Komentāri
Rammstein iedvesmotāji – grupa Laibach – atgriežas Latvijā
Foto: Maya Nightingale

Industriālā roka grupa Laibach no Slovēnijas 19. martā uzstāsies klubā Melnā Piektdiena, prezentējot savu jaunāko albumu Spectre. Grupa Latvijā viesosies otro reizi, informē koncerta rīkotāju pārstāvis Edgars Āboliņš.

Slovēņu avangarda mūzikas grupa Laibach īpaši asociēta ar industriālās un neoklasiskās mūzikas novirzieniem, kā arī Neue Slowenische Kunst kustību, kuru 1984. gadā tā lielā mērā aizsāka. Laibach savu darbību sāka 1980. gada 1. jūnijā Trbovljē, Slovēnijā (tajā laikā vēl Dienvidslāvijā), un kopš tā laika grupa kļuvusi par vienu no spilgtākajām žanra pārstāvēm un daudzu citu populāru mūziķu, tostarp vācu industriālā metāla grupas Rammstein, iedvesmas avotu.

Laibach devušies ilgstošā pasaules koncertturnejā, klausītājiem prezentējot savu jaunāko albumu Spectre, kasa idejiski turpina grupas iepriekšējā veikuma – atzinīgi vērtētā konceptalbuma Volk aizsāktās tēmas. Ar savu jauno albumu Laibach nonākuši sev neierastā un riskantā pozīcijā – iepriekš vienmēr apspēlējot un analizējot politiskas tēmas, taču, nepozicionējot sevi kā politiski orientētu apvienību, šoreiz grupa nebaidās runāt par saviem politiskajiem uzskatiem, tādējādi, iespējams, uz visiem laikiem zaudējot savu brīvību spēlēties ar bieži pretrunīgiem un riskantiem tematiem.

Iepriekšējo reizi grupa Laibach Rīgā koncertēja pirms četriem gadiem – 2011. gada 13. martā Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Klubs Melnā Piektdiena atrodas Brīvības ielā 193c. Ieeja no plkst. 21.00, koncerta sākums plkst. 22.00, biļetes pieejamas visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās un internetā. Pirmās simts biļetes pieejamas par īpaši izdevīgu cenu. Koncertu rīko radio Naba klubs Nabaklab.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl