Komentāri
Rundāles pils aicina piedalīties orientēšanās spēlē
Rundāles pils (Foto: LETA)

No februāra vidus Rundāles pils apmeklētājiem tiek dāvāta iespēja asredzību un attapību apliecināt orientēšanās spēlē, kuras būtība ir vienkārša – kasē saņemto lapu ekskursijas gaitā jāaizpilda, attēlos redzamajiem fragmentiem pierakstot telpas nosaukumu, kurā tie redzami.

Dažu gadu garumā uzsāktais un veiksmīgi attīstītais izglītojošais process ir rosinājis pils apskati pilnveidot un piesaistīt dažādas auditorijas. ”Uzdevums ir pavisam vienkāršs, un šādā veidā mēs vēlamies, lai cilvēki vairāk pievērš uzmanību dažādām detaļām, nevis vienkārši izskrien cauri pilij, kā mēdz darīt daļa apmeklētāju,” stāsta Rundāles pils pārstāvis Kristaps Zēbergs.

Orientēšanās lapā attēlotie fragmenti ir izvēlēti pilnīgi nejauši, taču nākotnē plānots izveidot vairākas tematiskās orientēšanās spēles. Pirmo reizi līdzīga spēle izmēģināta pērngad Dārza svētkos, kur apmeklētāji bija aicināti saņemt orientēšanās lapu, atbildēt uz jautājumiem un atrast dažādus augus dārza bosketos. Spēlē piedalījās ap 100 dalībnieku, un tā guva atsaucību apmeklētāju vidū. Šovasar, jūnija beigās, Dārza svētkos, svinot rožu dārza desmitgadi, ikvienam būs iespēja piedalīties aizraujošā orientēšanās spēlē par rozēm.

Izmantot iespēju piedalīties orientēšanās spēlē parādes zāļu un parādes apartamentu kompleksā aicināts ikviens muzeja apmeklētājs, taču īpaši aicinām to darīt rudens-ziemas sezonā, arī tagad, pavasarī, kad pilī organizēto grupu apmeklējums vēl nav tik liels un ir iespēja ekspozīciju uzmanīgi izpētīt, norāda Rundāles pils pārstāvji.

Orientēšanās spēle pieejama ikvienam apmeklētājam, iegādājoties biļeti muzeja apskatei.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl