Ziemas saulgriežos Brīvdabas muzejā vilks bluķi un ies dejās

Komentāri
Ziemas saulgriežos Brīvdabas muzejā vilks bluķi un ies dejās
Publicitātes foto

Svētdien, 21. decembrī, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus apmeklētājus tērpties maskās, lai ar bluķa vilkšanu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā ieskandinātu Ziemas saulgriežus, informē muzeja pārstāve Eva Pētersone-Birzleja

Plkst. 12:00 no Galvenajiem vārtiem sāksies bluķa vilkšana folkloras kopas Skandinieki vadībā. Bluķi vilksim uz Kurzemes sētu, tālāk plkst. 13:30 uz Vidzemes sētu kopā ar folkloras kopu Ceiruleits, lai plkst. 15:00 kopā ar folkloras kopu Rija to sadedzinātu ugunskurā Priedes kroga galā un atbrīvotos no visām šajā gadā piedzīvotajām likstām un nelaimēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No plkst. 12:00 izstāžu zālē apmeklētājiem būs iespēja tērpties Ziemassvētku maskās.

Publicitātes foto

No plkst. 12:00 līdz plkst.16:00 gar galveno ceļu darbosies amatniecības izstrādājumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan tradicionālas, gan neparastas dāvanas, gan gardas piparkūkas un citus kārumus svētku galdam.

No plkst 12:00 līdz plkst. 16:00 Kurzemes sētā kopā ar Māru Kuplo varēs darināt tradicionālos Ziemassvētku rotājumus – puzurus. Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni varēs iemācīties liet vaska sveces, lai tumšās ziemas dienas taptu gaišākas. Laimes liešanas darbnīca darbosies Mērsraga smēdē kaleja Viļņa Vincēviča vadībā.

No aukstuma pasargās karsta tēja kā arī silta maltīte Priedes krogā un pie Pūnītes.

Ziemas saulgrieži latviešiem ir prieka un līksmības svētki, jo pēc gada garākās nakts, kas pēc astronomiskā kalendāra šogad būs 21. decembrī, saule atkal griežas uz pavasara pusi. Ar līksmām dziesmām, dejām un rotaļām ļaudis mēdza ap savām un kaimiņu mājām vilkt bluķi, lai atbrīvotos no visa aizejošā gada grūtuma un ļaunuma, sadedzinot to ugunskurā. Lai nākamais gads katrai ģimenei un mājai nestu svētību un pārticību.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Lasi vēl