Rīgas Ritmi svinēs 15 gadu jubileju

Komentāri
Rīgas Ritmi svinēs 15 gadu jubileju
Estere Rada. Publicitātes foto

Tradicionāli jūlija pirmajā nedēļā norisinās viens no iecienītākajiem mūzikas festivāliem Latvijas galvaspilsētā – Rīgas Ritmi 2015. Šogad tas notiks no 1. līdz 5. jūlijam un 15 gadu jubilejā piedāvās augstvērtīgu mūzikas programmu, informē festivāla pārstāve Lelde Zaķe.

Festivālā paredzētas vairāk nekā 20 uzstāšanās, sešas meistarklases un Rigas Ritmi Showcase programma, kuras ietvaros Latvijas izpildītāji prezentē sevi ārzemju mūzikas ekspertiem. Trīs lielākie festivāla dubultkoncerti notiks no 2. līdz 4. jūlijam Rīgas Kongresu namā, kur uzstāsies Rauls Midons (Raul Midon), Bugge ‘N’ Friends, Fresu & Bonaventura, Estere Rada (Ester Rada), Ramons Valle (Ramon Valle) un Alans Hariss (Allan Harris) projektā kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

2. jūlijā koncertu sniegs vokālists un ģitārists Rauls Midons, kurš būdams neredzīgs kopš bērnības, meistarīgi apguvis flamenko, džeza un klasisko ģitārspēli un iesaistījies dažādos latīņamerikāņu mūzikas projektos, kā arī sadarbojies ar tādām džeza leģendām kā Herbijs Henkoks (Herbie Hancock) un Stīvijs Vonders (Stevie Wonder). Vakara otrajā daļā – starptautisks mūsdienu džeza un elektroniskās mūzikas sintēzes projekts Bugge ‘N’ Friends, kurā muzicē norvēģu pianists Buge Veseltofts (Bugge Wesseltoft), franču trompetists Ēriks Trufā (Erik Truffaz), turku saksofonists Ilhans Ersahins (Ilhan Ersahin), amerikāņu producents Hoakins ”Džo” Klasēls (Joaquin ”Joe” Claussell), kā arī divi norvēģi – basists Māriuss Reksjē (Marius Reksjø) un bundzinieks Andrēass Bī (Andreas Bye).

3. jūlijā festivālā uzstāsies Vidusjūras noskaņu duets Fresu & Bonaventura, kurā muzicē Paolo Fresu (trompete) un Daniele di Bonaventura (bandoneons). Otrajā daļā – Izraēlā dzimusī etiopiešu dziedātāja Estere Rada, kura savā mūzikā apvieno soulmūziku, džezu, etiopiešu mūziku, regeju un fanku, un ieguvusi popularitāti gan Eiropā, gan ASV.

4. jūlijā – eksplozīvais kubiešu pianists Ramons Valle, kurš tiek dēvēts par izcilāko talantu jauno latīņamerikāņu mūzikas pianistu vidū. Viņa spēlētais Levitando jau vairāk kā divas dekādes ir kubiešu skaņdarbs, ko atpazīst visā pasaulē. Festivāla Rīgas Ritmi koncerti Kongresu namā noslēgsies ar projektu – Tribute to Nat King Cole, kas veltīts amerikāņu džeza leģendai Netam Kingam Kolam viņa atceres 50. gadadienā. Slavenāko skaņdarbu programmu (Unforgettable, L-O-V-E, When I Fall in love, Mona Lisa u.c.) izpildīs amerikāņu vokālists Alans Hariss kopā ar Latvijas Radio bigbendu un stīgu grupu.

Dubultkoncerti sāksies plkst. 19.00, biļetes nopērkamas Biļešu servisa kasēs un bilesuserviss.lv.
Festivāls tiks atklāts 1. jūlijā plkst. 17.00 ar bezmaksas koncertu Origo Summer Stage, kurā uzstāsies Bunch of Gentlemen un projekta Riga Jazz Presents mākslinieki. Citi bezmaksas koncerti notiks arī brīvdabas atpūtas parkā Egle. Arī šogad festivāls piedāvā koncertu sēriju OlainFarm Jazz Nights Daugavas koncertzālē, kā arī koncertus Kaņepes kultūras centrā, kur muzicēs argentīniešu new gypsy tango ansamblis Zingaros, franču džeza izpildītāja Sirila Emē (Cyrille Aimée), trio no Luksemburgas Reis / Demuth / Wiltgen, Daumanta Kalniņa kvintets un citi.

Meistarklases notiks no 1. līdz 4. jūlijam Latvijas Radio 1. studijā un tās pasniegs festivāla mākslinieki Alans Hariss, Estere Rada, Rauls Midons, Ramons Valle un Sirila Emē. Meistarklases ir viens no festivāla Rīgas Ritmi stūrakmeņiem un tiek organizētas ar mērķi paplašināt jauno mūziķu zināšanas un to turpmāku pielietojumu praksē.

Rigas Ritmi Showcase programma norisināsies 2. un 3. jūlijā Kongresu nama Jaunajā zālē un citās festivāla norises vietās Rīgā. Programmā uzstāsies Bunch of Gentlemen, Jāņa Ruņģa Klātbūtne, Daumants Kalniņš, DaGamba, Laima Jansone ar Raimondu Tigulu un citi. Rīgas Ritmi Showcase mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājus ārvalstu producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem. Šogad Rīgā viesosies mūzikas eksperti no Lielbritānijas, Itālijas, Beļģijas, Luksemburgas, ASV un citām valstīm.

Festivāls Rīgas Ritmi pirmo reizi izskanēja 2001. gadā, un šo gadu laikā tajā viesojušies vairāk nekā 520 mākslinieki, sasniedzot 165 000 klausītāju lielu auditoriju.

Vairāk informācijas: rigasritmi.lv

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl