Komentāri
Ziemassvētku egļu ceļš Rīgā sāksies ar objekta Ieej svētkos atklāšanu
Vides objektu festivāls Ziemassvētku egļu ceļš Vērmanes dārzā (Foto: LETA)

Ceturtdien, 4. decembrī, plkst. 17.00 Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā atklās vides objektu Ieej svētkos, kas būs viena no festivāla Ziemassvētku egļu ceļš ekspozīcijas Eglēm, informē Rīgas domē.

Līdz ar vides objekta atklāšanu jau no 5. decembra Rīgā būs skatāma festivāla piecu gadu jubilejas vides objektu ekspozīcija, kurā šogad eksponēti ap 80 vides objekti.

Vides objekts Ieej svētkos! sastāv no Egles un alejas noformējuma Brīvības bulvārī. Svētku Egle un alejas noformējums kopumā veido vienotu vizuālo tēlu – ansambli kā vides objektu. Svētku Egle konstruktīvi sastāv no četrām daļām, tādējādi simbolizējot četrus gadalaikus. Kopforma veido Egles konusu, savukārt pamats – noslēgtu apli – gada ciklu. Šī Egle skatītājam dod iespēju ne tikai apskatīt to no malas, bet arī ieiet tajā. Simboliski runājot, it kā ieiet svētkos un kļūt par to dalībnieku un veidotāju”, stāsta objekta mākslinieks Visvaldis Asaris.

Vides objekta Egles konstrukcija uzstādīta sadarbībā ar AS Latvijas tilti. Tā dekoratīvo un apgaismes tehnisko izpildījumu ir izstrādājis un veic AS LNK Industries gaismas sadarbības partneris uzņēmums SIA ArkiLED.

Svētku Egles apgaismojumā izmantotas 6000 spuldzītes, bet 300 metru garajā alejā – 1 100, kas ražotas tepat Latvijā. Savukārt dekoratīvajā Egles noformējumā zaļumu virtene sasniedz 1 kilometra garumu. Objekts visā savā krāšņumā iemirdzēsies vakarā, priecēdams ikvienu arī ar dinamisku gaismas joslu, kas noteiktā laika periodā mainīs alejas krāsu gammu.

Vides objekta galvenā elementa – Egles – tehnisko projektu izstrādāja un metālkonstrukciju izgatavoja LNK Industries grupā ietilpstošais uzņēmums SIA TTS (Transportation Technology Systems).

Objekta Ieeja svētkos atklāšanas pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, AS LNK Industries pārstāvis, kā arī SIA ArkiLED pārstāvis Deniss Kiseļovs.

Lasi vēl