Režisors Krievs: Mārtiņu Freimani varēja glābt

27 komentāri
Režisors Krievs: Mārtiņu Freimani varēja glābt
Foto: LETA

Šogad Mārtiņam Freimanim apritētu 38 gadi. Taču liktenis bija lēmis citādāk – mūziķis un aktieris aizgāja mūžībā pirms četriem gadiem, aiz sevis atstājot dziesmas, atmiņas par skatuves darbību, kinofilmas, no kurām jaunākā – Arvīda Krieva dokumentālā filma Freimis. Mārtiņš Freimanis – 7. februārī piedzīvos pirmizrādi Rīgā. Režisoram ir arī savs viedoklis par Freimaņa pāragro nāvi.

Arvīda Krieva un Mārtiņa Freimaņa ceļi krustojušies vairākkārt. Freimis, kā viņu bieži sauca draugi, atveidojis galvenās lomas divās no Krieva filmām – Man patīk, ka meitene skumst (2005) un Dancis pa trim (2011). Bija padomā arī trešā filma, tādēļ jaunā aktiera ikdiena, sadzīve un skatuves gaitas tika iemūžinātas kinolentē. Taču režisoram pat prātā neienāca, ka laikā no 2003. līdz 2010. gadam tapušie ”darba” kadri 2011. gada ziemā kļūst vēsturiski, raksta žurnāls Privātā Dzīve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Režisors Mārtiņu noskatījis Liepājas teātra izrādē Kaupēns. Mans mīļais. ”Viņš jutās brīvi. Viņš pēc dabas bija ļoti patiess un atklāts. Un skatītājs jau pamata, vai aktieris melo vai ir patiess, vai dzīvo lomā vai tikai mēģina spēlēt. Šķita, ka Mārtiņš varētu būt viens no tiem tipiem, kas nepieciešams filmā,” Privātajai Dzīvei klāsta režisors. Un nojauta viņu nepievīla.

”Mārtiņam aptuveni izstāstījām, ko no viņa vēlamies, bet viņam jau pašam šķita, ka zina un prot visu uzreiz! Taču jāatzīst, ka Mārtiņam tiešām viss lielākoties padevās diezgan viegli. Viņš bija piemērots aktiera darbam, jo viss tā dabiski sanāca,” atceras Krievs. Uz Dancis pa trim provēm Freimanis ieradies kopā ar dziedātāju Lauri Reiniku, taču viņš bijis pārāk lirisks atveidojamajai lomai.

”Vispār Mārtiņš bija ļoti steidzīgs. Arī dzīvē. Viņš visu steidzās izdarīt ļoti ātri, paspēt. Un tas jau tolaik šķita aizdomīgi,” teic režisors, uzsverot, ka ar Freimani bijis ļoti grūti tā mierīgi apsēsties, parunāt par lomu, par filmu. Viņam tam nav bijis ne laika, ne vēlmes.

Režisors, kurš šajos ar mūziķi kopā pavadītajos gados bija kļuvis par viņa draugu, atceras, ka Mārtiņš nekad nav spējis pieņemt, ka kāds kaut ko nevar izdarīt. Nu kā nevar? Tur taču nav nekā sarežģīta, Mārtiņa pārliecību par lietu kārtību atceras pieredzējušies režisors.

Krievs joprojām ir pārliecināts, ka Mārtiņu Freimani varēja glābt. ”Man liekas, ka viņš tika ”aizlaists”. Tobrīd Zviedrijā skaņoju filmu Dancis pa trim, taču neviens man neteica, ka Mārtiņš ir slims. Domāju, ka būtu varējis viņu pārliecināt, jo man viņš uzticējās, klausīja,” sarunā ar žurnālu Privātā Dzīve atklāj režisors.

TOP komentāri

 • mija
  0 0 0

  mija

  Muļķības!Par mediķiem varu tekt tikai vislabāko. Esmu vienmēr saņēmusi pienācīgu aprūpi un konsultācijas. Diemžēl cilvēki mēdz augstprātīgi raudzīties uz mediķiem. Veiksmīgas slimības uzveikšanas pamatā ir pacienta un ārsta kopīga sadarbība. Svarīga ir arī pacienta attieksme.
  P.s. Nekad neesmu neko maksājusi vairāk kā noteikts cenrādī.
 • Rita
  0 0 0

  Rita

  Tas c hepatīts viņa personisko dzīvi norakstīja. Ja būtu ārstējies vajadzīga milzīga nauda. Un ja būtu labi rezultāti diez vai psiholoģiski būtu gatavs kādai jaukai sievietei to visu izstāstīt. Tāpēc cieta viens un savu dzīvi norakstīja.
 • Mediķis.
  0 0 0

  Mediķis.

  Pēc Mārtiņa nāves tika publicēta viņa sekcijas slēdziena lapa. Tās diagnozes nebija savienojamas ar dzīvību. C un B hepatīts vēl nebija visas slimības. Viņam bija taukainā hepatoze, pankreatīts un vēl vesela rinda. Toreiz, kad lasīju, brīnījos, ka tik jauns cilvēks sevi var tā palaist un necīnīties. Viņam jau vairākus gadus iepriekš tika teikts, ka dzeršanai jāmet miers, bet Mārtiņš to nepieņēma. Protams, žēl, jo ar viņu aizgāja arī viņa talants radīt brinišķīgas dziesmas. Bet varu teikt to, ka lielu lomu spēlē liktenis jeb, kā kristieši saka, Dieva plāns mūsu dzīvē. Es to redzu katru dienu, jo esmu neatliekamās palīdzības ārsts. Reizēm šķietami izdevusies reanimācija nākamjā dienā beidzās ar nāvi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl