Berlīnes filmu festivālā izskan arī Latvijas vārds

Komentāri
Berlīnes filmu festivālā izskan arī Latvijas vārds
Foto: AFP/ LETA

Šodien, 5. februārī, tiek atklāts 65. Berlīnes starptautiskais kinofestivāls, kura programma šogad ir īpaši iespaidīga. Par balvām cīnīsies 19 filmas, taču tikai vienu no tām godalgos ar galveno balvu – Zelta lāci.

Berlīnes kinofestivāla jeb Berlināles festivāla programmu galvenokārt veido augstas raudzes kinofilmas, ko veidojuši tādi režisori kā Terenss Maliks, Pīters Grīnevejs, Vims Venderss un Pablo Laraīns. Festivāla ietvaros notiks erotiskā bestsellera Greja piecdesmit nokrāsas ilgi gaidītās ekranizācijas pirmizrāde un tiks izrādīta kinolente Pelnrušķīte (Cinderella), kas gan nepiedalīsies konkursā par prestižo Zelta lāča balvu.

Žūrijas priekšsēdētājs šogad ir amerikāņu režisors Darens Aronofskis.

Starp filmām, kas atlasītas galvenajai konkursa skatei, ir Pītera Grīneveja lente Eizenšteins Gvanahvato (Eisenstein in Guanajuato), kuras veidošanā piedalījusies arī Latvijas filmu studija Rija, animācijā atdzīvinot Sergeja Eizenšteina oriģinālzīmējumus.

Festivāla noslēguma ceremonija un Berlināles Zelta un Sudraba Lāču pasniegšana notiks 14. februārī. Zelta lācis par mūža ieguldījumu kinomākslā tiks pasniegts nesenajam Rīgas kinomēneša notikumu goda viesim Vimam Vendersam, savukārt vienu no speciālbalvām Berlinale Camera saņems sens Latvijas kino draugs un savulaik viens no kinoforuma Arsenāls līdzdibinātājiem, kinovēsturnieks un vēl nesen Maskavas Kino muzeja vadītājs Naums Kleimans.

Arī Latvijai festivāla laikā būs iekārtots savs stends, uz Berlīni dodoties arī 40 profesionāļiem, filmu tirgū meklējot savām filmām un topošajiem projektiem sadarbības partnerus.

Nu jau vairākus gadus arī Latvija kā filmēšanas vieta izpelnās ārvalstu profesionāļu ievērību, jo kopš 2010. gada Rīgā un kopš 2014. gada visā Latvijā izveidota līdzfinansējuma sistēma ārzemju filmēšanas grupām, ja tās nodarbina Latvijas kinoprofesionāļus un iegulda naudu Latvijas ekonomikā, uzsver Nacionālā Kino centra (NKC) pārstāvji. Šādu iespēju reklamēšanai NKC izveidojis speciālu bukletu Film in Latvia, izdots arī Latvijas filmu katalogs Films from Latvi, un sadarbības platformas Baltic Films ietvaros izdots buklets Facts & Figures, kurā apkopoti filmu izplatīšanas dati un kinoteātru statistika par visām trim Baltijas valstīm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl