Zēns ar “zelta balsi” dzied pat prezidentiem

Pievienot komentāru
Zēns ar “zelta balsi” dzied pat prezidentiem
Foto: no personīgā arhīva un Valsts Prezidenta kaceleja

Sākumā varētu šķist, ka Patriks Tabaks ir gluži parasts 11 gadus vecs puika, kuram patīk gan pablēņoties, gan makšķerēt un snovot. Taču ne katrs puika, kurš ir apveltīts ar skanīgu balsi, ir dziedājis Latvijas prezidentiem, muzicējis kopā ar Sonoru Vaici un uzstājies operā!

”Dziedāt prezidentam ir forši!” tā Patriks, kuram ļoti patīk Latvijas prezidents Raimonds Vējonis. Kopā ar vēl trim dziedošiem puikām viņš daudzkārt ir pavadījis Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni un eksprezidentu Andri Bērziņu dažādos Latvijas valsti pārstāvošos pasākumos un dziedājis Latvijas himnu “Dievs, svētī Latviju!”. Patriks ar smaidu arī atceras, ka abi prezidenti savas darbības sākumā esot pieļāvuši vienu un to pašu kļūdu – dziedājuši līdzi himnu (pēc protokola prezidentam esot jāstāv klusējot).

Ar patīkamu satraukumu Patriks gaida Rīgas Ziemassvētku koncertus Ķīpsalā 25. un 26. decembrī, kuros viņš kopā ar Elīnu Šimku dziedās skaisto E. L. Vēbera Pie Jesu, bet duetā ar Martu Kristiānu Kalniņu – priekpilno Ziemassvētku dziesmu Little Drummer Boy. Sirsnīga dāvana klausītājiem būs arī melodiskā itāliešu dziesma Santa Lucia no visu laiku slavenākā dziedošā zēna Robertīno Loreti repertuāra.

Bagātīga radošā biogrāfija

Savos 11 gados Patriks var lepoties ar plašu radošo biogrāfiju. Viņš ir bijis solists 2014. gada Siguldas Opermūzikas svētkos, piedalījies Latvijas Nacionālās operas izrādēs Toska, Karmena un Valentīna, šobrīd iejuties arī mazā Sikspārņa lomā Jāņa Lūsēna Putnu operā. (Pats Patriks atzīst, ka operas dziedāt viņam ļoti patīk.) Viņš ir dziedājis duetā ar operas prīmu Sonoru Vaici, kā arī Rīgas Doma zēnu kora sastāvā kopā ar Latvijas Radio kori, Valsts akadēmisko kori Latvija un Igaunijas Simfonisko orķestri. Jaunākais zēna sasniegums – tikko decembrī iegūta 2. vieta bērnu un jauniešu vokālajā konkursā Putna bērni.

Video: Sonora Vaice un Patriks Tabaks dzied E. L. Vēbera Pie Jesu

Patriks Tabaks mācās Rīgas Doma kora skolas 5. klasē, dzied Rīgas Doma zēnu korī un apgūst arī klavierspēli un vijoļspēli. ”Ar Patriku ir viegli strādāt, jo viņš ļoti ātri visu uztver un ir mērķtiecīgs. Viņam ir potenciāls!” savu skolnieku raksturo vokālā pedagoģe Valda Tračuma. Patrikam ir skaidrs – savu nākotni viņš vēlas saistīt ar mūziku, tādēļ daudz trenējas dziedāšanā. Un saka tā: ”Ja dienā būtu trīs stundas solo dziedāšana un pārējās sports – tā būtu ideāla diena!”

Bet ko gan Ziemassvētkos vēlas Patriks, kurš vienmēr ir gatavs atbalstīt citus? Izrādās – snovborda dēli, lai katru reizi tas nebūtu jāīrē! Novēlam Patrikam izdošanos un lai sapņi piepildās!

Vairāk par koncertu: bt1.lv/ziemassvetki