Roberto Kavalli iedvesmojas no Ķīnas kultūras

Komentāri
Roberto Kavalli iedvesmojas no Ķīnas kultūras
Foto: EPA/ LETA

Turpinoties Milānas modes nedēļai, jaunāko kolekciju izrādījis itāliešu modes metrs Roberto Kavalli. Šoreiz dizainers sev raksturīgos dzīvnieku rakstus kolekcijā apvienojis ar senās Ķīnas kultūrai piederīgiem elementiem.

Itāliešu modes mākslinieks Roberto Kavalli savos 74 gados joprojām aktīvi strādā. Jaunākajai kolekcijai mākslinieks iedvesmu guvis senās Ķīnas kultūrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kavalli atzīst, ka viņš mīl Ķīnas dizainu, taču šīs valsts senā kultūra ir tikai jaunās kolekcijas sākuma punkts. Lai radītu globālu un modernu kolekciju izmantota itāliešu drēbnieku meistarība un Kavalli zīmolam raksturīgās dzīvnieku rakstu apdrukas, kas, viņaprāt, piešķirot modeļiem jautrību.

Kavalli nākamajai rudens – ziemas sezonai piedāvā vai nu super mini, vai maxi svārkus. Vakarkleitas – brīvi krītošas ar izsmalcinātu un atkailinātu vidukļa līniju. Tie tiek vilkti zem gariem un apjomīgiem mēteļiem. Tērpu apdarē bieži izmantotas bārkstis. Izvēlētie apavi – puszābaki – gan melni, gan ar dzīvnieku apdruku.

Kavalli vārds vienmēr ticis uztverts kā sinonīms glamūram un brīvībai. Starp viņa iecienītākajiem materiāliem ir āda, džinss, zīds un spalvas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl