Sāk tirgot biļetes uz LMA karnevālu Klonu kāzas

Komentāri
Sāk tirgot biļetes uz LMA karnevālu Klonu kāzas
Publicitātes attēls

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) šodien izziņo 77. karnevāla Klonu kāzas programmu un uzsāk biļešu pārdošanu. Biļetes par dažādām cenām būs iespējams iegādāties LMA 9. un 18. februārī no plkst. 10.00 līdz 20.00, informē karnevāla rīkotāji.

LMA karnevāla ieejas biļetes cena mākslas skolu un augstskolu studentiem ir 15 eiro, pārējiem interesentiem – 25 eiro. Abās iepriekšpārdošanas dienās biļetes par īpašu cenu no plkst. 17.00 būs pieejamas arī karnevāla Twitter un Facebook kontu sekotājiem. Biļešu cena pie ieejas pasākumā – 30 eiro.

Šī gada programma īpaši iepriecinās dzejas un literatūras cienītājus, kā arī ļaus vaigā skatīt vairākas pašmāju skatuves leģendas, sagādājot klausītajiem patīkamus pārsteigumus, kuros būs iesaistīti gan jauni un labi zināmi latviešu mūziķi, gan viesi no ārzemēm.

Neiztrūkstoši karnevāls turpina savu galveno uzdevumu – iepazīstināt ar jaunatklājumiem mūzikā, starp kuriem – lietuviešu grupa Without Letters. Uz skatuves gaidāmi arī pašmāju jaunie censoņi The Pink Elephant, The Coco’nuts, Pyro Trees, savukārt nakts turpinājumā uz skatuves kāps jau labāk zināmi mākslinieki – Laika Suns, ELVI/DUNIAN un Funk Therapy. Karnevāla īpašais pārsteigums ir sen leģendārie skatuves mākslinieki Igo un Ozols. Kāzu nakts izskaņā par dejām un traku ballīti līdz rītam rūpēsies DirtyDealAudio pārstāvji Oriole, Kashuks un NiklāvZ. Savukārt pār 3. stāva lielo skatuvi valdīs jau labi zināmā DJ apvienība 91KIDZ. Palīgos aicināti mākslinieki Judzhen, Minciisha Ieraksti, Dispoze u.c. Īpašais 3. stāva lielās skatuves viesis – TSVI (UK), kas ir jaunpienācējs Londonas elektroniskās mūzikas scēnā, taču ar savu debijas singlu iekarojis topu virsotnes un nu pierādīs sevi arī Rīgā. Šogad izveidotajā papildus atpūtas teritorijā akadēmijas pagalmā visu nakti skanēs Pieci.lv programma Atklājumi.

Tikmēr Literatūras telpā notiekošajā performancē būs iespējams dzirdēt Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumus – Henriku Eliasu Zēgneru (dz. krājums Elementi), Tomu Treibergu (dz. krājums Gaismas apstākļi), Arti Ostupu (dz. krājumi Biedrs sniegs, Fotogrāfija un šķēres), Ingu Gaili (dz. krājumi Kūku Marija un Migla), Martu Pujātu (Mūsu dziesma, Gaismā nāk pati lampa), Andri Zeibotu (Ūdens ķirzaka), kā arī jaunos talantus – Elvīru Blomu, Ivaru Šteinbergu, Ingu Pizāni, Gunti Kursišu un Raimondu Ķirķi.

Sadarbībā ar Poetry Latvia īsi pirms pusnakts stafeti pārņems Dzejas slams, kas ir spraiga literāra sacensība starp 14 jaunajiem autoriem, kuras noslēgumā tiks apbalvots žūrijas un publikas balsojumā par uzvarētāju atzītais dzejnieks. Visas nakts laikā būs iespēja ”nomazgāties” tīrā dzejā Satori Audiodušās, savukārt sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību tiks veidota interaktīvā izstāde, kas iecerēta kā spēle ar dzejnieku publiskajiem un dzejas tēliem – ikvienam būs iespējams pielaikot dažādu pašmāju dzejnieku tēlus un fotografēties uz nebēdu. Karnevāla rīkotāji atklāj, ka ikvienam būs iespējams uzņemt paš-foto arī ar Raini. Populārākā foto autors saņems balvu no karnevāla atbalstītājiem.

Mierīgāku noskaņu varēs gūt kino telpā, kur karnevālam izveidota filmu izlase būs skatāma visas nakts garumā. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēs Rīgas improvizācijas teātra studijas Artišoks un Prieka ministrija, improvizācijas teātra grupa Melnā 4Diena, kā arī Soul Tap dāmas. Ja nu kļūs garlaicīgi, būs iespēja uzspēlēt ričuraču, šahu un citas galda spēles. Tāpat arī karnevālā viesosies Sapņo Rīga cilvēki, kuri pasākuma viesus dokumentēs īpašā mākslas fotoprojektā.

Karnevālu gaidot, izveidota apjomīga radio ētera programma, kurā būs iespējams dzirdēt intervijas ar LMA rektoru Alekseju Naumovu, Ojāru Spārīti, kā arī citiem māksliniekiem un mākslas zinātniekiem, kā arī klausītajiem būs iespējams savā īpašumā iegūt ielūgumus dažādās biļešu izspēlēs.

Kā ierasts, daļa no karnevāla nakts burvības ir tieši šim pasākumam un tēmai veidotās dekorācijas un mākslas objekti, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas LMA studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām, kā arī vairums brīvprātīgo palīgu. Tāpat gaidāmas arī vairāku mākslinieku radītas instalācijas, kas ierasto ēku pārvērtīs dažādu gaismu un noskaņu labirintā.

Karnevāls durvis vērs 20. februārī plkst. 20.00 un turpināsies līdz rīta gaismai. Lai novērstu drūzmēšanos un garas rindas pie ieejas, viesi aicināti ierasties savlaicīgi! Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma. Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl