Zvejnieksvētki Rojā – vien’ smeķīg’ dien un nakt pie jūr’

Pievienot komentāru
Zvejnieksvētki Rojā – vien’ smeķīg’ dien un nakt pie jūr’
Foto: facebook/Zvejnieksvētki-Rojā

Šodien, 9. jūlijā, Rojā notiks ikgadējie Zvejnieksvētki, kas šajā pusē tiek svinēti vairāk nekā 65 gadus. Kā jau ierasts, šajā dienā būs ne mazums jestru norišu, tāpēc svētku organizatori aicina ikvienu tērpies strīpainā un izbaudīt vien’ smeķīg’ dien un nakt pie jūr’.

Kā informē Rojas novada kultūras pasākumu organizatore Dace Broka, svētku piedāvājumā būs Jestrie rolmopši: izveicīgākie varēs pārbaudīt savus spēkus un izturību pludmales volejbola un futbola sacensībās, ūdensskrējienā, laivas vilkšanā, enkura celšanā, cīņās ar plekstēm, zvejnieka zābaka un sviedlīnes mešanā, nāras nešanā. Neizpaliks arī vizināšanās ar kuģiem, izjādes ar zirgiem, bezsvara stāvokļa un brīvā kritiena izbaudījums lidojumā no katapults u.c.

Zvejnieksvētku cienastā būs arī Saldie jūras kāpostiņi jaunākajiem apmeklētājiem: jūras dārgumu lādes meklējumi rotaļu programmā, starptautiskā kaķu izstāde, spēļu pludmale, radošās darbnīcas un citas nodarbes.

Foto

Savukārt smeķīgāku Zvejnieksvētku sajūtas garšu varēs izbaudīt ar Rojas delikatesi: Jūras valdnieka svinīgā ierašanās un muzikāli pavadīts brauciens pa Rojas ielām ar vienīgo Neptūna svītas eskorta orķestri Latvijā, kā arī Vislatvijas zvejnieku saiets Zvejnieku sētā. Kā īpaša delikatese tiks pasniegta iekonservēta vēsture, jo šajā dienā Rojas Jūras zvejniecības muzejā tiks atklāta Padomju istaba – vēstures liecība par z/k Banga un Rojas ZKR laikiem.

Bagātīgi klātajā pasākuma mielasta galdā tiks celti arī Īpašie svētku anšovi: muzicēs brāļi Auzāni un atraktīvais akordeonists Sergejs, populāras melodijas zvejnieku gaumē izpildīs diksilends brass kvintets – Zelmeri PRO, bet spēka, akrobātikas un dejas sinerģija būs izbaudāma Street Warriors ielas vingrotāju šovā. Savukārt saviļņojošus sirdspukstus ikviens varēs sajust muzikālajā sniegumā, ko izpildīs dziedātājs Justs.

Video

Lielākajiem gardēžiem būs iespēja nobaudīt arī vakara defileju: uz vairākām skatuvēm pludmalē uzstāsies Latvijā populāri mūziķi – Līvi & Buks, Lauris Reiniks, Musiqq, Jakušonoka Kva-Kva – Kvartets, grupa Roja, duets Olas, kā arī DJ Ufo un DJ JAX. Savukārt pusnaktī spožs kā ķilava būs salūts virs jūras.

Papildu informācija roja.lv/svetki.