Sākusies pieteikšanās īsfilmu konkursam Short Riga

Komentāri
Sākusies pieteikšanās īsfilmu konkursam Short Riga
Publicitātes attēls

Rīgas Starptautiskā kino festivāla programma šogad papildināta ar īsfilmu konkursu Short Riga, kurā darbus iespējams pieteikt līdz pat vasarai.

Īsfilmu konkursā Short Riga jaunie kinodarbi tiek pieņemti trīs kategorijās: starptautiskā īsfilma, Baltijas studentu īsfilma, kā arī Baltijas mūzikas videoklips. Short Riga tiek rīkots otrā Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) ietvaros, kas norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim. Konkursa laureātu filmas tiks izrādītas festivāla īsfilmu programmu ietvaros.

”Mūsuprāt, tieši īsfilma ir laikmetīgā avangarda īstās mājas kino pasaulē. Jo īsfilma ir tas formāts, kurā autors pēta un eksperimentē. Izvērtējot starptautiskā īsfilmu konkursa pieteikumus, mēs lūkosimies ne vien pēc jauniem un pārsteidzošiem stāstiem, bet arī pēc izaicinošas mūsdienu kino valodas – tādas īsfilmas, kas atļaujas apšaubīt robežas,” stāsta Short Riga programmas direktore Anna Veilande-Kustikova.

Studentu filmu konkurss ir iespēja jaunajiem Baltijas kino skolu talantiem parādīt sevi. Programmas mērķis – izrādīt filmas, kuras uzrāda plaukstošu autorību, kura vēlāk var kļūt par reģionā vai pat visā Eiropā atpazīstamu rokrakstu.

Šogad Rīgā pirmo reizi notiks arī Baltijas mūzikas videoklipu konkurss. Mūzikas videoklipu žanrs jau sen vairs nav tikai ilustrācija kompozīcijai; tas kļuvis par pašpietiekamu kustīgā attēla mākslas žanru.

Darbu iesniegšanas termiņš starptautiskajā konkursā un mūzikas video konkursā – 31. maijs, studentu filmu konkursā – 1. jūlijs. Konkursu atlases komisija strādās līdz augusta beigām, kad tiks izziņoti rezultāti.

Šogad Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros notiks arī Latvijas nacionālais filmu konkurss Lielais Kristaps, dokumentālo filmu programma, European Script Meeting pasākumi un plašas jaunāko Eiropas filmu un tematiskās programmas.

Papildu informācija un iesniegšanas noteikumi: rigaiff.lv/2015/riga-iff-short-riga-call-for-entries

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl