Komentāri
Zilie karogi, salūts un Instrumenti – uz Jūrmalas Kūrorta svētkiem sanāk 50 tūkstoši cilvēku

Vakar, 23.maijā, Jūrmalas Kūrorta svētkus visas dienas garumā apmeklējuši aptuveni 50 tūkstoši apmeklētāju. Jūrmala ar vasaras festivālu cienīgo muzikālo repertuāru atklāja un ieskandināja vasaras sezonas sākumu ne tikai Jūrmalā, bet arī visā Latvijā. Pirmo reizi Jūrmalā ar grandiozu šovu svētku noslēgumā, saulei rietot, uzstājās grupa Instrumenti. Svētku apmeklētājus priecēja arī Musiqq, DJ Toms Grēviņš, Kārlis Kazāks un citi.

Musiqq un Instrumenti daiļrades cienītāji piepildīja pilnu Majoru pludmali, svētku kulminācijā baudot uguņošanas šovu Kārļa Lāča radītajā muzikālā pavadījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Majoru pludmalē, simbolizējot peldsezonas atklāšanu, tika pacelti pieci Zilie karogi, kas piešķirti Majoru, Jaunķemeru, Dzintaru, Bulduru un Dubultu peldvietām. Tos pacēla Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs, Inese Galante, titula Jūrmalas Gada cilvēks 2014 ieguvēja, jūrmalnieks Aleksandrs Samoilovs, pludmales volejbolists un Jūrmalas Gada sportists 2014, Zilā karoga sertifikāta piešķiršanas koordinators Latvijā Jānis Ulme un talantīgā Jūrmalas māksliniece, kura saņēmusi daudzas starptautiskas godalgas, Sofija Vorkele.

Kūrorta svētki sestdien tāpat sākās ar tradicionālo svētku gājienu, kurā devās tūkstošiem jūrmalnieku – pilsētas uzņēmēji, teātru un deju kolektīvi, kori, sporta komandas un kūrortpilsētas iestāžu. Gājiena noslēgumā Majoru pludmalē, simbolizējot peldsezonas atklāšanu, tika pacelti pieci Zilie karogi, kas piešķirti Majoru, Jaunķemeru, Dzintaru, Bulduru un Dubultu peldvietām. Visu dienu pilsētā darbojās restorānu degustācijas, koncerti Horna dārzā, svētku tirdziņš un atvērto durvju diena Jūrmalas pilsētas muzejos un iestādēs. Bērni spēlēja spēles, sportoja, skatījās koncertus un teātra izrādes Dzintaru mežaparkā.

Visu dienu pilsētā darbojās restorānu degustācijas, koncerti Horna dārzā, svētku tirdziņš un atvērto durvju diena Jūrmalas pilsētas muzejos un iestādēs. Bērni spēlēja spēles, sportoja, skatījās koncertus un teātra izrādes Dzintaru mežaparkā.

Horna dārzā koncertēja Elza Rozentāle, Kārlis Kazāks, DJ Monsta, grupa Mantra. Majoru stāvlaukumā par muzikālo atmosfēru rūpējās džeza mūzikas apvienība Very Cool People, Aija Vītoliņa, grupa Rīgas modes un citi.

Svētku noslēgumā viesus priecēja uguņošanas šovs mūziķa Kārļa Lāča īpaši Jūrmalas Kūrorta svētkiem radītās oriģinālmūzikas pavadījumā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl