Sabiedriskais transports iedvesmojis mākslas izstādei

Komentāri
Sabiedriskais transports iedvesmojis mākslas izstādei
Linda Daņiļevska. Foto: Agnese Zeltiņa

No 23. februāra galerijā Istaba būs skatāma Lindas Daņiļevskas un Jura Jakšpētera personālizstāde Garāmbraucot – iztēli kņudinošs ceļojums laikā un krāsā, informē Inta Lase.

Izstādes Garāmbraucot centrālo asi gan apmeklētājam nāksies uzzīmēt pašam, jo perspektīva mainās atkarībā no beņķa slīpētāja vecuma, dzimuma, kādreizējās dzīves vietas un viņa/viņas attiecībām ar sabiedrisko transportu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ienākot Istabā, ikviens apmeklētājs tiek aicināts apsēsties vecajos tramvaja krēslos, paskatīties ārā pa logu un ļaut sev tikt ievilktam citā laika nogrieznī. Tajā, kad tramvaja sēža izelpoja “pečkas” karsto dvašu un leduspuķes uz loga bija tās, kas diktēja 3D modi,” stāsta izstādes veidotāji.

Meistara roku apmīļoti, mūžīgo jaunību garantējošās substances sasūkušies vecie tramvaja krēsli ir atdzimuši kā Fenikss no pelniem. Jura Jakšpētera interpretācijā tie elpo gaismu, ļauj atsaukt atmiņā 40-50. gadu dizaina tīrās līnijas un izaicina kolektīvi akceptēto izpratni par sabiedrisko estētiku un pilsonisko ērtību.

Kad iejušanās garāmslīdoša tramvaja pasažierī ir notikusi, izstāde piedāvā sarunu ar sevi un Lindas Daņiļevskas gleznām.

”Daņiļevska sev raksturīgajā, krāsu toņiem nekautrīgi uzziedēto ļaujošajā rokrakstā radījusi iztēli kairinošu mozaīku jeb sešus skatus pa logu. Lindas gleznās šķietamais telpas tukšums un kontrastējošais krāsas blīvums sapurina iztēli, atstājot gana daudz vietas personiskam, atmiņās sakņotam piedzīvojumam. Daņiļevskas gleznās šķiet atzīvojusies Aurora Beoralis vizmojošā netveramība, pāts pirmdienas rīts vai simttoņu pelēcība, epizodes, kurā katrs ir saskatījis un izdzīvojis ko savādāku. Kā jau skatoties garāmslīdošu logu rindā,” stāsta I. Lase.

Šī ir otrā Lindas Daņiļevskas un Jura Jakšpētera personālizstāde galerijā Istaba, kas tapusi tandēmā. (Pirmā – Dzīve pie galda tapa 2009. gadā.) Nu Juris Jakšpēteris radījis brendu Jakshpeter Wood, turpinot paust savu dzīves filozofiju, strādājot ar koku.

Izstāde Garāmbraucot galerijā Istaba būs skatāma no 23. februāra līdz 4. aprīlim.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl