Sākas košais Riodežaneiro karnevāls

Komentāri
Sākas košais Riodežaneiro karnevāls
Foto: Reuters/ Scanpix

Brazīlijā šodien sākas slavenais Riodežaneiro karnevāls, kas krāšņās deju parādēs pulcēs simtiem sambas deju skolu pārstāvju un tūkstošiem skatītāju līdz 18. februārim.

Karnevālu atklās īpaša ceremonija, kuras laikā Riodežaneiro mērs simboliski nodos pilsētas atslēgas vienam no galvenajiem karnevāla simboliem – karalim Momo. Šis tēls simbolizē auglību pirms gaidāmā gavēņa, tādēļ tradicionāli tiek veidots ļoti korpulents.

Galvenās nedēļu ilgās svinības notiks Riodežaneiro un Sanpaulu – tur par labākās godu sacentīsies simtiem sambas deju skolu. Tradicionāli dejotāji apbur ar krāšņiem tērpiem.

Riodežaneiro karnevāls, kādu mēs to pazīstam mūsdienās, izveidojies 20. gs. 30. gados, bet tā pirmsākumi meklējami 18. gadsimtā, kad to uzsāka portugāļu salu kolonisti.

Riodežaneiro karnevāls notiek īpaši projektētā sambas stadionā – Sambadromā, kuru uzbūvēja 1980. gados. Sambadroms ir gandrīz kilometru gara iela ar tribīnēm, kurās ir paredzētas vietas 80 000 skatītājiem. Karnevāla būtība ir sacensība starp daudzajām sambas skolām, kuras īpaši šim pasākumam gatavo deju priekšnesumus un krāšņus tērpus. Galvenās sacensības notiek divas naktis, kuru laikā žūrija izvēlas uzvarētājus, trešajā naktī notiek sambas skolu – uzvarētāju – parāde.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl