO aicina muzikālā ceļojumā uz Ameriku
Publicitātes foto

6. martā Lielajā Ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) igauņu diriģenta Risto Josta vadībā aicina iepazīt nozīmīgu 20. gadsimta ASV komponistu radošo rokrakstu programmā Ceļojums uz Ameriku, informē LNSO sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kutuzova. Solists – LNSO I vijoļu grupas koncertmeistars Sandis Šteinbergs.

20. gadsimta ASV klasiskās mūzikas milži – Leonards Bernsteins, Čārlzs Aivss un Ārons Koplends LNSO afišu virsrakstos ienāk ar vienojošu nosaukumu Ceļojums uz Ameriku. Mūzikas izlasē iekļauta sengrieķu dzīrēm piederīgā Serenāde, orķestra virtuozitātes izaicinātājs Kandids, atmiņas par Amerikas pilsoņkara cīņām Trīs vietās Jaunanglijā un azartiski piedzīvojumi Meksikā El Salón México.

LNSO tikšanās ar dirģenta un komponista Leonarda Bernsteina Brīnišķīgo pilsētu notika ar vērienu izskanējušajā Vecgada koncertu programmā, kas nominēta Lielajai mūzikas balvai 2014 kā Gada uzvedums. Kamēr klausītāju atmiņā nav izgaisuši vienmēr nomodā esošās Ņujorkas ritmi un kājas vēl atceras iegriezto deju soļus tepat Lielajā ģildē, LNSO sagatavojis sātīgu Amerikas garšas papilddevu, turklāt Leonarda Bernsteina Serenādē solo spēlēs neviens cits kā LNSO I vijoļu grupas koncertmeistars Sandis Šteinbergs, stāsta K. Kutuzova.

Sandis Šteinbergs no 1996. līdz 2012. gadam bija orķestra Kremerata Baltica koncertmeistars un joprojām kā viesmākslinieks piedalās dažādos šī orķestra projektos. Būdams aktīvs kamermūzikas interprets, Sandis jau vairāk nekā 20 gadu ir viens no klavieru kvarteta RIX mūziķiem. 12. februārī kvartets koncertēja Vašingtonā – vienā no pasaules slavenākajiem laikmetīgās mākslas muzejiem The Phillips Collection, atskaņojot Pētera Vaska mūziku.

Programmā Ceļojums uz Ameriku LNSO satiksies ar diriģentu Risto Jostu, kurš tiek uzskatīts par vienu no šī brīža redzamākajiem igauņu jaunajiem diriģentiem. R. Josts ir Igaunijas Nacionālās operas diriģents, Tallinas kamerorķestra galvenais diriģents un Nīderlandes kamerkora galvenais diriģents. Pavisam nesen, 20. februārī, viņš viesojās Rīgā, lai kopā ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga atskaņotu Hendeļa oratoriju Izraēļi Ēģiptē, bet jau marta sākumā atgriezīsies uz mēģinājumiem Lielajā ģildē kopā ar LNSO un Sandi Šteinbergu.

Lasi vēl